Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Неверојатно е како те оставаат да тролуваш на форумов. И вчера истава реченица ја напиша. Како расипана плоча си.

И денес истиот одговор: фраерите што тепале девојки по дискотеки не се кандидираа за претседатели. Фрчко е кандидиран.

И уште еднаш да ти преведам, зошто споро ти фаќа: фраер што тепа “кокошки“ не може да биде прв човек на една држава.

:tapp:
Povtoruvanjeto e majka na znaenjeto,ama ochigledno nishto ne ste nauchile,iako toa mi beshe celta da povtoruvam nekoi rechenici isti pa isti kolku da ne gi zaboravite,samo vo krug vrtite vie od dpmne.

Се со една цел..To protect!
Tolku vi e dosadno tamu vo shtabot na Grujo?Pa namesto so programa izleguvate so bosh pamfleti.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.479
Поени од реакции
58.748
Povtoruvanjeto e majka na znaenjeto,ama ochigledno nishto ne ste nauchile,iako toa mi beshe celta da povtoruvam nekoi rechenici isti pa isti kolku da ne gi zaboravite,samo vo krug vrtite vie od dpmne.
Ти повторуваш неколку исти реченици зошто само тие ги знаеш.

И како не сме научиле, многу работи научивме од тебе. Научивме дека фраери што тепаат кокошки кои јадат гомна треба да ги бираме за претседатели. И дека глупоста е неограничена. Легендо... :tapp:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Frcko e sposoben ama razbrav imalo nekoi ujdurmi demek za potkup na nasite politicari(koga go smenivme imeto)toa vreme pa ne znam...a za ivanov mislam deka nema i da pobedi ke bide poloso oti on bi se slozil na ukinuvanje na odredeni OVLASTUVANJA na pretsedatelot i stvari za koi bese neophoden potpis od pretsedatel...znaci ke vodi kon ednoumie..na nekoj nacin(keski da grsam sakam najdobro na makedonija ama taka mislam):toe::helou::helou::helou::helou::helou:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Ivanov kje sluzhi kako partiski vojnik i slepec,kje sluzhi kako most da osloboduvanje na UCK obvinetite so partiski dogovor megju DPMNE i DUI i amnestiranje na istite onie shto se potpishuvale na grbot na Mavrovskite rabotnici i onoj so Lipkovska brana sluchajot.Ete zatoa im e potreben Ivanov i zatoa Kerim e izmarshiran od DPMNE a isto i zatoa i Kerim odbi da bide vo taa partiska igra kako shto samiot naglasi javno na presot.A za Frchkoski posposoben e od celo DPMNE a ne pak od Ivanov samo toa e bolkata,ne e od DPMNE :)
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Не го фали толку оти СДСМ ќе зажали оти го кандидирала најмногу за 1 година, во случај да стани Претседател.
Фрчко кога бев копиљ како тебе, ми беше идол.
Не знаев тогаш многу работи, немав можеби реална проценка.
Но Фрчко ме фасцинира, со сите работи кои ги имаше на маса.
Фраерски настроен, кој те ебе стил, ми беше фино во младите години.
Плус имав и долга коса и така наназад, многумина ме споредуваа.
Сега сум во некоја дилема, мојата поранешна фасцинација со Фрчко, моите очекувања од тој човек, кој да морам да признаам не ме разочара ниту во годините минати, од аспект на баш безгрижен серко.
Знам дека има многу лоши работи направено, има згрешено којзнае на колку луѓе, секогаш знаев дека е матен и дека се дружи со дарк форс, овај сдс.
Знам дека таа може да привлече и од најдобар човек да направи следбеник.
Жал ми е за фрчко. Или не, едноставно отиде по патот кој го предизвикувал цел живот.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Сдс и Лдп имаат доста добра тактика за претседателските избори. Мислам дека новиот претседател ќе биде или Ружин или Фрчко. Во секој случај паметен потег на овие две партии, истата тактика ќе биде и за градоначалник на Скопје.
 

nacional

непобедлив
Член од
3 октомври 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
Алооооооо Профессоро Иванов ке победи уште у првио круг, нензнам само што се опиња Љубе шо сака се, го извадовме од затвор и сега вака му врака на Никола и на ВМРО ДПМНЕ срамота:kesa:

Сдс и Лдп имаат доста добра тактика за претседателските избори. Мислам дека новиот претседател ќе биде или Ружин или Фрчко. Во секој случај паметен потег на овие две партии, истата тактика ќе биде и за градоначалник на Скопје.
Кој СДСМ кој па ЛДП бе ти не нормален си се знаит кој че победи Горги Иванов и точка, да не се расправаме за џабе
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.335
Поени од реакции
18.208
Фрчко кога бев копиљ како тебе, ми беше идол.

Убо што ти бил идол, јас еве имам 38 години и никогаш не ми бил идол, ама секогаш сум му ги читал колумните, затоа што е доволно луд/храбар да кажи работи што ниту еден друг од нашиве така наречени интелектуалци не се осудуваат да ги кажат.

А за превртлив е превртлив, беше министер во СДСМ, потоа стана најдобриот брат на сестрата Доста Димовска, и сега претседателски кандидат, така да овие од СДСМ се гледа дека си имаат мака штом морале него да го поддржат.

Мислам дека тој му е единствена надеж дека ќе најдат некој кој ќе има ум да и се спротистави на моменталната Власт.

Инаку во поглед на тоа што го прават предавник од ПРВА КЛАСА не се согласувам, затоа што се сеќавам на времето кога се маткаше нешто по Европскиве институции и успеа со помош на нашиве од Виножито кои беа први Македонски претставници во Европскиот Парламент да ги протнат МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК и МАКЕДОНСКА НАЦИЈА во документите во Брисел.

Тоа се истите тие документи од кои сега Грција успева да не избриши и да ги врати на ФИРОМ ски, мислам дека читавте за тоа во текстот на Унтрински.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Тоа се истите тие документи од кои сега Грција успева да не избриши и да ги врати на ФИРОМ ски, мислам дека читавте за тоа во текстот на Унтрински.
Грција успеала да не избрише од тие документи. Пеки, читав.
Кој успеа тогаш да не избрише од документите (колумните) кои ги пласира овој фин господин? Пак ли е Грција?

Јас на пример, не велам дека е предавник, туку дека не се согласувам со неговите реалполитик ставови кои аналогно ќе ги наречам негова стратегија по однос на "горливото" прашање за нашата земја во моментов.

Што би оценил за неговото менливо расположение, конкретно по спорот за името, ако земеме ете дека е вистина неговото дејство со Виножито а пропо Nord Македонија ставовите? Дека е превртлив, можеби? Кандидатот за Претседател? Опортунист, можеби?

И така...:back:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom