Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
a be barsa ke go zeme adebayor i plus sea i arshavin ke ide u barsa taka da treze ke si ostane, a stankovic nisto a?go nejkat navivacite ,a drugo nesto ima za odbrana dali baraat nekoj?
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
a be barsa ke go zeme adebayor i plus sea i arshavin ke ide u barsa taka da treze ke si ostane, a stankovic nisto a?go nejkat navivacite ,a drugo nesto ima za odbrana dali baraat nekoj?
За одбрана не знам дали прочита претходно, го зедоа Књежевич од Ливорно, и исто така се спремаат да го купат Клиши..Андраде исто така е целосно опоравен,како што можам да забележам од Мелберг се очекува многу и така...
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
За Андраде не сум сигурен колку може да се потпреме на тој играч ... после таква повреда мислам дека нема да биде во можност да даде 100 % . Али тука е Киелини стандарден. Легротање добро изигра минатава сезона ... Мелберг е тука можеби и нема да купуваме дефанзивец централен.
Али под хитно ни треба еден добар лев бек ... !!!
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Еј а што му беше повредата на Андраде? знам дека беше долго време повреден а не знам што повреда имаше... :salut:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.740
Поени од реакции
9.730
Еј а што му беше повредата на Андраде? знам дека беше долго време повреден а не знам што повреда имаше... :salut:
Коленото го сјеба нешто, а предтоа имаше иста повреда... Али осеќам топ ќе игра заедно со Мелберг и Ѕверот Киелини.
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
За Андраде не сум сигурен колку може да се потпреме на тој играч ... после таква повреда мислам дека нема да биде во можност да даде 100 % . Али тука е Киелини стандарден. Легротање добро изигра минатава сезона ... Мелберг е тука можеби и нема да купуваме дефанзивец централен.
Али под хитно ни треба еден добар лев бек ... !!!
Еден бек ни треба обавезно, а не би направиле лоша работа од управата ако можат да купат два бека, лев и десен, секако ако се добри ако не поарно да не купуваат. (Ова го велам затоа што не знам како ке се покажи Де Чеље)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
За Андраде не сум сигурен колку може да се потпреме на тој играч ... после таква повреда мислам дека нема да биде во можност да даде 100 % . Али тука е Киелини стандарден. Легротање добро изигра минатава сезона ... Мелберг е тука можеби и нема да купуваме дефанзивец централен.
Али под хитно ни треба еден добар лев бек ... !!!
Андраде веќе имаше слична повреда, па после враќањето беше уште подобар од претходно (уште кога играше во Депортиво)...Убеден сум дека ќе се повтори истото:)
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Дечки нешто ново за Јуве?? Некој шпакулации и др ствари?? позз
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
клиши ќе остане у арсенал
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Ете една утка... Ај да ти ебам среќата... Ај ке бркаме сега друг играч...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Јувентус го бараат одбранбениот играч на Хрватска и на Херенвен, Прањич за 6 милиончиња..Ова го изјавиле кога увиделе дека Гросо е среќен во Лион и во Франција и дека многу е мала можноста да го облече црно-белиот дрес на Старата Дама, а и на било кој друг..
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Јувентус го бараат одбранбениот играч на Хрватска и на Херенвен, Прањич за 6 милиончиња..Ова го изјавиле кога увиделе дека Гросо е среќен во Лион и во Франција и дека многу е мала можноста да го облече црно-белиот дрес на Старата Дама, а и на било кој друг..
Прањич е одличен играч. Многу е брз, добро крило, добри топки за Трезеге.

Најважно според она што го гледав е тоа што е борбен. Инаку има 26 години што и не е многу.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Мислам дека и Прањич не е некој играч што нема квалитати... Стварно добро изигра на европсково... Но можи Прањич се покажа само на Европсково, а после да западни во лоши игри... За големи екипи како Јуве и тн. треба речиси секоја сезона да има некоја добра игра... Ама сепак мислам дека нема да згрешат доколку го донесат...
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
незнам по кој пат ке кажам не го знам Прањич ама на нас ни требат играјачи кој ке се може со добри наврлувања кон Трезеге..... а тоа оваа година може да ни успее со Алонсо , Каморанези , Недвед , Сисоко , Џовинко и од Страната Григера или Прањич што викате или Молинаро .Поздрав :smir:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
отварам гоал.цом и викам поголема шега не можеле да смислат -
Inter Set To Sign Del Piero!

али после од коа прочитав видов дека се работи за некој бразилец со исто презиме, млад дечко од тревизо...и чак ставиле слика од нашиот алекс...ненормални...тие треба со закон да се забранат!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom