Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Голов ми буди стари спомени...ехххх камо да ни се врати Ди Ваио:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Секоја чест за ударот
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Според вас што треба да прави Јувентус со Паладино?Талентиран е...А со Тиаго?За него ништо не провејува, ниту шпекулација ниту ништо..Дали ќе остане во Јуве или ќе бира меѓу зимските негови побарувачи, Тотенхем и Атлетико Мадрид..И се шпекулира дека Јуве го опипвале теренот околу Вилја..За ова последново, би сакал да се случи, ама не знам колку би било реално...
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
9 June 2008 eve go Paolo De Ceglie,aj da vidime so igrace e,ali sigurno e bolje od Molinaro


читав негде некоја кажал дека е боље да сме го земале сена од виљареал отколку чаби алонсо али тоа е ,сена е дупло боље од алонсо ,игра у прв тим за шпанија и многу е добар али и чаби алонсо не е толку лош
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Според вас што треба да прави Јувентус со Паладино?Талентиран е...А со Тиаго?За него ништо не провејува, ниту шпекулација ниту ништо..Дали ќе остане во Јуве или ќе бира меѓу зимските негови побарувачи, Тотенхем и Атлетико Мадрид..И се шпекулира дека Јуве го опипвале теренот околу Вилја..За ова последново, би сакал да се случи, ама не знам колку би било реално...
Со Паладино мислам дека треба да експериментира малку Клаудио Раниери да проба да му ја смени позицијата да го стави во средниот ред ако се вклопи и ако му тргне играта нека остане ако не чао пријатно инаку греота е толкав талент да отиде без да се испроба....а Тиаго штознам песимист сум за овој играч не се показа баш баш мислам дека треба да го продадат и со парите да купат уште некое засилување:toe:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Тиаго не го оправда тоа што се очекуваше и иако ми е еден од омилените јувентуси би требало да замине и сам да биде свесен за тоа.За паладино мислам млад е уште треба да му се даде шанса.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Со Паладино мислам дека треба да експериментира малку Клаудио Раниери да проба да му ја смени позицијата да го стави во средниот ред ако се вклопи и ако му тргне играта нека остане ако не чао пријатно инаку греота е толкав талент да отиде без да се испроба....а Тиаго штознам песимист сум за овој играч не се показа баш баш мислам дека треба да го продадат и со парите да купат уште некое засилување:toe:
Јас имам читано дека на Паладино му било понудено место во средината..Значи да биде препозициониран..Но тој сакал шпиц..А шпиц покрај Дел Пиеро, Трезеге, Амаури и Јакинта мислам дека треба да се случи чудо...Сурова е реалноста, но таа е..
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
1. Senna - ima 31 godina. Дали сеуште мислиш дека треба да се купва?
2. Паладино - Дефинитивно во Јувентус нема да има никаква шанса да се докажи. Евентуално можи да успеј во некој друг клуб. Ама според мене 6миљони се малку за него. Мислам дека треба да го дат на позајмица една сезона па да се покажи шо знај.
3. Виља. ... ммм колку би сакал да дојди овај играч , не дека се га го гледам како игра на светското туку дека го знам веќе некое време. Типот е измислен за напаѓач ама мислам дека после европсково ќе крени некоја астрономска цена. Требаше да го договориме предвреме, мислам дека валенскија тогаш го даваја за 25миљони. (ама исклучиво пари оти се во криза)
4. Тиаго е еден од најматните играчи. Навистина незнам како би постапил со него. НАјверојатно би го вклучил во некоја трампа за да извлечам играч од некој од шпанските клубови.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
1. Senna - ima 31 godina. Дали сеуште мислиш дека треба да се купва?
2. Паладино - Дефинитивно во Јувентус нема да има никаква шанса да се докажи. Евентуално можи да успеј во некој друг клуб. Ама според мене 6миљони се малку за него. Мислам дека треба да го дат на позајмица една сезона па да се покажи шо знај.
3. Виља. ... ммм колку би сакал да дојди овај играч , не дека се га го гледам како игра на светското туку дека го знам веќе некое време. Типот е измислен за напаѓач ама мислам дека после европсково ќе крени некоја астрономска цена. Требаше да го договориме предвреме, мислам дека валенскија тогаш го даваја за 25миљони. (ама исклучиво пари оти се во криза)
4. Тиаго е еден од најматните играчи. Навистина незнам како би постапил со него. НАјверојатно би го вклучил во некоја трампа за да извлечам играч од некој од шпанските клубови.

јебига не знаев дека има 31,за паладино има шанса да игра али само у средина,може таму да игра али тоа е он нејќе таму ,исто и капело направи така со муту го стави десно крило и играше многу добро али муту сакаше да игра таму а паладино нејќе ,за виља нема шанси кај нас пошо ќе му плеснат цена 40 милиона а ние само што го земавме Амаури за 28,така да нема шанси овој играч
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Па Тиаго го имав гледано речиси на сите натпревари и не покажа нешто повеќе од другите играчи... Мислам дека треба сам да побара да ја смени средината...Во оваа очигледно не го бидува... А за Паладино мислам дека треба да се постапи исто како со Џовинко... Да се пушти на позајмица една- две год и да се види дали и за таму има квалитети... Ете Џовинко се покажа како голем талент и Јуве веднаш го врати... Мислам дека паладино треба да се пресели во средна екипа и таму да се кали, да дава се од себе и да покажи што знае, колку знае и каков играч е...
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе, шо се карате за паладино дали требало или не требало??? па он е веќе продаден! каква позајмица? он е играч на Џенова!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
абе, шо се карате за паладино дали требало или не требало??? па он е веќе продаден! каква позајмица? он е играч на Џенова!
Од кај го ископа ова сега?Не е продаден...
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.743
Поени од реакции
9.742
Тиаго мн. ми се свиѓа, али од него зависи дали ќе иде... Сличен стил на игра има на Алонсо, но е за една класа подолу од него... Може да успее овој играч, јас не би го продал, освен ако самиот не сака да оди.. Паладино, би го дал на пола - пола договор со некој тим... ако го биде, како Де Чеље, назад ако не, нека седи таму :) Инаку, не можам да дочекам да го видам у дрес на Јуве Алонсо. Мн. ми се бендисува овој играч. Сега уште еден десен бек и топ сме.
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Da da pod itno ni treba desen bek. So Grigera ne tepame mecka, slab e coeko, super ke bese Oddo da dojdese kaj nas a ne vo Milan izminatava sezona ama to e so da prajme. Drugive odbranbeni ne znam kako ke se pokazat. Da pocni prvenstvoto pa ke vidime, ili porano, na prijatelskite. Ali pokraj eden desen bek ni treba i use nekoj odbranben.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Слаб григера? абе не ме смеј оваа сезона оти беше повреден затоа.види шо прави на еуро па збори.виде каков центаршуте на колер(не само тој ги има многу) ЗАКОН Е! ама си треба и резервен.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom