Александар Велики на плоштадот ќе пее песни од Тоше

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
И за да не се лутат колегите Албанци, може да се пушти песната Рока мандолина... Бар весела е :)


Ибати будалите што ја водат државава... До каде ке не однесат е прашањето.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Добра беше идејата на Let 3 да му тече пиво од курот на Букефал, кај Скенчо може да тече боза, ќе биде поавтентично! :vozbud:
Sto se fativte sega za patlakot na Skender? Ne vi e dovolen, ne vi gi zadovoluva potrebite toj na Ace?:vozbud:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Мало недоразбирање... Ова вејките на ветрот...Аларова и Костовски(и на ними се мајка радуела...) зборат за едно решение во кое не е вклучен и Александар Македонски.

Ма ако сака и жива музика нека има ЈАС САКАМ ДА ГО ВИДАМ АЛЕКСАНДАР НА ПЛОШТАД!!!

P.S. Jewbox :tv:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Што Дебар така лесно ќе го даваме ? :)
муабетот ми беше после дебар де
нели тука е границата
инаку ништо ние нема да даваме

Sto se fativte sega za patlakot na Skender? Ne vi e dovolen, ne vi gi zadovoluva potrebite toj na Ace?:vozbud:
а да не маваш ти по некоја провокација ?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.566
Поени од реакции
82.200
Сега кога се укажува шанса конечно во главниот град да имаме споменик на Александар, овие се потсмеваат и сакаат да го претворат во џубокс со шлагери.

Јас Тоше го почитувам како најголем хуманист. Но песните на било кој пеач од таа поп-шлагерска сцена (или било какви песни), дефинитивно не се дозволлива симбиоза со споменик од ваков калибар и со вакво значење.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Не ми се верува дека воопшто е можно на некој од нашиве „интелектуалци“ да му текне да предложи вакво нешто.
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Абе ајде што е ова.Место да се сложиме сите да изградиме споменик на Александар овој Трифун е против.Јас го почитувам Тоше,лесна му земја...ама ова што е сега.Во секоја општина споменик на Тоше...Неможе да се мешаат Александар и Тоше.Сепак сум за самостоен споменик на Александар бидејки немаме некој голем споменик на Александар.
:salut:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Абе не е проблемот за избор на кој споменик да се стави, има место за се, ама кретениве од инатење ќе направат глупост за која ќе ни се смее цел свет.
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Незнам зошто, но се потсетив на една топ-шоп реклама за божиќно распеано венче, кога прочитав за овој идиотизам.
ИМЕТО НА АЛЕКСАНДАР ТРЕБА ДА ГО СЛАВИМЕ, А НЕ САМИ СЕБЕ ДА СЕ МНОЖИМЕ СО НУЛА!!!:oeoeoe:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Знам дека не се ни малку паметни,ама ваква глупост да предложиш.....треба мнооооггггуууу да ти фали.После бруките од статуи:шмизла,девојче,дрво........ова го достигнува врвот на глупоќата.
Мислам дека ако се натпреваруваат на натпревар за најглупи идеи,од што се глупи нема да можат ни прво место да освојат.:tapp::tapp::tapp:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
имај добар наслов на статија па никој нема да ја прочита ама сите ќе кренат галама околу статијата како да ја знаат напамет

Од неа ќе свири музика, по која ќе играат водоскоците, а ќе се вметнат и две песни од Тоше Проески.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Не ми се верува дека воопшто е можно на некој од нашиве „интелектуалци“ да му текне да предложи вакво нешто.
Кај виде интелектуалци? Дури ни жителите на Mental Hospital во Демир Хисар неможат ова да го смислат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom