До кога Велес ќе се срами со Аце Коцевски?

А

Адриано

Гостин
Извади ги

за да можеш подобро да видиш
ђ
ја никаде таму не ја видов буквава ама ја имаше на гласачкото ливче.
помирете се со фактот тито е умрен пред 30 години!
неам намера да се расправам овака само инат тераме и никаде не одиме!
почнавме офтопик и за да не ни ги бришат мислењата држете се до темата!
 
Член од
27 март 2007
Мислења
735
Поени од реакции
316
Невозможно е на 2 милиони жители да има 1,8 милиони гласачи - преземено од А1

Само вака можете во Велес да го победите Аце Коцевски кога од можни 50000 гласачи ( бројката е утума кажана не сум сигурен за тоа ) да испаднат 49999 :tapp::tapp::nenene::nenene::drk::pusk:
Ама не слушна нели дека тој список е уште од 1998?
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Ама не слушна нели дека тој список е уште од 1998?
Слушнаф ја се и ми е мака до кога ке ги слушаме ние ОБСЕ да ни кажува и да ни се меша во избори клоците у газ и надвор од Македонија, што им фалеше на овие избори НИШТО и мораа да најдат нешто што не е вистинито за да не огрдат во Светот , толку од мене.
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Слушнаф ја се и ми е мака до кога ке ги слушаме ние ОБСЕ да ни кажува и да ни се меша во избори клоците у газ и надвор од Македонија, што им фалеше на овие избори НИШТО и мораа да најдат нешто што не е вистинито за да не огрдат во Светот , толку од мене.
Првиот круг и никогаш не бил проблематичен,мене ме плаши вториот круг:toe:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
ђ
ја никаде таму не ја видов буквава ама ја имаше на гласачкото ливче.
помирете се со фактот тито е умрен пред 30 години!
неам намера да се расправам овака само инат тераме и никаде не одиме!
почнавме офтопик и за да не ни ги бришат мислењата држете се до темата!
Ти можеш да се помириш дека живееш во кал само мозокот ти е испран од партијата и не ти влегува во главата дека е независен кандидат подржан од титови леви сили ( али ти си мал и не разбираш такви поими ) нека испадне миленикот твој Горан Петров како независен кандидат па да видиме колку гласа ке добие кога нема домашните да гласаат занего а не пак други
P.S Прекини веќе да ми реплицираш за Томислав Крстиќ бидејќи не го знаеш човекот дека нема ниедна црна дамка ,да не одиме далеку со пишувањето.:uvo:
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
За exlexmk или кој се бунеше за ликовната галерија ?

Ликовната Галерија не ја зел на диво или како и да е...Уште кога беше ловното друштво 3 лица членови на ловното прават прекршоци и ги бркаат од работа.Тие 3 лица тужат и добиваат, но добиваат толкава сума како оштета што ловното друштво може да им припадне нив. За ловното да не го земат овие 3 лица , Сите останати луѓе од ловното се сложуваат да го предадат на општината за да не отиде во рацете на 3те лица што можат да го добијат. Аце користи тоа што ловното оди во рацете на општината и од него прави ликовна галерија...колку што можев попросто објаснив, иначе аце ми докажа со документи и се дека за време додека е правена ликовната галерија , ловното и припаѓа на општината. Само што по толку време ( од кога се отвори ликовната галерија ) сега лицата од ловното си го бараат назат (истите оние што го предале на општината ).
 
А

Адриано

Гостин
За exlexmk или кој се бунеше за ликовната галерија ?

Ликовната Галерија не ја зел на диво или како и да е...Уште кога беше ловното друштво 3 лица членови на ловното прават прекршоци и ги бркаат од работа.Тие 3 лица тужат и добиваат, но добиваат толкава сума како оштета што ловното друштво може да им припадне нив. За ловното да не го земат овие 3 лица , Сите останати луѓе од ловното се сложуваат да го предадат на општината за да не отиде во рацете на 3те лица што можат да го добијат. Аце користи тоа што ловното оди во рацете на општината и од него прави ликовна галерија...колку што можев попросто објаснив, иначе аце ми докажа со документи и се дека за време додека е правена ликовната галерија , ловното и припаѓа на општината. Само што по толку време ( од кога се отвори ликовната галерија ) сега лицата од ловното си го бараат назат (истите оние што го предале на општината ).
3 работи!
1-Нема градежна дозвола за ликовниот салон!
2-Општината нема сопственост над ликовниот салон!
3-Општината го изгуби спорот со ловното друштво руен на штета на граѓаните на град велес.
Граѓаните од свој џеб платија за да имаат ликовен салон а сега поради обидот за манипулација на аце коцевски денес го немаат.:kesa:
и за крај незнам какви документи ти прикажал освен албум со сликички ама знам дека скопски суд докажа дека аце коцевски и општина велес немаат сопственост над ликовниот салон!
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
3 работи!
1-Нема градежна дозвола за ликовниот салон!
2-Општината нема сопственост над ликовниот салон!
3-Општината го изгуби спорот со ловното друштво руен на штета на граѓаните на град велес.
Граѓаните од свој џеб платија за да имаат ликовен салон а сега поради обидот за манипулација на аце коцевски денес го немаат.:kesa:
и за крај незнам какви документи ти прикажал освен албум со сликички ама знам дека скопски суд докажа дека аце коцевски и општина велес немаат сопственост над ликовниот салон!
Да сега немаат,но кога ловното требаше во рацете на 3те лица што погоре ги спомнав останатите членови за да го “спасат“ го дадоа во раце на општината па сега го повратија. Кога е изграден ликовниот салон беше во сопственост општината. Да ти сликнам ?
 
А

Адриано

Гостин
Да сега немаат,но кога ловното требаше во рацете на 3те лица што погоре ги спомнав останатите членови за да го “спасат“ го дадоа во раце на општината па сега го повратија. Кога е изграден ликовниот салон беше во сопственост општината. Да ти сликнам ?
тоа значи дека обични ловџии испаднале помангупи од таткото на градот:kesa:

сликај колку сакаш но факт е дека коцевски ја нема потребната документација за ликовниот салон.
јас и ти сме тука лаици ама во судот не се! Ако тие таму одлучиле дека коцевски згрешил тогаш згрешил.
мене не ми смета што згрешил човечки е да се греши ама кога си игра со парите и чувствата на граѓаните е тогаш не смее да се греши.
Доколку го познаваш градоначалникот пренеси му!
ТРАНСПАРЕНТНОСТ И ОТЧЕТНОСТ ПРЕД ГРАЃАНИТЕ А НЕ ФОНТАНИ!

до пеце мкд:
Пријателе ако имаш да кажеш нешто повели ако немаш ништо остави да си развиваме дискусија останатите!
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
тоа значи дека обични ловџии испаднале помангупи од таткото на градот:kesa:

сликај колку сакаш но факт е дека коцевски ја нема потребната документација за ликовниот салон.
јас и ти сме тука лаици ама во судот не се! Ако тие таму одлучиле дека коцевски згрешил тогаш згрешил.
мене не ми смета што згрешил човечки е да се греши ама кога си игра со парите и чувствата на граѓаните е тогаш не смее да се греши.
Доколку го познаваш градоначалникот пренеси му!
ТРАНСПАРЕНТНОСТ И ОТЧЕТНОСТ ПРЕД ГРАЃАНИТЕ А НЕ ФОНТАНИ!

до пеце мкд:
Пријателе ако имаш да кажеш нешто повели ако немаш ништо остави да си развиваме дискусија останатите!
Добро кажав дека СЕГА ја нема потребната документација за ликовниот салон и може да биде срушен или да се врати на ловџиите али му кажував на тој неколку страни поназат што рече дека на ДИВО ГО ЗЕЛ ликовниот салон, кажав кога се отвори салонот имаше документи дека е на општината ловното, а сега нека му го земат ако сакаат :)
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
коцевски треба да паѓа ... после 9 ГОДИНИИИИ освен фонтани една улица и најскапа вода у МК ништо друго ... ФАКТ ... кур се тресе реновирал пионерски у библиотека .. најстариот дел од Велес - којник, прцорек остана најстар ... се ради реда мачкање очи ....
и после 9 ГОДИНИИИИ некои дечишта пак ќе ми го гласаат ... абе ајде загреови сме ... више ни комент не даам на темава ... не ми е јасно како може да го гласаат некои ... се срамам од велес шо сум ... позз...
и немојте подржувачи на коце ацевски да ми реплицирате ...
 
А

Адриано

Гостин
Добро кажав дека СЕГА ја нема потребната документација за ликовниот салон и може да биде срушен или да се врати на ловџиите али му кажував на тој неколку страни поназат што рече дека на ДИВО ГО ЗЕЛ ликовниот салон, кажав кога се отвори салонот имаше документи дека е на општината ловното, а сега нека му го земат ако сакаат :)
значи не го зел на диво ама ги поебал парите на граѓаните како сакаш комбинирај пак народот е натртен од страна на градоначалникот.
друг спор е и со вработените во општина што ги избрка кога дојде на власт а сега апелационен суд прогласи дека општината е крива и пак граѓаните плаќаат од свој џеп поради грешките на коцевски.

коцевски треба да паѓа ... после 9 ГОДИНИИИИ освен фонтани една улица и најскапа вода у МК ништо друго ... ФАКТ ... кур се тресе реновирал пионерски у библиотека .. најстариот дел од Велес - којник, прцорек остана најстар ... се ради реда мачкање очи ....
и после 9 ГОДИНИИИИ некои дечишта пак ќе ми го гласаат ... абе ајде загреови сме ... више ни комент не даам на темава ... не ми е јасно како може да го гласаат некои ... се срамам од велес шо сум ... позз...
и немојте подржувачи на коце ацевски да ми реплицирате ...
во право си го уништи градот и неговата околија освен главната улица го заболе за другите.
само дај пази го речников сепак имај култура! поткрепи се со факти и докажи дека си во право иако нема на кој да му докажеш сите ја знаат ситуацијата со градот!
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
значи не го зел на диво ама ги поебал парите на граѓаните како сакаш комбинирај пак народот е натртен од страна на градоначалникот.
друг спор е и со вработените во општина што ги избрка кога дојде на власт а сега апелационен суд прогласи дека општината е крива и пак граѓаните плаќаат од свој џеп поради грешките на коцевски.


во право си го уништи градот и неговата околија освен главната улица го заболе за другите.
само дај пази го речников сепак имај култура! поткрепи се со факти и докажи дека си во право иако нема на кој да му докажеш сите ја знаат ситуацијата со градот!
неможам ...
склет ме фаќа ..
и се нервирам ...
:wink:

Гоцццце и пеце-мкд
верувам од велес сте ..
сте гласале на анкетата за Нато и ЕУ за да сте живееле подобро без разлика дали име идентитет ќе се смени ...
ете такви го гласаат коцевски
продадени души кои во се гледаат личен интерес ... ц ц ц
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Многу се нарвирам кога знам дека сеуште во градов има некои луди глави кои гласаат за Коцевски, кој освен фонтани и клупи не направи ништо. А уште пожал ми е за градов ако не дај боже, повторно лудите глави ке гласаат за него и не дај боже, победи, а советот го има мнозинството.Знаеме од искуство, дека кога Советот во рок од 5 месеци, донесе многу одлуки, а мнозинството го имаше Вмро заедно со коалицијата, Коцесвки не сакаше да им ги признае одлуките и ги тужеше пред судот. А потоа судот кажа дека нема никакви неправилности во одлуките на советот, тужбите му паднаа, а тој само губеше време и пари на граѓаните.И сега, не дај боже, ако стане градоначалник, ке се случи истото и градот ке оди во пропаст.Од причини што
1. Коцевски е самобендидсан и мисли дека знае се
2. Смета дека треба да се прават само фонтани во центар, а другите делови од градот да се заборават повторно, бидејки сите што не се во центар се цигани(истите на кои им се молеше за време на кампањата и на денот на гласањето)
3. Бидејќи и да сака да ги изврши одлуките на советот не може оти не може да работи со тоа темпо, бидејќи ако не даваат награда во рамка за на ѕид, за него не е работа
4.Бидејќи за секој награда испага пред тв, а кога треба да направи потпорен ѕид, нема време
5.Бидејќи му смета Владата и Груевски, а самиот порача Груевски да не му иде во Велес
Не знам како уште верувате во лагите дека Велес е најдобар град, а најдобар е Валандово.Ама неписмените му веруваат за овие работи, па гласаат. Како може градежен инженер да дозволи изградба на нестабилен мост??Како на сите им стасуваат парите наменети за локална власт само него не?Како може да распишува тендери за време на избори? Како може да прави потпорни ѕидови 3 дена пред избори во дожд, без да размисли дека може да падне ѕидот врз некое дете?Вреди ли еден глас за исчезне некој живот? А за тоа каква личност е можете да сфатите потоа дека во родното дело изгубил!!!!И според некои луѓе, добил гласови по грешка, бидејки советничката листа на Вмро беше под број два, како и Коцевски.Сега кога ке нема проблеми, ке се види вистинската слика. Нека не залажува Коцевски со лажен рејтинг од 70%.Се виде дека го нема. Само да знае дека и сдс нема да гласаат за него.Некои викаат дека не го сакаат воопшто, ама немало поарен па морале да го поддржат.Ама сега и они се издишаа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom