Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
... па веќе мислам дека тоа гхо расчистивме дали сум јас или не... и тоа уште утринава, и јавно :)))) ...али нема везе... тоа што треба или сакаш да му го кажеш на Сашо, само лично... искрено, немам намера да пренесувам, не дека ме мрзи, туку едноставно, не се сите како мене да прифаќаат забелешки...не знам !? ... амене, можете се да ми кажете.... само не те разбрав , што со картоните? кои картони?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
... па веќе мислам дека тоа гхо расчистивме дали сум јас или не... и тоа уште утринава, и јавно :)))) ...али нема везе... тоа што треба или сакаш да му го кажеш на Сашо, само лично... искрено, немам намера да пренесувам, не дека ме мрзи, туку едноставно, не се сите како мене да прифаќаат забелешки...не знам !? ... амене, можете се да ми кажете.... само не те разбрав , што со картоните? кои картони?
Па сите тие логоа на ЛШ наоколу низ студиото на шо се штампани. :) Генерална претпоставка беше дека се картонски. :smir: Сериозно малку не е по мој вкус студиото а мислам дека и многу мина го спомнаја истотото. Некако премногу е комплицирано за џабе. Па и студиото од вестите да го земевте (ќе беше доволно). Нема врска секако нема да го менвате, ова ти е само мала забелешка од гледач(ите).

Ајде поздрав
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
1. Фала за одговорот. По начинот на зборање ми делуваш како да си ти или ептен си успешен во имитацијата.
Значи да расчистиме со овој муабет :), ме известија сабајлево дека Филе ни упатил поздрав од Канал 5 ( бил гостин на една од емисииве ), исконтактирав со него на Facebooк, и тоа е тоа, па да се прекине со сомнежите и да се прејде на она главното, ЛШ и фудбал .

Сега имате информации од прва рака, можете да упатувате прашања, да давате критики, пофалби и слично . :wink:

п.с. Ги нема бе сега хејтериве :tv:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Значи да расчистиме со овој муабет :), ме известија сабајлево дека Филе ни упатил поздрав од Канал 5 ( бил гостин на една од емисииве ), исконтактирав со него на Facebooк, и тоа е тоа, па да се прекине со сомнежите и да се прејде на она главното, ЛШ и фудбал .

Сега имате информации од прва рака, можете да упатувате прашања, да давате критики, пофалби и слично . :wink:

п.с. Ги нема бе сега хејтериве :tv:
1. Фала за откривањето на идентитетот.
2. За хејтерите. - Нели досега смееја да коментираат со погрдни зборови за лица надвор од форум, за член се поригорозни правилата :pipi:. Сега имаш обрвска да го штитиш. Мајтап. Знајш како е редовно некој плука таму по коментатори.
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
...не бе дечки, нема потреба од штитење, кој сака да плука нека плука, ама брате нека има аргумент... „филе ме нервира зашто е ќељав„ и точка... ќе го сфатам најнормално...али без аргумент, тоа е онака ептен уличарски... а што се однесува до студиото , верувај дека е топ... ќе ми биде драго да дојдеш во студио во живо, сакаш вторник, сакаш среда... па да видиш како тоа изгледа и колку луѓе работат на секој детал... а не се картони, се е метал и дрво, светло кое за првпат се презентира во македонија и комплетно нова опрема... камерите првпат беа вклучени во вторникот :)))) .... а и нормално сепак има една латинска... Дe gustibus non disputandum est. ... и така е ... но сепак, вкусот е вкус, но изгледа сјајно... а од групи ќе биде уште повесело, посебно, кога ќе се поделиме на трибини во боите на своите клубови :))))))))...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Значи чекав да се разреши ова со идентитетов на Филе, па да пишувам. Сега е се супер, и мило ми е што Филе сака да слушне мислења од гледачите.
Пишав и погоре дека сум задоволен како почна Канал 5 да работи. Од емисија до емисија сигурен сум дека ќе бидат се подобри. До Филе: Искрено ми делувавте малце збунет првата емисија но нормално е тоа, се крши мразот, и не сакате да се зезнете. Ми се допаѓа тоа што немаше “стручен“ коментатор, како што правеа на МТВ. Може такви да земате ама поретко, супер беше како вие двајца ги анализирате хајлајтсите во вторникот (во средата не бев во можност да гледам фудбал). Се на се добро е за почеток.
И едно прашање за крај... Не можете да го земете Калински некако во Канал 5? :kesa:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
...не бе дечки, нема потреба од штитење, кој сака да плука нека плука, ама брате нека има аргумент... „филе ме нервира зашто е ќељав„ и точка... ќе го сфатам најнормално...али без аргумент, тоа е онака ептен уличарски... а што се однесува до студиото , верувај дека е топ... ќе ми биде драго да дојдеш во студио во живо, сакаш вторник, сакаш среда... па да видиш како тоа изгледа и колку луѓе работат на секој детал... а не се картони, се е метал и дрво, светло кое за првпат се презентира во македонија и комплетно нова опрема... камерите првпат беа вклучени во вторникот :)))) .... а и нормално сепак има една латинска... Дe gustibus non disputandum est. ... и така е ... но сепак, вкусот е вкус, но изгледа сјајно... а од групи ќе биде уште повесело, посебно, кога ќе се поделиме на трибини во боите на своите клубови :))))))))...
1. Штитењето. Такви се правилата на форумот.
2. Се сложвам за вкусот и ај да не ви ја обезвреднувам работата ќе го прекинам муабетот.
3. Трибиниии?:pos2: Едвај чекам да го видам то чудо полно
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
...не бе дечки, нема потреба од штитење, кој сака да плука нека плука, ама брате нека има аргумент... „филе ме нервира зашто е ќељав„ и точка... ќе го сфатам најнормално...али без аргумент, тоа е онака ептен уличарски... а што се однесува до студиото , верувај дека е топ... ќе ми биде драго да дојдеш во студио во живо, сакаш вторник, сакаш среда... па да видиш како тоа изгледа и колку луѓе работат на секој детал... а не се картони, се е метал и дрво, светло кое за првпат се презентира во македонија и комплетно нова опрема... камерите првпат беа вклучени во вторникот :)))) .... а и нормално сепак има една латинска... Дe gustibus non disputandum est. ... и така е ... но сепак, вкусот е вкус, но изгледа сјајно... а од групи ќе биде уште повесело, посебно, кога ќе се поделиме на трибини во боите на своите клубови :))))))))...
Океј си е се засега, а ќе биде подобро верувам. Секоја чест за тоа што го правите моментално:helou:...Него во претходната страна ве прашав дали ќе има слика во слика кога ќе падне кој погодок на некој друг натпревар како што прави ХРТ? Фала однапред за одговорот:wink:
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
....и јас...ама со прави навивачи.... :)))))))))))

Океј си е се засега, а ќе биде подобро верувам. Секоја чест за тоа што го правите моментално:helou:...Него во претходната страна ве прашав дали ќе има слика во слика кога ќе падне кој погодок на некој друг натпревар како што прави ХРТ? Фала однапред за одговорот:wink:

... уууууууфффффф...не знам дали можам (смеам) да ти одговорам !?) ...ама претпоставувам дека ќе сфатиш.... „нема да бидеш разочаран!„ :)))))))))))))))) .....
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
... уууууууфффффф...не знам дали можам (смеам) да ти одговорам !?) ...ама претпоставувам дека ќе сфатиш.... „нема да бидеш разочаран!„ :)))))))))))))))) .....
Сватив...Фала за одговорот:smir:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Мака ми е да листам низ темава... на највната шпица видов дека ќе коментираат Филе ^ и некоја девојка, што... морам да признаам чудно е, барем за овие простори, а немав можност да ги следам натпреварите во вторникот и средата, па не видов дали и девојката коментираше.
 

StiX

Why so serious?
Член од
13 февруари 2008
Мислења
100
Поени од реакции
19
Прво БРАВО за Филе што дојде на форумов , пошто ниедна јавна фаца немала храброст да дојде да се соочи со ''критичарите'' , наводниците се ставени зошто овде нема критичари има само хејтери (со чесни исклучоци се разбира).

Второ , Филе емисијата ви е ТОП , прв пат после дооолго време да седнам и да се заглеам у фудбал онака асално добри 3 саата колку што ви траеше емисијата. Се обидувате нешто поинаку во државава да направите и тоа е за почит. За разлика од хејтерите ја мислам дека потребен е таков хиперактивен (во најпозитивна смисла) водител , за да излеземе од монотонијата на која што не навикна МТВ.

Посебно ми напраи мерак што го тепаше Бабунски на фудбалчето :pos2:
Водителите се одлични особено човекот со репчето мислам Сашо дека беше , ако не, се извињавам, се гледа дека се разбираат луѓето.

Само напред , продолжете така , и дај бе кажи како некој од нас да биде у тоа студиото кога се утакмиците :helou:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
дечки не губете време за идентификација
ФИЛЕ е Лично и персонално
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.252
Посебно ми напраи мерак што го тепаше Бабунски на фудбалчето :pos2:
Aууу тоа беше јако..Филе коа водеше 2:0 мислеше дека се е готово,ама му израмнија 2:2 :):):):)

дечки не губете време за идентификација
ФИЛЕ е Лично и персонално
ТОа е докажано сабајлево,како шо кажа Syn, Филе испратил поздрав до форумов,а посебно ги поздравил Syn и Iceboy :)...

Јас не гледав,така ми кажаа...

Поздрав!
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
:))))))....уствари, мислам дека ова без оглед што има и „страшни„ ствари барем во неаргументираните текстови...и тоа на некој начин е позитивно, само потребно е човек да има позитивна енергија и се да рециклира... тоа барем животот ме научил, затоа сум постојано насмеан и исплнет со адреналин.... а тоа дека се може да биде боље и тоа е точно, но за тоа треба секојдневно да се работи нели... во секоја работа мислам дека 20% е талент, 80 % е работа , труд, тренинг... кој не го разбира тоа, ќе гори во животот :)))) .... ај да не гњавам... се читаме и можеме да комуницираме дури и во емисија.... во живо.... само ако има расположение... не постојат невозмони работи... не постојат... само прашање е кој колку има „топки„ да си ги следи соништата и принципите :)))))) .... пооооз.... :))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom