Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
А кога требаше да си дојде кога го чекавме пред штабот на СДСМ во Струмица,3 саатот вечерта луѓето не си одат чекаат.Кога дојде народот ракоплескаше,плачеше......

Така да Силвана Бонева нека си се спреми за ПОРАЗ....
http://forum.kajgana.com/member.php?u=11215
Taka i za Tito edno vreme.....Koa umre.
Plaak, plaak, solzi... im nemase kraj. :tv:
Deka ne e cista rabotata so Zajko, toa mu e jasno na sekoj vo Strumica. Deka covekot, sepak, i pokraj toa, raboti za gradot i opstinata i postignuva rezultati isto taka site znaat.
Boneva nema nikakvi sansi, t.e. ima sansi ama nema "muda" :)) )= Zaev ke dobie uste ednas. Za bugarofilieto - pa sepak ima "mesani" brakovi i kaj nas - moze taa da ne e od "Bugite'.:toe:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Taka i za Tito edno vreme.....Koa umre.
Plaak, plaak, solzi... im nemase kraj. :tv:
Deka ne e cista rabotata so Zajko, toa mu e jasno na sekoj vo Strumica. Deka covekot, sepak, i pokraj toa, raboti za gradot i opstinata i postignuva rezultati isto taka site znaat.
Boneva nema nikakvi sansi, t.e. ima sansi ama nema "muda" :)) )= Zaev ke dobie uste ednas. Za bugarofilieto - pa sepak ima "mesani" brakovi i kaj nas - moze taa da ne e od "Bugite'.:toe:
Мешан брак денес е татко ти да е машко а мајка ти женско...:vozbud:
Бонева...е буги..добро...како и многу обични граѓани...ама тие немаат шанси да се судат со Буч Кесиди околу тоа и да бараат 100.000 оштета..толку пасошот сигурно не ја чинел заедно со патарините..
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Мешан брак денес е татко ти да е машко а мајка ти женско...:vozbud:
Бонева...е буги..добро...како и многу обични граѓани...ама тие немаат шанси да се судат со Буч Кесиди околу тоа и да бараат 100.000 оштета..толку пасошот сигурно не ја чинел заедно со патарините..
I jas toa ti vikam.....
Jebiga, politika ne e zaebancija... Toa e "profesija'..:vozbud:
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
абе на силвана не и се напушта скопје, таа многу си го сака скопје. и самата сака да изгуби, ама мора да се кандидира пошто така и рекол шефот. нека направат компромис и подобро неа да ја кандидираат за градоначелничка на скопје. уверен сум дека од петни жили ќе се труди да победи.
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
131
Поени од реакции
0
Заев победува кој што сака нека каже а Струмичането знаат најдобро кој е најдобар...
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Прашај ја за пасспорт-от Бл'гарски :) И не може да биде ПАТРИОТ некому кому џебот не му е барем на второ место, иако вистинските...по Македонскиот гемиџиски кодекс..немаат џебови:)...што го дисквалифицира и овој ВД председателов струмички...
..........се одјавив сега....

Eve Concrete, odgovor za Бл'гарскиот пасспорт


[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]ПРАТЕНИЧКА БАРА 100.000 ЕВРА ОД ЕКСПРЕМИЕР[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Бонева не ја фаќа сон од Бучко[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]"Бучковски ќе плати за се, за непроспиените ноќи и за сите нервози", вели пратеничката Силвана Бонева, која го тужи Владо Бучковски за клевета дека има бугарски пасош[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Силвана Бонева не сака да слушне да се смири на суд со експремиерот Владо Бучковски, против кого има поднесено тужба за клевета. Пратеничката Бонева вчера ни изјави дека не размислува да ја повлече тужбата против Бучковски, кој за време на изборната кампања за парламентарните избори на една скопска телевизија тврдел дека Бонева има бугарски пасош. Со тоа, смета Бонева, Бучковски свесно го нарушил нејзиниот углед пред јавноста. За направената штета, таа од Бучковски побарува 100 илјади евра.
"Не доаѓа предвид да се смирам и ќе одам до крај. Бучковски ќе плати за се, за непроспиените ноќи и за сите нервози", ни рече вчера Бонева.
Таа вели дека има намера да му одржи лекција на Бучковски како не треба да се однесува еден политичар. "Политичарите треба да зборуваат за нивната визија, а не без аргументи и докази да ги напаѓаат политичките конкуренти за да им го нарушат угледот пред јавноста", вели Бонева.
Според неа, Бучковски свесно лажел за изборни цели, за да и помогне на Радмила Шеќеринска, со која Бонева се тркаше во третата изборна единица. "Ако политичарите лесно тужат новинари, зошто да не може да се тужат и политичарите кога ги искривуваат фактите и нанесуваат штета на другите" , објаснува Бонева.
Судење Бонева против Бучковски вчера во скопска единица немаше поради отсуство на тужителот. Бонева тврди дека не се појавила на суд по сугестија на адвокатот дека во судот нема услови за судење. "Адвокатот ме советуваше да не ги оставам обврските затоа што судењето ќе се одложи", вели таа.
Спремни сме да се соочиме на суд, тврди адвокатот на тужената страна Петар Шелегов. "Ние сме тука, бевме на судење, но Бонева ја немаше", тврди Шелегов.
Според него, тужителот секогаш треба да дојде на суд, без разлика дали ќе има услови за судење или не. "Ако претходно знаеле од судијката дека нема да има судење, тоа не зборува добро за нив", вели Шилегов. Н.С.
[/FONT]
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Покрај тоа што има бугарски паспорт,и двајцата синови на Бонева студираат во Бугарија...

Треба ли тоа да биде причина да и се наруши рејтингот?:toe:
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Покрај тоа што има бугарски паспорт,и двајцата синови на Бонева студираат во Бугарија...

Треба ли тоа да биде причина да и се наруши рејтингот?:toe:
Еве гледаш... Јас само за едниот знаев.
За баштата да не говорам :kesa::kesa::kesa:
Ама за не а викат не била "таква".
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ако,ако,нека им се множат “Силваните“ на Струмичани,белким некоја ќе се заинтересира и за Струмица.:smir:
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
ВМРО најголемата грешка ја направија кога го уапсија Зоран Заев.Тогаш му се дигна рејтингот за 100%.Јас лично присуствував на тие протести имаше многу многу народ.Што до тогаш можеби не го сакаа Заев но после тоа сфатија дека беше наместен.Имаше можеби 3-4 илјади луѓе можеби и повеќе,а на вестите посебно Сител велеа-Во Струмица сношти имаше мирни протести од 100тина луѓе.И тоа многу го иритираше народот...
Да. Премногу избрзаа.

Требаше да почекат до изборите да се смени претседателот, па после да го апсат, за да нема кој да му потпише аболиција.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.763
Поени од реакции
9.931
Хммм изборот не е баш најдобар. Ќе треба да размислам за кого ќе гласам. Заев ме дупи на здрав мозок демек европски град бла бла а личи полошо од турско гето во Берлин. Треба малку да се среди, цел град тротоарите раскопани, кал, ѓубре, коњски измет. Тука е и далаверата со Глобал итн. Бонева пак незнам што се нафатила кога 2 пати во годината иде во градот. Не ми е јасно. Единствена причина поради која би гласал за вмро на било кои избори, не само на локални, е тоа што отворија дисперзирани факултетски паралелки овде и овозможија 300 деца да се школуваат. Верувам повеќето од нив не би ја имале таа можност во други градови поради финансии. Сепак треба добро да се размисли. Изборот е слаб.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Toa e namerno napraveno,BC go abolicira na Zaev i so toa aktuelniot gradonacalnik na Strumica ja izgubi shansata da bide pretsedatel na SDSM,BC si ja ebal majkata,mnogu e itar! :smir:
 
V

Viktoranius

Гостин
Слаб кандидат на Вмро во Струмица.

И покрај тоа што сум за Бонева, сепак мислам дека нема шанси против ЗЗ. Во Струмица баш не ја сакаат, а додека за Заев имаше и протести организирано кога го апсеа.

За жал комунистите ќе владеат во Струмица уште 4 години поради грешка на власта за кандидат. Можеби да се ставеше Томе Лазаров друга песна ќе се пееше.
 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
Имам 15 години..и доволно акл у мозоко за да видам некој работи...заев крадеше...на тие шо го одрекуваат тоа им се замаглени очите..не мене...а ти SuicideMessiah џабе ти 123 години...кога дозволуваш со еден глобал да ти го исцрцкат право меѓу очите...:kesa:

И јас сум Зоран Заев и јас сакам 8 милиони евра:kesa:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom