Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Тешко во наредните 15 години.:smir:
ОоооОоОоооОо.. сигурно? И бонева ке тепаше у Струмица ама изгуби се на мапата.. га снема од радаро :):)

Без прогнози пред време...
а и тај шо викаше оти ке видаме на 22 март кој е Ристо Папучаро? Дек се изгуби тај член? кој е тај Ристо .. не видееме ништо друго на 22 март освен коли и луѓе со знамиња на СДСМ како слават низ улиците на Струмица уште една голема победа.
 
V

Viktoranius

Гостин
Незнам како не ти е срам да дадеш таков коментар. Точно го трпивме приватните бизниси, ама не затоа што сме партиски полтрони, туку чисто затоа што сме од Струмица...ете баш затоа нема да ја почитувам ВМРО како партија.
Па затоа де. Затоа што се правите паметни. Повеќе си сакавте европска струмица и го избравте зајакот кога знаете дека владата го напаѓа. Епа еве сеа европска струмица. Да даде господ 5 пати повеќе инспекции да ви праќат.

ОоооОоОоооОо.. сигурно? И бонева ке тепаше у Струмица ама изгуби се на мапата.. га снема од радаро :):)

Без прогнози пред време...
а и тај шо викаше оти ке видаме на 22 март кој е Ристо Папучаро? Дек се изгуби тај член? кој е тај Ристо .. не видееме ништо друго на 22 март освен коли и луѓе со знамиња на СДСМ како слават низ улиците на Струмица уште една голема победа.
Победи Заев у Струмица, а за власта гласе ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА! Сите градови не се комунистички како Струмица .. Така да рачунајте си смена на власта во 2025.:)
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
ОоооОоОоооОо.. сигурно? И бонева ке тепаше у Струмица ама изгуби се на мапата.. га снема од радаро :):)

Без прогнози пред време...
а и тај шо викаше оти ке видаме на 22 март кој е Ристо Папучаро? Дек се изгуби тај член? кој е тај Ристо .. не видееме ништо друго на 22 март освен коли и луѓе со знамиња на СДСМ како слават низ улиците на Струмица уште една голема победа.

ЕЈ да бе арно кажа ајде дека е ицето папучаро шо го прааава бог :kesa:да го видиме он шо ке кажал тфа ке бидело
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Па затоа де. Затоа што се правите паметни. Повеќе си сакавте европска струмица и го избравте зајакот кога знаете дека владата го напаѓа. Епа еве сеа европска струмица. Да даде господ 5 пати повеќе инспекции да ви праќат.
Многу ниско од твоја страна, сосема очекувано. Само штета дека тешко ќе ти се исполни клетвата, затоа што беа присутни секој ден...повеќе од тоа, здравје.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Завршен митинг.Се отепавте пари давајќи горе у маалта :),еден глас не ви дадее.
До дека сум јас жив (Ристо Папучаро)Заев нема повеќе да биде градоначлник,кај сте бе?:pos2::pos2:
Толку вие ќе паднате со на Гујо 8те милјарди :kesa:
 
V

Viktoranius

Гостин
Незнам зашо толку славате? 2 општини еееј, 2 општини.:pos2::pos2:

Само толку успеаате да земате на тиа избори. Имаше од вашите изјави дека очекуват 20 градоначалнички места, кај се тие 20 градоначалнички места? По некои затуцани села низ планинските места.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
ТЕМАТА Е СТРУМИЦА

мене ме интересира СТРУМИЦА кој како си посеал така ке си жнеее :smir:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Абе јас уште не знам кој е тој Ристо Папучаро, дај кажете ми.:pos2:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Незнам зашо толку славате? 2 општини еееј, 2 општини.:pos2::pos2:

Само толку успеаате да земате на тиа избори. Имаше од вашите изјави дека очекуват 20 градоначалнички места, кај се тие 20 градоначалнички места? По некои затуцани села низ планинските места.
ОМГ !
Победивме во СТРУМИЦА,Куманово,Дебарца,Вранештина,во првиот круг.
Во Охрид победивме во првиот круг,во Велес и Демир Хисар исто.Во Центар исто,Карпош ве убивме.Крушево,Росоман,Ново Село,Карбинци.Македонски Брод,Петровец.
Ќе видиме дали ќе се 3 :)
 
V

Viktoranius

Гостин
Тие ако ги сметаш за општини ... :pos2::pos2::pos2::pos2:

Охрид ќе има втор круг.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Незнам зашо толку славате? 2 општини еееј, 2 општини.:pos2::pos2:

Само толку успеаате да земате на тиа избори. Имаше од вашите изјави дека очекуват 20 градоначалнички места, кај се тие 20 градоначалнички места? По некои затуцани села низ планинските места.
Мене ме интересира само со која дрскост ти себе си се прогласуваш за патриот, кога му посакуваш зло на својот народ, ок не на сите туку на тие кои не ја подржуват ВМРО. Си помислил дека има и такви кои не се замарат партииски, едноставно се кренале раци од сите:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom