Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

Член од
15 август 2009
Мислења
70
Поени од реакции
1
Aleks Ferguson go sledi Arsenal, bidejki e eden od moznite protivnici vo grupite od LS ....

Da ne cuev nemase da veruvam....
Mu kazal li nekoj na ovoj (komentatorov) deka UEFA praktikuva takanarecen deigiran zdreb, vo koj dve ekipi od ista zemja posebno ne od Spanija, Anglija, Italija, Germanija..... nemozat da bidat vo ista grupa ....


Alooo mastore odi pisuvaj soopstenija za rakomet - ostaj fudbalot ....


Patem eve zs Stariot Lisec e tamu ...

Saturday 29th August 2009
Chelsea v Burnley
12:45Stamford Bridge

Blackburn Rovers v West Ham United
15:00Ewood Park

Bolton Wanderers v Liverpool
15:00Reebok Stadium

Stoke City v Sunderland
15:00Britannia Stadium

Tottenham Hotspur v Birmingham City
15:00White Hart Lane

Wolverhampton Wanderers v Hull City
15:00Molineux

Manchester United v Arsenal
17:15Old Trafford
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Овој коментаторов на Фиорентина -Спортинг ке ме успие уше малце ако го слушам..Дај нека живне малце,а не да збори ко да му е страв да не разбуди некој :S
 
Член од
15 август 2009
Мислења
70
Поени од реакции
1
-
- Kanal 5 e edinstvenata TV stanica koja gi otkupi pravata za SITE natprevari vo ex-yugoslavia ...vo Evroap ima samo uste 4 zemji koi gi imaat ovie isti prava...toa kje se vidi po grupnite fazni, strpete se malku
Е ова малку ми смета ....
Две прашања, кои заслужуваат одговор:

1. Зошто натпреварите кои се емитуваат на ТВ 5 плус СЕ КРАДЕНИ (идносно нема чиста слика) како што е слушај со Канал5
- а богами ова е веќе 4-ти и ептен е забележливо (и по самото сецкање на сликата)...

2. Зошто популарниот ПРЕГЛЕД исто така Е КРАДЕН (малкѕ италија алку германија малку-повеќе SKY SPORT:tapp:
 
К

кременко

Гостин
Само едно кратко инфо, колку да нема недоразбирања.... Во Лига на Шампиони оваа сезона не е исто како лани. Поради ецесијата и таму ги скратиле бројот на вработените и ги дигнале цените :)...па така прво и прво, ако лани хајлатите беа бесплатни оваа година се плаќаат, и тоа не е најстрашно, туку веќе се задолжителни да се емитуваат во тајминг не помал од 20 минути вкупно... а за да ги емитуваш , од Уефа ти ги пуштаат по траса, секој натпревар во траење по 20 минути, ти треба прво да ги симнеш, па да ги гледаш, па да ги скратиш на максимум 10 минути, па да ги споиш и да ги пуштиш во програма... е сега пресметајте со време како иде тоа... страшно ! али тоа е услов од уефа и нешто што мора да се исполни....затоа, првиот ден каснеа... тие што гледавте лани на хтв2 , гледајте оваа година па ќе видите дека е исто и кај нив како кај нас, дури и бетер, што се однесува до времето....
Е ова малку ми смета ....
Две прашања, кои заслужуваат одговор:

1. Зошто натпреварите кои се емитуваат на ТВ 5 плус СЕ КРАДЕНИ (идносно нема чиста слика) како што е слушај со Канал5
- а богами ова е веќе 4-ти и ептен е забележливо (и по самото сецкање на сликата)...

2. Зошто популарниот ПРЕГЛЕД исто така Е КРАДЕН (малкѕ италија алку германија малку-повеќе SKY SPORT:tapp:
друже ете во мојот цитат го имаш одговорот за прегледите ,а за крадењето на пренос тоа и ја се прашувам ,али чудно е што се слуша публика а коментатор странски не се слуша
 
Член од
15 август 2009
Мислења
70
Поени од реакции
1
друже ете во мојот цитат го имаш одговорот за прегледите ,а за крадењето на пренос тоа и ја се прашувам ,али чудно е што се слуша публика а коментатор странски не се слуша

Нормално нема да се слуша за време на пренос SKY SPORT Italy имаат опција на која можеш да одбереш само да слушаш публика ...

Патем зш’ не се слуша публика на Прегледоот (!???)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Е ова малку ми смета ....
Две прашања, кои заслужуваат одговор:

1. Зошто натпреварите кои се емитуваат на ТВ 5 плус СЕ КРАДЕНИ (идносно нема чиста слика) како што е слушај со Канал5
- а богами ова е веќе 4-ти и ептен е забележливо (и по самото сецкање на сликата)...

2. Зошто популарниот ПРЕГЛЕД исто така Е КРАДЕН (малкѕ италија алку германија малку-повеќе SKY SPORT:tapp:
Друже тоа да не е до твојот кабелски оператот. Кај мене сликата и на Канал 5 и на Канал 5 плус е стакло, + воопшто не сецка.
 
К

кременко

Гостин
Нормално нема да се слуша за време на пренос SKY SPORT Italy имаат опција на која можеш да одбереш само да слушаш публика ...

Патем зш’ не се слуша публика на Прегледоот (!???)
патем прегледот е краден од премиере или некоја друга тв , мислам дека го прочита филе што ти кажа дека прегледот се плаќа оваа година плус(не ти е заедно со натпреварите)

а сликата што се сецка можно е од трасата али мене не ми се верува и ја мислам дека е краден преносот
 

M!K!

supersonic
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.224
Поени од реакции
1.966
Одлично направено а Филе супер ја води емисијата:smir:
 
Член од
15 август 2009
Мислења
70
Поени од реакции
1
Друже тоа да не е до твојот кабелски оператот. Кај мене сликата и на Канал 5 и на Канал 5 плус е стакло, + воопшто не сецка.
Ma kakov be kabelski operator .... toa im e do losiot Card Shering
ima lek i za toa ... ama ke treba da platat malku poskapo od 100 Evriki HAHAHAH:pos2:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Два коментари за Филе
1. Некако премногу кажвате ќе биди вака ќе биди онака. Дај со гостите малку повеќе осврнете се на коментирање и анализа на играта.
2. Леле ама беше напорен коментаторот на Фиорентина-Спортинг со тој п...растичниот глас. Поради овај не ви го пратам тенисот, се надевам нема цела сезона тој да ги коментира интересните мечој :kesa:
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
Два коментари за Филе
1. Некако премногу кажвате ќе биди вака ќе биди онака. Дај со гостите малку повеќе осврнете се на коментирање и анализа на играта.
2. Леле ама беше напорен коментаторот на Фиорентина-Спортинг со тој п...растичниот глас. Поради овај не ви го пратам тенисот, се надевам нема цела сезона тој да ги коментира интересните мечој :kesa:

... vidi i za nas ova bese baraz :)))))) ... vistinskiot start i celata nova forma ke startuva od 15-ti sept... :)))))) ...zatoa i mnogu mi znacat site ovie zabeleski....:)))) fala i poz
 
К

кременко

Гостин
а дали ке може да ни кажиш дали ке останат овие двајца коментатори или ке се земи уште некој коментатор, ја сум задоволен со овие двајца што се сега , но мислам дека тие двајца неможат се да коментираат
 
Член од
15 август 2009
Мислења
70
Поени од реакции
1
Друже тоа да не е до твојот кабелски оператот. Кај мене сликата и на Канал 5 и на Канал 5 плус е стакло, + воопшто не сецка.
патем прегледот е краден од премиере или некоја друга тв , мислам дека го прочита филе што ти кажа дека прегледот се плаќа оваа година плус(не ти е заедно со натпреварите)

а сликата што се сецка можно е од трасата али мене не ми се верува и ја мислам дека е краден преносот
АМАТЕРИИИИИИИ - КАНАЛ 5

Абе овие се стварно смешни ...

Се надевав дека ќе ме демантираат ама напротив само ја потврдија мојата констатација ....

Филе у однос на прегледот раскажува прикаски за мали деца ...
Можда сме мтави и незналици ама барем мене добро ме служи слухот ...

Вопозадина оди тон чист мислам атмосвера од стадион цело време (барем малку се потрудиле за ме деменатираат) арно ама заботавиле дека не е можно на сите акции - шанси и голови ПУБЛИКАТА ДА РЕАГИРА ИСТО ХАХАХАХАХАХАХАХАХХА:pos2::pos2::pos2:

Не дека не ме беднисува прегледот само нејќам кога некој шо од вчера гледа ТВ посебно фудбал се обидува да ме прави глуп ...

Алооо - ова е преглед од Премиере и од ниту едно друго место ....
Само тие користт таква графика (потпис на екипи и резултат) жив пример FLORENZ (типични англиски - еден од двата официјални јазици во УЕФА) тој патем не се чита до крај бидејки имаат стиснато копче на D-Box 16:9 па затоа гостинската екипа (името не се чита) :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:

а лево под Преглед SKY Sport (Velt) ex-Premiere....

Е сега ме изнервира и дефинитивно Филе оди во легендите на најголеми преваранти :nenene:

Па уште и пост (некаде погоре) УЕФА-рецесија-траси-монтажиии ауууу ме расплака :nesum:

како да заборави дека МТВ немаа таков капацитете за да ги измонтираат прегледите како што Филе ни објаснува КАТАСТРОФО

ПРИКАСКИ ЗА МАЛИ ДЕЦА - ЛОПОВИИИИ

ЗАТОА БЕ ДРУШТВО ЈА СИ ИМАМ D-Box години наназад и неморам да се замарам со вакви типови кои мислат дека се знаат ...:drk::pusk::pusk::pusk::drk:
 
К

кременко

Гостин
и шо курац тогаш креваш ука бука, за да се пофалиш дека имаш дрим бокс:pos2::pos2:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.307
Поени од реакции
16.386
АМАТЕРИИИИИИИ - КАНАЛ 5

Абе овие се стварно смешни ...

Се надевав дека ќе ме демантираат ама напротив само ја потврдија мојата констатација ....

Филе у однос на прегледот раскажува прикаски за мали деца ...
Можда сме мтави и незналици ама барем мене добро ме служи слухот ...

Вопозадина оди тон чист мислам атмосвера од стадион цело време (барем малку се потрудиле за ме деменатираат) арно ама заботавиле дека не е можно на сите акции - шанси и голови ПУБЛИКАТА ДА РЕАГИРА ИСТО ХАХАХАХАХАХАХАХАХХА:pos2::pos2::pos2:

Не дека не ме беднисува прегледот само нејќам кога некој шо од вчера гледа ТВ посебно фудбал се обидува да ме прави глуп ...

Алооо - ова е преглед од Премиере и од ниту едно друго место ....
Само тие користт таква графика (потпис на екипи и резултат) жив пример FLORENZ (типични англиски - еден од двата официјални јазици во УЕФА) тој патем не се чита до крај бидејки имаат стиснато копче на D-Box 16:9 па затоа гостинската екипа (името не се чита) :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:

а лево под Преглед SKY Sport (Velt) ex-Premiere....

Е сега ме изнервира и дефинитивно Филе оди во легендите на најголеми преваранти :nenene:

Па уште и пост (некаде погоре) УЕФА-рецесија-траси-монтажиии ауууу ме расплака :nesum:

како да заборави дека МТВ немаа таков капацитете за да ги измонтираат прегледите како што Филе ни објаснува КАТАСТРОФО

ПРИКАСКИ ЗА МАЛИ ДЕЦА - ЛОПОВИИИИ

ЗАТОА БЕ ДРУШТВО ЈА СИ ИМАМ D-Box години наназад и неморам да се замарам со вакви типови кои мислат дека се знаат ...:drk::pusk::pusk::pusk::drk:
Епа глеај си на Д-Бокс и остај не да глеаме на Канал 5 и не не' замарај нас обичниве смртници со твоите глупи забелешки. Океј ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom