Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
E pa posto ste pametni , pa zatoa ke dobiete Aerodrom , ke dobiete Olimpiski Bazent zatoa sega se ke dobiete . A Zoki Petokrakata ke ve pocasti so uste eden Global , da izvadi uste nekoj denar i taka ...... Cela Makedonija se osvesti , vie uste so Petokrakata :tapp::tapp::tapp:
Секој си има право на свој глас и секој си одлучува за себе што мисли дека е најдобро. А дали ке добиеме нов Глобал,аеродром,олимписки базент и други работи тебе да не те засега. Гледи Ѓорче Петров да добие нешто не ја мисли за другите многу.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
A be so znaes ti za Politika be Kopilj . Drug pat da si pisuvas tamu kaj Petokrakata kaj toj Zatvorenikot :pos2:, a ne ovde kaj nas , RAZBRAAA . Ovde e samo za pravi MAKEDONCI a ne za YU nostalgicari .:helou::violent1:
Ах,ах,ах....Ај те сваќам :)Кога ќе дојдеш во Струмица за да видиш град малку,пиши ми ПП ќе се запознаеме :wink:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
7248 разлика победи Заев конечни резултати ДИК... Е ПА БОНЕВА БОГУМ
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
E pa posto ste pametni , pa zatoa ke dobiete Aerodrom , ke dobiete Olimpiski Bazent zatoa sega se ke dobiete . A Zoki Petokrakata ke ve pocasti so uste eden Global , da izvadi uste nekoj denar i taka ...... Cela Makedonija se osvesti , vie uste so Petokrakata :tapp::tapp::tapp:
,


ГЛУПСОНЕЕЕЕЕ ЈА ПРЕГАЗИЈАААА БОНЕВААА а ке си направиме СЕ ШТО НИ ТРЕБА.... НЕ ЕДЕН УШТЕ 5 ГЛОБАЛИ КЕ НАПРАВИМЕ,,,,ГЛОПСОНЕЕЕЕ
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
бугарката отиде во бугарија или во ск се врати ? ццц запеза ГОЛЕМА ПОБЕДА ЗА СТРУМИЦА
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Не губи (само) Бонева..губите сите ВИЕ..Струмичане
Ама ..тоа сами(те) ќе си го почуствувате и лично (демек со свои очи и уши) видите..без никакви неопходни за тоа ...накнадно показни вежби...

:pipi:

А ТАКА ЕДНА МУРЛА шо ке кажеш а ...глупсонееее преживеавме 4 години без денар од власта СЕГА АКО ТРЕБА И 40 ..ХАХАХХА




се гледаме во лето СО МЛЕКАРИТЕ ,СТЕЧАЈЦИТЕ,БРАНИТЕЛИТЕ



ПАДА ВЛАДА ХАХАХАХА
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
,


ГЛУПСОНЕЕЕЕЕ ЈА ПРЕГАЗИЈАААА БОНЕВААА а ке си направиме СЕ ШТО НИ ТРЕБА.... НЕ ЕДЕН УШТЕ 5 ГЛОБАЛИ КЕ НАПРАВИМЕ,,,,ГЛОПСОНЕЕЕЕ
ќе видиме шо ќе напраите ... т.е. шо ќе напраи ЗЗ уште колку фирми и пари ќе лапне ...
цела Македонија знаеше за кого гласа ...
само вие 3-4 општини сте уште у заблуда ..
позз :smir:
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362


КЕ ДОЈДЕ И ТОА
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
ќе видиме шо ќе напраите ... т.е. шо ќе напраи ЗЗ уште колку фирми и пари ќе лапне ...
цела Македонија знаеше за кого гласа ...
само вие 3-4 општини сте уште у заблуда ..
позз :smir:
ПА ЗА РАЗЛИКА ОД НЕКОЈ ЗАЕВ ПРАВИ......

туку шо прави грујоооооооооо НИШТО само ке ке ке ке ке

имате од праламентарните до сега изгубено 150 000 илјади гласови

ако знаеш математика ке видиш дека колата на дпмне е надолнина :vozbud:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
А ТАКА ЕДНА МУРЛА шо ке кажеш а ...глупсонееее преживеавме 4 години без денар од власта СЕГА АКО ТРЕБА И 40 ..ХАХАХХА




се гледаме во лето СО МЛЕКАРИТЕ ,СТЕЧАЈЦИТЕ,БРАНИТЕЛИТЕ



ПАДА ВЛАДА ХАХАХАХА

немој со тие куршуми :pos2:

ПА ЗА РАЗЛИКА ОД НЕКОЈ ЗАЕВ ПРАВИ......

туку шо прави грујоооооооооо НИШТО само ке ке ке ке ке

имате од праламентарните до сега изгубено 150 000 илјади гласови

ако знаеш математика ке видиш дека колата на дпмне е надолнина :vozbud:
да да ... у право си :pos2::pos2:
у надолнина само зима залет :smir:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
така велевте и за бонева па си виде што ја снајде... ке ве истрпиме и до летотот де па ке пишуваме ... пред фактите(бројките ) и боговите молчат

а бонева со тој резултат ке треба и устата да си ја зашие,,,,
пазете на кривини ,патот веке не ви е прав хахахаха

ајееее струмица на улица(булевари)
струмица затоа има булевари кога се слави да се има место:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Ауу ќе го трпаме, си мислаш зависаме од него. Ќе го трпат типците што имат дуќани, продавници, и ред други бизниси кога ќе им ги нападнат инспекциите. И немој после да цмиздрите оти инспекциите ги затварале дуќаните поради нерегуларности. Си баравте - Ќе си добиете.:)



Сигурно се славиле за Иванов, не се само локални избори.:)
Незнам како не ти е срам да дадеш таков коментар. Точно го трпивме приватните бизниси, ама не затоа што сме партиски полтрони, туку чисто затоа што сме од Струмица...ете баш затоа нема да ја почитувам ВМРО како партија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom