Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Незнам што се буните за сликава кај мене беше топ а и добра емисија имаат пред почетокот и после даваат хајлајцови од остантите утакмици и даваат свој коментар.Вчера емисијата траеше до околу 00:30.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.563
Поени од реакции
22.322
Преносот беше супер..Се надевам дека ќе продолжаат со ист стил...
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
Тие што имаат проблем со сликата нека се жалат кај кабловскиот оператор.
Кај мене сликата е супер и на канал 5 и +.

Емисијата е добра, преносот беше ок за разлика од мтв класи подобар. Можеш да ги следиш резултатите од другите натпревари во ќошето каде не зафаќа мн простор и не пречи за разлика од мтв кои го криеја резултатот од другиот натпревар од кој даваат пренос како да не постои интрнет или телетекст. Коментаторот беше ок па се на се јас сум задоволен од канал 5.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Кај мене каснеше тонот, т.е сликата одеше побрзо од звукот на 5+...незнам кај други дал било така.
А сликата на Канал5 ми е УЖАС!!!
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Кај мене каснеше тонот, т.е сликата одеше побрзо од звукот на 5+...незнам кај други дал било така.
А сликата на Канал5 ми е УЖАС!!!

И кај мене беше до пред некое време така незнам како се урави.Тонот каснеше.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
Многу подобро од МТВ. Светлосни години подобро. Добар пренос, добра слика, + имате два натпревара во живо со македонски коментатор, а не како на МТВ:tapp:
И тоа што не се окупирани со програмска шема и што тераа до 00.30 со емисијата е за пофалба. Малце Филе може ја тупеше али ќе се научи. Како за прва емисија беше топ:smir:
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Супер баш ми е мило што нема да ги гледаме МТВ + одлично огранизирано можат малку да се подобрат во врска со емисијата но во глобала мн подобро од МТВ.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Вечер ќе даваат ли пак фудбал на канал5? И која утакмица ќе ја даваат?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
На Канал5 ќе ја има Лион - Андерлехт, а на 5+ незнам дали ќе даваат и ако даваа која ќе биде.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
а куп на УЕФА можно ли е Рома со Кошице да ја дават?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.646
Поени од реакции
43.450
Мислам дека Европа Лига нема да даваат утре..Ќе почнат од фазата по групи..

Иначе ептен се нервирам,кај нас Канал5 сликата е многу лоша..на 5+ Каналот е 3 пати подобра...
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Сликата кај мене е супер, моментално ги даваат Лион - Андерлехт, Лион води 4-0 на полувреме :)
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Многу сум задоволен од преносот на Канал5 и 5+......Сликата е СТАКЛО,коментаторот е солиден:smir:(добар е),а и многу ме бендисува ова емисијава што ја прави Филе пред и после емисија.....Сеа за сега оценка од мене 5 со ѕвезда:pipi:

Филе :zver::)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.973
Поени од реакции
1.245
Се обиделе да направат нешто, не дека не успеале ама се уште не е тоа тоа. Студиото им е ок ама Филе јок. Не е човекот озбилен за ваков озбилен проект, не дека ми смета ама нешто не ми штима. Воведувње фудбалче за игра во студио ми е некако фикс идеја лично негова измислица како некоја невидена иновација за забава на гледачите :uvo:.
Коментаторот на Канал 5 исто така 50:50. На некои моменти добар на некои лош, не се спомнува резултат по 100 пати можеме и ние тоа да го видиме. На некои моменти ми звучеше како да си има ставено шише во гз. Коментаторот на 5 плус неможам да го оценам затоа што сликата не беше во ред и цело време сецка но тоа не е до нив туку до глупавиот кабелски оператор. Хајласите исто така не беа задоволителни затоа што не се слушаше атмосферата од стадионите, со исклучен звук што алудира на крадење од друга телевизија :nenene:. Резиме подобри од МТВ, а послаби од ХТВ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom