Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
3
Голема грешка на ВМРО што за градоначалник ја ставија Силвана Бонева, знак прашалник е сега дали ќе добие во Струмица, да беше Томе Лазаров како што се очекуваше имаше цела армија народ што ќе го гласа, но во краен момент кандидат од ВМРО е Силвана Бонева Струмичани се малку разочарани од изборот така да можно е и Заев да добие :uvo::uvo:

:pos2::pos2:

И јас сум Зоран Заев и јас сакам 8 милиони евра:kesa:[/quote]




Sakas ama nema:pos2:

Е па шо ТАКА Е, ај некој струмичанец нека каже НЕ Е ТОЧНО


NE E TOCNO

ОК заев направи нешто за Струмица тоа е ОК ама што ја искористи Струмица за да се направи себе е тоа е тоа што боли

ako te boli odi leci se ti imas kompleks ZAEV
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Абе со Силвана се покажа договорот помеѓу СДСМ и ВМРО ДПМНЕ.

1. ВМРО се ослободува од една бугарка, криминалец број 1, прост човек блиска до Георгиевски.

2. СДСМ ќе тепа во прв круг.
 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
Абе со Силвана се покажа договорот помеѓу СДСМ и ВМРО ДПМНЕ.

1. ВМРО се ослободува од една бугарка, криминалец број 1, прост човек блиска до Георгиевски.

2. СДСМ ќе тепа во прв круг.
Точно...Груевски ја стави Бонева само да ја се ослободи од неа...за да изгуби..и да ја шитнат...но мораше ли баш вака да ризикуват?
Можеби има и друг начин да се ослободат...
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Точно...Груевски ја стави Бонева само да ја се ослободи од неа...за да изгуби..и да ја шитнат...но мораше ли баш вака да ризикуват?
Можеби има и друг начин да се ослободат...
A po tebe drugiot nacin :
1. Namestena soobrakajka
2. Nezatvoren plin doma i eksplozija
3. Se liznala po skalite
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Бонева е сега жртвено јагне,секак ќе изгуби но да се проба.ВМРО се имале уште еден кандидат ама се е откажал поради х причини......

ЗОРАН ЗАЕВ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
A sto ako vo posleden moment DPMNE objavi deka kandidat ke bide Tome Lazarov a Boneva od nepozanti pricini se otkazala?Vi go merat samo pulso i vi go gleet aklo :pos2:
 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
A sto ako vo posleden moment DPMNE objavi deka kandidat ke bide Tome Lazarov a Boneva od nepozanti pricini se otkazala?Vi go merat samo pulso i vi go gleet aklo :pos2:
Можноо:pos2:

Офицјално Бонева е кандидат...освен ако гром не ја удри:tv:
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
255
Поени од реакции
11
А, за кого ќе гласате, за арамија? Плус по_милуван е....
Гласајте за Бонева!!!
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
На крај точно така ќе излезе, дека Бонева е жртвено јагне, мислам дека жената е дел од сметот што Груевски треба да го исчисти а му се влече уште од времето на Груевски...
Јасно е дека Струмица ќе биде тешко за ВМРО и покрај последните неколку гафови на Заев мегу кој и оној да се нафати да му чува место на Бранко , мислам дека човек со таков авторитет не требаше толку ниско да падне...Сепак мислам дека пониско не е пднат од Бонева...
Жената како „ЧОВЕК„ нема никакви симпатии мегу Струмичани единствено што може да ја спаси е рејтингот на ВМРО ако мислам дека на локалните избори особено во СТРУМИЦА се гласа за ЧОВЕК не за ПАРТИЈА...


Туку вечер игра ПАНДЕВ против МИЛАН, на телма...Ова оф топик ама по Струмичка жица....
 
Член од
8 јуни 2005
Мислења
69
Поени од реакции
0
Немам право да гласам ама сепак ке го кажам моето мислење. Силвана Бонева не е стапнала у градо да виде каков е шо как освен тии политичките промоции де за пратеници и шо има тама оште. Од ка ојде у Скопје јас га немам видано така низ градо да прошете да си виде родното место.
Зоран Заев прав Струмичанец. Стана претседател на СДСМ ама пак си живее тука. Се залага доста добар го направи градо по европски терк. Некој ке каже Глобал? Кој има нешто против тва? има ли од некој зоки земано па да вика глобал така го направи онака.. Глобал е најдоброто нешто шо и се случи на Струмица у последните години. Гласајте за човек шо ке направа нешто,а не за партија.:helou::helou::helou:
В.Д претседател на сдсм.Му го топле на Б.Ц
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Имам 15 години..и доволно акл у мозоко
Da imashe akal dosega nemashe da kisnish na forumi za politika nego kje pukashe kanter,inaku bezmalku ist si kako drugar ti NACIONALIST,fatete se za raka so nego.

Гласајте за Бонева!!!
Eve nekjat da glasaat za Boneva i shto sega?

Офицјално Бонева е кандидат...освен ако гром не ја удри:tv:
Daj bozhe :tv:

A po tebe drugiot nacin :
1. Namestena soobrakajka
2. Nezatvoren plin doma i eksplozija
3. Se liznala po skalite
4.Ja proterale vo Bugarija :pos2:

P.S. Eve zhiv dokaz deka na forumov imame 50 bugarofili,poglednete vo Anketata :)
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
мислам дека во ред е да се коментираат двата кандидати бидејќи се работи за експонирани играчи на двете партии и цела македонија ги знае, ама гледам бааѓи гласови на анкетава, па ме интересира дали на неа гласаат само струмичани или и партиски кратковидци од други општини.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Jaс гарантирам дека нема 100 активни, полнолетни членови од Струмица.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
мислам дека во ред е да се коментираат двата кандидати бидејќи се работи за експонирани играчи на двете партии и цела македонија ги знае, ама гледам бааѓи гласови на анкетава, па ме интересира дали на неа гласаат само струмичани или и партиски кратковидци од други општини.
Сите гласат на анкетата без разлика дали се од Струмица, дали се 18 години?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom