Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.990
Сега ради Филе сите ке ја гледаме барселона нека се носу у пм.
Со оглед дека е член на форумов, ова '' нек се носи у пм '' си сноси и соодветна санскција согласно правилата на форумот .

Темава многу ретко ја посетувам и немаше да го видам постов да не те цитираше Филе, оставам на админите да одлучат како ке реагираат во оваа ситуација .
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
И ај вака од кога заврши утакмицава, да не жали некој што ја даваа Барса. Супер натпревар со многу шанси, за жал паднаа само два гола, ама само поради тоа што денеска Шовковски ја имаше утакмицата на својот живот.

Инаку да прашам нешто. Дали јас не наслушнав како што треба или на почетокот на Барса-Динамо прво имаше албански коментатор, па дадоа реклами и почна со македонски коментатор. Јас така наслушнав ама има шанси и да сум грешка ( ова чисто информативно ме интересира )
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
Со оглед дека е член на форумов, ова '' нек се носи у пм '' си сноси и соодветна санскција согласно правилата на форумот .

Темава многу ретко ја посетувам и немаше да го видам постов да не те цитираше Филе, оставам на админите да одлучат како ке реагираат во оваа ситуација .

ej Syn i site administratori, batalete, stvarno... ne mora sea radi mene bez ogled sto i jas sum clen na forumov....ocigledno deka moeto PROKLETSTVO sto mislam deka rabotam so mnogu ljubov i so mnogu pozitivna energija vo se svo zivotot pa i vo ovaa vo koja ovaa godina imam 20 godini rabota na TV... a ustvari moram da se "raspravam" i so vakvi likovi.... ustvari toa si e moj problem...samo krivo mi e sto poradi takvite, se poretko i poretko sakam da bidam del od forumov, bidejki sepak i ovde naogjam mnogu pozitivni licnosti i mnogu ubavi predlozi za se sto rabotam... eve ti kako administrator , gledas kolku bev aktiven na pocetok, a vekje so sekoe doaganje, znam deka kje najdam na vakvi dilajli, koi gi mrzi da izlezat od sopstveniot kozurec i da poglednat malku naokolu... neka si fura, nema frka...jas i so i bez niv si ziveam top pozitivno vo mojata sredina... kje se snajdam... :)))))) ...ostajte go i nego i takvite kako nego neka se iznaplukaat (bezosnovno ) po mene, moze kje im e polesno...pa barem ete na toj nacin pak kje pridonesam za nivna reciklaza na negativna energija....ako voopsto znaat sto e toa....

fala vo sekoj slucaj na profesionalnata zastita.... taka treba... no i sam znaes deka toa nema da go krene nivniot intelekt.... fala ....i da si se vratime nie na nasite temi i predlozi... :)))))))))) poooooz :)
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
И ај вака од кога заврши утакмицава, да не жали некој што ја даваа Барса. Супер натпревар со многу шанси, за жал паднаа само два гола, ама само поради тоа што денеска Шовковски ја имаше утакмицата на својот живот.

Инаку да прашам нешто. Дали јас не наслушнав како што треба или на почетокот на Барса-Динамо прво имаше албански коментатор, па дадоа реклами и почна со македонски коментатор. Јас така наслушнав ама има шанси и да сум грешка ( ова чисто информативно ме интересира )


Да да дефинитивно имаше албански коментатор на почеток а и имаше проблеми со звукот првите 2-3 минути и на 5 и на 5+ :toe:
Знам дека има опција на некои телевизори на истата програма да се менува помеѓу албански и македоски коментатор доколку телевизијата тоа го овозможи, ама не сум слушнал за во канал 5 тоа да го има :toe:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
[/B]

Да да дефинитивно имаше албански коментатор на почеток а и имаше проблеми со звукот првите 2-3 минути и на 5 и на 5+ :toe:
Знам дека има опција на некои телевизори на истата програма да се менува помеѓу албански и македоски коментатор доколку телевизијата тоа го овозможи, ама не сум слушнал за во канал 5 тоа да го има :toe:
Абе за имање го има тоа во Канал 5, само не сум сигурен каде го прочитав тоа, ама ми дојде чудно оти ниеднаш не сум го чепнал тоа за да имам албански коментатор, а овој почна албански да коментира:toe:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Абе за имање го има тоа во Канал 5, само не сум сигурен каде го прочитав тоа, ама ми дојде чудно оти ниеднаш не сум го чепнал тоа за да имам албански коментатор, а овој почна албански да коментира:toe:
Нивна грешка валјда nevermind :toe:
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
da da i jas vo studio go slusnav i se zbuniv malku...ali ocigledno deka bese nekoja tehnicka greska...ustvari i ne e nisto strasno, sepak...koj raboti gresi...samo toj sto ne raboti , ne moze da zgresi... hahahahahaha... kako i da e, se sredi... :) barem mene vo slusalka taka mi se slusna... :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
da da i jas vo studio go slusnav i se zbuniv malku...ali ocigledno deka bese nekoja tehnicka greska...ustvari i ne e nisto strasno, sepak...koj raboti gresi...samo toj sto ne raboti , ne moze da zgresi... hahahahahaha... kako i da e, se sredi... :) barem mene vo slusalka taka mi se slusna... :)
Да да се среди. Дадовте реклами и после рекламите одма почна македоснки коментар. А на 5+ првите 5 минути немаше никаков коментар, па и тоа после се среди некако.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
i kaj mene do kabelskata imaat problem so slikata na kanal 5 slabo odi ali mislam de ova so kanal 5 da gi prenesuva natprevarite od ls e vistinski promasok, mani slikata nego toa komentatorot sea edniot e po asalen ama onoj drugiot prege sto komentirase barselona dinamo da mu se prispie na coveka epten na placenje go tera komentiranjeto, i uste edna zabeleska mozebi odi na albanski ama ima i makedonski opcija, neso slicno koga ovie alsat prenesuvaa prvensto koga imase po televiziite kako da se snaoga narodot ako imate opcija takva klikajte ako ne stavajte da sviri samo edniot zvucnik primer levo makedonski desno albanski, a i da ne objasnuvam zs ne sum proveril dali ima albanski komentator.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.990
@ File

Ок, последен офтопик и од мене, моја препорака, удри игнор на сите нискоинтелигентни постови каде имаш неконструктивно плукање на она што вие ни го презентирате на нас, гледачите .

Реплицирај на оние мислења каде имаш добро склопена негативна критика без '' идете у пм '' реторика, реплицирај на оние кои даваат совети, нови идеи, оние кои поставуваат X прашања и слично, Се останато што не е во склоп со темава ке го окарактеризираме како офтопик и ке биде избришано, дел од членовите навистина претераа. Далеку од тоа дека ти даваме предност, на исто скалило си како и сите останати членови, со тоа што даваш информации од прва рака и излегуваш во пресрет за одредени работи али мал е бројот на оние кои тоа го ценат а истото е дефакто реткост на форумов .
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
i kaj mene do kabelskata imaat problem so slikata na kanal 5 slabo odi ali mislam de ova so kanal 5 da gi prenesuva natprevarite od ls e vistinski promasok, mani slikata nego toa komentatorot sea edniot e po asalen ama onoj drugiot prege sto komentirase barselona dinamo da mu se prispie na coveka epten na placenje go tera komentiranjeto, i uste edna zabeleska mozebi odi na albanski ama ima i makedonski opcija, neso slicno koga ovie alsat prenesuvaa prvensto koga imase po televiziite kako da se snaoga narodot ako imate opcija takva klikajte ako ne stavajte da sviri samo edniot zvucnik primer levo makedonski desno albanski, a i da ne objasnuvam zs ne sum proveril dali ima albanski komentator.
Абе друже тоа со сликата барај си чаре кај кабелскиот оператор, не е крива Канал 5 за тоа :toe:
А за коментатор на канал 5....... ДА, типот нема искуство во коментирање фудбал (или па ја не сум го начекал до сеа ) Знам дека коментира(ше) тенис он (ако не се лажам) и таков му е и стилот и бојата на гласот.
АМА да речеш дека е тотален промашај е стварно лудо :lud:
Многу е подобро од минатите години на мтв 1..... Е сега сигурно не е на ниво со некои телевизии од балканот и европа кои со години ја даваат ЛШ кај нив...... сепак прва година им е на канал 5 ... да оставиме да се покажат до крај :toe:
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
@ File

Ок, последен офтопик и од мене, моја препорака, удри игнор на сите нискоинтелигентни постови каде имаш неконструктивно плукање на она што вие ни го презентирате на нас, гледачите .

Реплицирај на оние мислења каде имаш добро склопена негативна критика без '' идете у пм '' реторика, реплицирај на оние кои даваат совети, нови идеи, оние кои поставуваат X прашања и слично, Се останато што не е во склоп со темава ке го окарактеризираме како офтопик и ке биде избришано, дел од членовите навистина претераа. Далеку од тоа дека ти даваме предност, на исто скалило си како и сите останати членови, со тоа што даваш информации од прва рака и излегуваш во пресрет за одредени работи али мал е бројот на оние кои тоа го ценат а истото е дефакто реткост на форумов .

...deal.... toa e toa ...:)))) poz :)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
..ionaka si nepismen da procitas pismena informacija za toa koj odlucuva sto kje odi i koj pravi raspored... inaku jas ne rabotam vo kanal 5, nitu imam nekakva vrska so sportskata redakcija na televizijata... ama za takvi nepismeni (koi gi mrzi da procitaat barem eden red povekje od toa sto se ufilmani vo samite sebe):drk: kao tebe i ova e mnogu...

i do site koi imaat barem malku pozitivna energija, sorry...ne e ova moj stil da se spustam na nivoto na vakvi volvoksi i protozoi , ama stvarno vekje preku k... mi e da se spomenuvamvo se sto nema vrska so mene !!!! ...pozdrav do site ostanati :)
Друже, најдругарски те молам, ама нај нај нај нај...направи што е во твојата моќ и пренеси ја пораката дека барем од еден член на Кајгана форумот имаат страшна замерка одговорните за изборот на коментатор... Можеби дечкото е сипматичен, или препаметен, или одличен на хартија, не го знам - ама ФУДБАЛ НЕ ЗНАЕ ДА КОМЕНТИРА! :smir:

Јбг, ќе се најде некој кој знае, нели?

Сериозно. Молам за ова :)

Visca el Barca (за инает на душманите :)) )
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Дечкото што вчера ја коментираше Барса далеку е од фудбалски коментатор и не само што не знае да коментира туку со неговиот глас те успива, динамика на коментирање НУЛА, не знае ни да викне или барем малце да го појача гласот кога треба а неговиот глас едноставно не е за коментирање на најважната споредна работа на светот.
Ова е најдобро намерно кажано, би требало Канал 5 да се потруди малце околу тие работи.Едниот коментатор е добар ама овој другиов не го бива.
Сите знаеме добро колку важен дел е коментаторот во фудбалското коментирање, едноставно некои ти го зголемуваат фудбалското уживање а некои те тераат да стиснеш на МУТЕ.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom