Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

Член од
14 март 2010
Мислења
16.846
Поени од реакции
16.006
ivo.s.m. is back:vozbud::vozbud: ама касно палиш мајсторе :toe:

Само ме интересира зошто на 5+ нема веќе директни преноси како прво и како второ зошто го одбравте мечот Интер-Цска наместо Арсенал-Барса(после притисокот од гледачи пак ја усравте работата со комбинираниот пренос)

уклучени бевме во 4 од 5 гола, што е научна фантастика...
Ја би рекол чиста среќа ништо повеќе:wink:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Значи си докажавте дека човек НЕ ТРЕБА да ви одвои ни момент од својот живот...сите сте фудбал експерти, режисери, директори...сите се знаете, комбиниран пренос е срање, Канал 5 е срање...браво, браво...
Само ќе ви кажам, ние направивме комбиниран пренос од соништа, уклучени бевме во 4 од 5 гола, што е научна фантастика...
Вие трујте си ја вашата душа, а јас од овој момент нема да ве перцепиран. Бедно и јадно! Не ни требаат нас ни Албанци, ни Срби ни Бугари...со ваков ментален склоп сами ќе се уништиме...а во меѓувреме ќе уживам во пфалбите од УЕФА ,Нова ТВ и Б92...
Мизерно!
Искрено, многу те толерираат од форумов. Те читам долго време и во секој пост се праеш најпаметен овде. Ќе ти кажем само нешто, НЕ ЗАБОЛЕ КУРОТ ДАЛИ ЌЕ ПИШУЕШ НА ФОРУМОВ ИЛИ НЕ!!! Секој си има право на свое мислење, а штом 90% од форумов кои пишуваат на оваа тема кажуваат дека не чинеше преносот, значи дека сме во право. А ти теши се дека сте направиле прекрасен комбиниран пренос :tapp:
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
82
Поени од реакции
5
Прво, вчера беше најгледан ден од ЛШ досега воопшто во МКД...според официјални пиплметри, и тоа е факт
Второ, тоа дали пенисчето те боли или не, ваљда имаш кому да се поплачеш за тоа...а зашто нема пренос на 5+, зашто е комбиниран пренос, зашто ова или она...вие генијалците ( чест на исклучоците ) ќе си полемизирате овде ќе се прашувает и сами ќе си давате одговори... пошто ко мали очигледно не ви подавале топка, и нормално, фрустрацијата си го праи своето
Хајд!
П.С.Некој праша зашто само Канал 5 и Телма ги плукаат...па и полуретардиран кога ќе го отвореше постариот сајт на Сител , ќе го видеше логото на Кајгана...и вие ќе ми зборите за реалност овде?Цепки!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Прво, вчера беше најгледан ден од ЛШ досега воопшто во МКД...според официјални пиплметри, и тоа е факт
Второ, тоа дали пенисчето те боли или не, ваљда имаш кому да се поплачеш за тоа...а зашто нема пренос на 5+, зашто е комбиниран пренос, зашто ова или она...вие генијалците ( чест на исклучоците ) ќе си полемизирате овде ќе се прашувает и сами ќе си давате одговори... пошто ко мали очигледно не ви подавале топка, и нормално, фрустрацијата си го праи своето
Хајд!
П.С.Некој праша зашто само Канал 5 и Телма ги плукаат...па и полуретардиран кога ќе го отвори сајтот на Сител , ќе го види логото на Кајгана...и вие ќе ми зборите за реалност овде?Цепки!
Може треба и на колена да паднеме сега, па да те молиме да ни објасниш зошто и како. Ако има некој подруго мислење од твоето, ти одма ги праеш ретардирани и незнам што, ама очигледно некој друг е овде ретардиран (извини, ама враќам со иста мерка). Фала богу технологијава е напредната, па имаме сите каблоска едно друго, па има кај да се гледа.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.846
Поени од реакции
16.006
Прво, вчера беше најгледан ден од ЛШ досега воопшто во МКД...според официјални пиплметри, и тоа е факт
Второ, тоа дали пенисчето те боли или не, ваљда имаш кому да се поплачеш за тоа...а зашто нема пренос на 5+, зашто е комбиниран пренос, зашто ова или она...вие генијалците ( чест на исклучоците ) ќе си полемизирате овде ќе се прашувает и сами ќе си давате одговори... пошто ко мали очигледно не ви подавале топка, и нормално, фрустрацијата си го праи своето
Хајд!
П.С.Некој праша зашто само Канал 5 и Телма ги плукаат...па и полуретардиран кога ќе го отвореше постариот сајт на Сител , ќе го видеше логото на Кајгана...и вие ќе ми зборите за реалност овде?Цепки!
Друго нешто имаш да кажиш или да ја затвориме 134 седница ?:smir:

Пиплметрите ај да не кажам кај да си ги стајте:helou:

И бегаш да дадиш одговор за 5+ или ве скинаа од страна на Уефа(дека преносите се дозволени само за територијата на Македонија, а 5+ можи да ја гледаат и другите земји, бидејќи не е кодирана), па не знаеш како да се извадиш

....и дај иди прај си ја емисијата, барем за тоа те бива, за фудбал некако тешко ми се снаоѓаш, али ај на почеток си на оваа кариера, откупивте ЛШ за 3 години, па кај и да е ќе дојдите на прав пат и вие

А ние колку сме генијалци тоа тебе ич не треба да те занима...на пола и повеќе тука што сме на форумот можиш вода да ни носиш што се однесува за овакви работи:helou:

п.с ако те срам тука да го стаиш одговорот за 5+ не е проблем примам и приватна порака и не ја давам у јавност само да не ви пропадни проектот:smir:
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
82
Поени од реакции
5
Пошто имаш кабловска и напредната технологија, што замараш? Па не сме ние МТВ па да ми кажеш дека плаќаш претплата? И кој тоа вреѓа? дал си ти нормален? очигледно не, пошто пишав полуретардиран а ти си додаде себе си уште една поливина, за да биде цело...мрчите, вреѓате, плукате, и кога некој ќе одговори, па уште силни сте...Хајд таму , знаеш веќе каде!

Друго нешто имаш да кажиш или да ја затвориме 134 седница ?:smir:

Пиплметрите ај да не кажам кај да си ги стајте:helou:

И бегаш да дадиш одговор за 5+ или ве скинаа од страна на Уефа(дека преносите се дозволени само за територијата на Македонија, а 5+ можи да ја гледаат и другите земји, бидејќи не е кодирана), па не знаеш како да се извадиш

....и дај иди прај си ја емисијата, барем за тоа те бива, за фудбал некако тешко ми се снаоѓаш, али ај на почеток си на оваа кариера, откупивте ЛШ за 3 години, па кај и да е ќе дојдите на прав пат и вие

А ние колку сме генијалци тоа тебе ич не треба да те занима...на пола и повеќе тука што сме на форумот можиш вода да ни носиш што се однесува за овакви работи:helou:

п.с ако те срам тука да го стаиш одговорот за 5+ не е проблем примам и приватна порака и не ја давам у јавност само да не ви пропадни проектот:smir:
На тебе приватна порака? дај бре, не си ласкај!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Пошто имаш кабловска и напредната технологија, што замараш? Па не сме ние МТВ па да ми кажеш дека плаќаш претплата? И кој тоа вреѓа? дал си ти нормален? очигледно не, пошто пишав полуретардиран а ти си додаде себе си уште една поливина, за да биде цело...мрчите, вреѓате, плукате, и кога некој ќе одговори, па уште силни сте...Хајд таму , знаеш веќе каде!



На тебе приватна порака? дај бре, не си ласкај!
Очигледно имаш слаба меморија, врати се назад низ страниве па ќе ти текне може, не мислим да ти цртам.

А со вториов дел од постов само го докажуеш тоа за кое зборим, дека си нешто повеќе од нас. У тежок филм живиш, излези малку од него и види како стојат работите. Работиш во Канал5 и мислиш си го фатил Господ за муда.
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
82
Поени од реакции
5
Влеговме во Петок, кој за мене е голем празник...тука прекинувам со моите „препукувања“ со вас...моето си го кажав, и тоа е крај
На сите , и на оние кои ме плукаа и мене и Канал 5, им посакувам Честит Велигден и Христос Воскресе
Нека ви е Господ Бог на помош
log off now and for ever
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.846
Поени од реакции
16.006
Влеговме во Петок, кој за мене е голем празник...тука прекинувам со моите „препукувања“ со вас...моето си го кажав, и тоа е крај
На сите , и на оние кои ме плукаа и мене и Канал 5, им посакувам Честит Велигден и Христос Воскресе
Нека ви е Господ Бог на помош
log off now and for ever
Имало господ


Со ова што го пиша се потврди тоа што го зборам, дека не знаеш да дадиш одговор и ми мешаш и вера и све тоа што следува, што нема благе везе со тоа што те прашуваме

п.с те чекаме после Велигден :wink:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Прво, вчера беше најгледан ден од ЛШ досега воопшто во МКД...според официјални пиплметри, и тоа е факт
Второ, тоа дали пенисчето те боли или не, ваљда имаш кому да се поплачеш за тоа...а зашто нема пренос на 5+, зашто е комбиниран пренос, зашто ова или она...вие генијалците ( чест на исклучоците ) ќе си полемизирате овде ќе се прашувает и сами ќе си давате одговори... пошто ко мали очигледно не ви подавале топка, и нормално, фрустрацијата си го праи своето
Хајд!
П.С.Некој праша зашто само Канал 5 и Телма ги плукаат...па и полуретардиран кога ќе го отвореше постариот сајт на Сител , ќе го видеше логото на Кајгана...и вие ќе ми зборите за реалност овде?Цепки!
Оди бегајте бе таму се кладам дека повеќето си гледале Шехерезад...17 пати поинтересно од тоа глупостите што ги направивте.
Златни ХРТ 2,Нова,РТС !
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.396
Поени од реакции
6.516
Во одбрана на Иво.
Канал 5 досега организираше убедливо најдобри преноси на лига на шампиони во МКД!
Канал 5 има дефинитивно поголема гледаност од претходниот формат кој го имаше МТВ.
Канал 5 е единствена телевизија која на транспарентен начин во првиот дел од лига на шампиони ви овозможи јавно гласање преку Анкета, и тоа не на свој вебсајт туку на кајгана да гласате која утакмица ќе оди директно на 5 а која на 5+.
Канал 5 организира емисија пред секое коло на ЛШ и во него досега сигурно имаат гостувано над 1000 луѓе.
Канал 5 не исфрла реклами среде фудбалски пренос какви што бевме навикнати да гледаме на МТВ, и тоа со исклучување на фудбалот.

е сега во однос на вчерашниот дуел и одлуката која ќе се пренесува!
во државава нема само луѓе до 30-40 години кои се палат на лига на шампиони, има и постари лица кои сакаат да го гледаат Пандев. Да токму Пандев, нив не ги интересира ни барса,ни арсенал ни мали џокица, они сакаат Пандев да го гледаат оти е наш човек Македонче. Еден мој пријател кој досега не се замарал со фудбал, сака да го гледа Пандев, кејф му било што наш човек игра фудбал во голем клуб.

единствена замерка која ја имам спрема канал 5 е што подлегна на сите провокации и дозволи група дечишта чија фан група постигна 1500 луѓе на фејсбук да им влијае на одлуката. Па така тие што се организиравме една недела однапред бевме приморани да ја гледаме арсенал-барса 7 минути наспрема интер-цска(која беше најавувана) 40 секунди.
И за чудо големо, никој од тие што го чекавме Пандев и Интер не отвори група група на фејсбук, не пцуеше ни по филе, ни по иво ни по канал 5, сите останавме смирени иако бевме 10 пати позаебани од вас.

и за крај, нека ви служи на чест на сите што го вреѓате Иво и Канал 5, ако некогаш се врати ЛШ на МТВ ќе сфатите која е разликата.....
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
Види друже, едно е да не се согласуваш со некои членови а сосем друго да ги навредуваш оние кои не се согласуваат со твојот став.

Ок, на вас како телевизија ви е најважно да имате што поголем рејтинг на гледаност. Меѓутоа тоа не значи дека треба да одите против сите, туку баш напротив, треба да го задоволите вкусот на гледачите. Најпрво решивте да ја давате Интер- ЦСКА, поради Пандев мислејќи дека ќе привлечете повеќе гледачи. Потоа се решивте да давате комбиниран пренос. Две грешки. Интересна идеја е да се вршат комбинирани преноси, меѓутоа кога е во прашање нокаут-фазата тогаш мислам дека тоа не е добра идеја. Можеби вчера видовме многу голови, но не видовме ниту еден цел натпревар. Не заборавај дека правите љубители на фудбалот сакаат да гледаат фудбалски меч а не микс од натпревари. Затоа би ви препорачал да го давате најинтересниот меч во целост. Без комбинирани преноси и форсирање на Интер.

Ова што го кажувам е добро намерна критика, ти сфати го како сакаш. Позз!!!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Во одбрана на Иво.
Канал 5 досега организираше убедливо најдобри преноси на лига на шампиони во МКД!
Канал 5 има дефинитивно поголема гледаност од претходниот формат кој го имаше МТВ.
Канал 5 е единствена телевизија која на транспарентен начин во првиот дел од лига на шампиони ви овозможи јавно гласање преку Анкета, и тоа не на свој вебсајт туку на кајгана да гласате која утакмица ќе оди директно на 5 а која на 5+.
Канал 5 организира емисија пред секое коло на ЛШ и во него досега сигурно имаат гостувано над 1000 луѓе.
Канал 5 не исфрла реклами среде фудбалски пренос какви што бевме навикнати да гледаме на МТВ, и тоа со исклучување на фудбалот.

е сега во однос на вчерашниот дуел и одлуката која ќе се пренесува!
во државава нема само луѓе до 30-40 години кои се палат на лига на шампиони, има и постари лица кои сакаат да го гледаат Пандев. Да токму Пандев, нив не ги интересира ни барса,ни арсенал ни мали џокица, они сакаат Пандев да го гледаат оти е наш човек Македонче. Еден мој пријател кој досега не се замарал со фудбал, сака да го гледа Пандев, кејф му било што наш човек игра фудбал во голем клуб.

единствена замерка која ја имам спрема канал 5 е што подлегна на сите провокации и дозволи група дечишта чија фан група постигна 1500 луѓе на фејсбук да им влијае на одлуката. Па така тие што се организиравме една недела однапред бевме приморани да ја гледаме арсенал-барса 7 минути наспрема интер-цска(која беше најавувана) 40 секунди.
И за чудо големо, никој од тие што го чекавме Пандев и Интер не отвори група група на фејсбук, не пцуеше ни по филе, ни по иво ни по канал 5, сите останавме смирени иако бевме 10 пати позаебани од вас.

и за крај, нека ви служи на чест на сите што го вреѓате Иво и Канал 5, ако некогаш се врати ЛШ на МТВ ќе сфатите која е разликата.....
Ја немам замерка за Канал5, факт е дека преносите и емисијата за ЛШ се 100 пати подобри од МТВ, тоа никој не го негира.
Него ако некој има различно мислење од твоето треба да го почитуваш, не веднаш да го правиш ненормален и незнам што уште. Откога е Иво на форумов, секој пост му е како ние немаме врска од фудбал, незнаеме гзот да си го избришеме и 300 глупости, а тој е најпаметниот овде. Епа не иде тоа така, ако има замерка за нечив пост каде што ги навредува и него и Канал5 како телевизија, нека му прати ПП и нека го реши проблемот директно со него, а не сите овде да не прави неуки и неписмени.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.396
Поени од реакции
6.516
Никој не ве прави неуки и неписмени, туку ви ја кажуваат реалноста во Очи!
Во изминатава недела јас што не сум никако замешан ни со канал 5 ни со бунтовниците бев згрозен од начинот на кој го изразивте револтот, го вреѓате, го пцуете, му се заканувате, а на почетокот додека беше тука и ви дозволи вие да го одбирате преносот на мечеви, вие се потсмевавте на неговото име. Човекот го има секое право да ви возврати со иста мерка.

Кога сме веќе тука, што ќе беше ако МТВ имаше пренос на ЛШ. одприлика овака ќе беше работата.
Бидејќи Пандев им носи поголема гледаност на телевизиите, МТВ ќе ја пренесуваше Интер-ЦСКА.
Ќе отворевте фан група, ќе отворевте тема на кајгана, ќе се јавувавте во МТВ и сите обиди ќе ви беа за ЏАБЕ! во МТВ никој немаше нити да ве слушне ниту да ви одговори, а на крај они ќе пак ќе ја постигнеа истата гледаност која ја имале одсекогаш на преноси на МТВ..
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Едно инфо само:
Нели сите сакаат Пандев да го гледат/само што во кафичот на Пандев(19ката) беше пуштено на ХРТ2 и се гледаше Арсенал-Барса.:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom