Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Кој го е**? нека даде друг 14 милиони за старецов? можеби милан ке испрати понуда ништо чудно,навика им е вакви играчи да собираат :) :P
Сигурен сум дека ќе најдат некој шо ќе дај? Знам дека е стар и не е јак ама то е то? :vozbud:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Сигурен сум дека ќе најдат некој шо ќе дај? Знам дека е стар и не е јак ама то е то? :vozbud:
Играчот рака на срце е добар...Факт е дека е 30годишен..Но факт е дека 14 милиони се многу...Реална според мене цена би била не повисока од 9милиони...
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
http://www.blic.co.yu/sport.php?id=46668

eve sve za deki..........aj neka se vrati u zvezda, tamu sekogas e dobredojden....

Ако сака нека се отепа ама ние не го сакаме.

Играчот рака на срце е добар...Факт е дека е 30годишен..Но факт е дека 14 милиони се многу...Реална според мене цена би била не повисока од 9милиони...
5 не вреди а не пак 15
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Абе ајде нека не се мајтапат... Кој станкович кој бакрачи... Во Јуве ако е за искуни играчи, ги има многу, а и многу поискусни од Станкович... Дај бе нека се запнат по некој играч Швајнштајгер, Аквилани, Ракитич... Дај нешто малдо нека донесат... Во одбрана уште само Клиши да е и тешко дека некој ке ги помини: Киелини, Мелберг, Андраде, Клиши... Оваа одбрана е за Респект... И јас сум за да не се ангажира Станкович... Многу пари, стар играч, не толку јак, + тоа доаѓа од Интер:nenene:... Па треба нешто повеќе... Нека оди во Старски дом AC Milan, таму ке му најдат место се надевам... Во Јуве тешко дека ке фати место... :nenene::nenene::nenene::nenene:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Шпекулира дека и Јуве ќе се вклучува во трката за Кварезма..
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=748277
Ај на кој му оди нглискиот нека преведи ви се молам...:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
брат па од логика не ти текна,го бараат кварезма + тиаго и кеш али ја го нејќам кварезмааа не не он не е за у јуве ме мрзи да ви пишувам зашто ќе ви пишам покасно ,
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Е брат јас не сум психолог па да знам по логика... Значи ако нешто се напиши за Јуве во странициве за спорт(странски) тогаш Јуве сака да купи нешто... А и не прочитав се затоа:pos2::pos2::pos2::pos2:... А зш да не бе Кварзма?? Баш ми е омилен играч... А за други не знам...:salut:
 
Член од
8 јуни 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Quaresma e dostapen za u Juve...!! Neka e dobredojden vo Torinskiot Juventus:....
Prekrasen e deckovo... Nesto kako Ronaldo mi sporeduva.. Ciao
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Опа еве уште еден фан на Црно-Белите од Торино... Добре дојде во Фан Клубот на Јуве... Имај пријатен престој... И слободно пиши си што сакаш и што мислиш за Јуве, но се разбира да се добри раб...:salut::salut:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе, коа веќе нема ништо освен трачеви, да ви кажам шо ми се дешава пред малце...си уклучувам фифа да играм, после кој знае колку време, и си одбирам јуве, си почнувам сезона, и земам да купам некој...и кој, го купив амаури (нели ко во реал тајм) и нема ништо чудно тука. арно ама, го ставам да игра и гледам носи дрес бр.2...и ми текна на муабетот од пред некој ден за неговиот број во јуве...и си викам ако можат некој ваков глуп број да му дадат...:nenene:

п.с.
јувентинос, добре дојде и од мене...и дај пишувај кирилица??? ако сакаш....
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Читам дека Зебина бил близу до премин во Галатасарај. Мислам дека ќе направат голема грешка со Зебина ... не му е симпатичен на Раниери но сигурно е подобар од Григера .
Во врска со Станкович мислам дека трансферот ќе пропадне ради тоа што навивачите се шротиват ... изјавиле дека ќе го исвиркуваат на секој натпревар, а и башка Интер мн пари му бара.
За Кварезма да не шпекулираме ... Јуве никад нема да дае толку пари колку што бара Порто ( околу 40 мил евра )
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Мислам дека Амаури ќе носи дрес со број 15 ... можеби и 20 ако Паладино си замине
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Читам дека Зебина бил близу до премин во Галатасарај. Мислам дека ќе направат голема грешка со Зебина ... не му е симпатичен на Раниери но сигурно е подобар од Григера .
Во врска со Станкович мислам дека трансферот ќе пропадне ради тоа што навивачите се шротиват ... изјавиле дека ќе го исвиркуваат на секој натпревар, а и башка Интер мн пари му бара.
За Кварезма да не шпекулираме ... Јуве никад нема да дае толку пари колку што бара Порто ( околу 40 мил евра )
Брат ако сакаме добра екипа мора и да се одврзи кесето... Кој играч ид светска класа ке дојди за 5-10 милиони??Никој... Значи ако сакаме јак тиме треба малку да се фрлат пари... Зш гледам сите големи екипи фрлаат пари... Јас мн сакам да го видам Кварезма во Јуве...:salut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom