Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
па сигурен сум дека ќе ги пренесуваат подобро од мтв
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Ќе има подобри и повеќе динамични емисии во студио. Во тоа не се сомневам. Се надевам нема тие емисии пред натпреварите да ги води оној Филе. Мене не ми е симпатичен. Добро е што канал 5 најавија пренос и од последното квалификациско коло. И таму има интересни дуели.
Како и да е, добра промена за нас гледачите.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Одлично, само што би сакал повеќе да ги земеа А1.. али Канал 5 е топ... само останува да не ја усерат со слика и коментатори.

Edit: Сега брат ми нешо ми спомна за ова, незнам од каде али има големи веројатности Филе да биде коментатор. ( не е сигурна вест, може брат ми трипа )
Абе што ми е гајле кој ке коментира,важно ми е мене да имам добра слика, и да уживам во лигата на шампионите,а не да се замарам кој ке коментира:uvo:
 
P

pepito*

Гостин
Во 1994 кога Шведска го освои третото место,во финалето ја декласираше Бугарија со 4:0-Златко Калински:vozbud:
Има и тој по некои киксови ама.. подобар од него нема и најдобро е тој да коментира ЛШ натпревари-односно да се префрли во 5

 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637

За 10 дена започнува Лига на Шампиони на Канал 5. :)
Btw, што им значи ова ТВ - Интернет - Мобилен? Знам нешто збореа за ова ама не сфатив добро.
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20

За 10 дена започнува Лига на Шампиони на Канал 5. :)
Btw, што им значи ова ТВ - Интернет - Мобилен? Знам нешто збореа за ова ама не сфатив добро.
Знам дека УЕФА дозволува стриминг на натпреварите на уефа.ком преку сајтот на броткастерот кој ги има правата за тоа. Кога беше Европското под 21 година, АБ каналот нудеше стриминг на истите натпревари преку нивниот сајт.

Сега мислам пошто Канал 5 ги има правата за Лигата на шампионите ќе ги понуди натпреварите на својот сајт преку линкување кон сајтот на УЕФА.

Можеби сум во грешка, но мислам бидејќи така беше со Европското зошто да не и со Лигата на шампионите. МТВ беше распространета низ целата држава со одличен квалитет на сликата што не е случај со Канал 5, башка Канал 5+ не се емитува терестријално, туку само преку сателит и преку кабелските оператори. Ова би било еден огромен плус за граѓаните во државава кои немаат добар прием на Канал 5 или немаат никаков прием.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Едно големо БРАВО за Канал5.

Како за старт...супер најава и програмска шема. Одлично!

Полн погодок, за разлика од досадната и монотоната шема на МТВ.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
Секоја чест за Канал 5 и едно големо БРАВО од мене од мене за ова што го овозможија денес.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
280
Поени од реакции
5
Супер почеток сега за сега бар има ТВ-семафор :pipi:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Канал 5 вика дека на http://ucl.kanal5.com.mk може да се гледаат натпреварите во живо на Интернет.

Инаку се гледа дека ова што го прави К5 е на многу поголемо ниво од она што го правеше МТВ, мада Филе беше малку конфузен и не знаеше што попрво да направи за пола саат пред натпревар, за наредната емисија да знае дека треба убаво да се спреми.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
70
Поени од реакции
1
Канал 5 вика дека на http://ucl.kanal5.com.mk може да се гледаат натпревари во живо.

Инаку се гледа дека ова што го прави К5 е на многу поголемо ниво од она што го правеше МТВ, мада Филе беше малку конфузен и не знаеше што попрво да направи за пола саат пред натпревар, за наредната емисија да знае дека треба убаво да се спреми.


Лига на шампиони на Канал 5 ауууу
Ме мотивираа овие 20-тина минути ид воведот на МЕГА ПРОЕКТ ...

Искрајно очекував да видам многу повеќе во однос на она што ни го нудеше МТВ години наназад... АРНО АМА ПОЧЕТОКОТ Е БАРЕМ ЗА МЕНЕ ОГРОМНО РАЗОЧАРУВАЊЕ ....

Ако главен акцент во предвечерието на Лигата на шампионите е Филе (стучњачиштето) некоја си мала (се надевам слатка и симпатична девојка) која години наназад онака аналитички ги следи настаните во најквалитетното европско фудбалско натпреварување, е тогаш ќе ми извините ама .... МАМЕТО НИ СЕ Е......

Главен момент засега две работи.
1. Пазете кога ќе му се јавите на пандев да не се шокира !
- среќа наша шо пандев бил на редовен тренинг и не се шокира, па ќе може успешно да си ја продолжи кариерата ....

2. МЕЗАЛК
- Абе не бива за свадбарски работи нема шо ... уште жута и шопска им фалеше (па ете ти ја тука неизбежната плех музика) ...
Се прашувате каде се младоженците !??
Е, во водедната емисија тука е ЗЕТОТ а НЕВЕТАТА у Италија, се надевам и неа наскоро ќе ја видиме ...

АБРЕ МАКЕДОНЧЕ .... кога ова нашиве таканаречени телевизии навистина ќе станат ТВ Компании !?

Засега толку, НО ... го задржувам правото на додатен коментар ....
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
мислам дека е заслужено...ја држат формула еден...држат све бе брат...има квалитет...ми се свиѓа потегов...свака част...
 
Член од
15 август 2009
Мислења
70
Поени од реакции
1
Абе што ми е гајле кој ке коментира,важно ми е мене да имам добра слика, и да уживам во лигата на шампионите,а не да се замарам кој ке коментира:uvo:

Абе EXTRA слика .....
Горе десно SKY SPORT Italy (5 plus):vozbud:

Беобразни ова италијаниве, крадат слика од нашиве “телевизиииииии“ :drk:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom