Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Лошо е што не осеќа дека смрди наоколу затоа што премногу долго се занимава со го.нарски работи. :smir:
Dali znaes sto e razlikata pomegu Branko Crvenkovski i edno gomno?
Gomnoto smrdi samo tamu kaj sto ke go iseresh a BC smrdi nasekade bidejki postojano e vo dvizenje...
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Dali znaes sto e razlikata pomegu Branko Crvenkovski i edno gomno?
Gomnoto smrdi samo tamu kaj sto ke go iseresh a BC smrdi nasekade bidejki postojano e vo dvizenje...
:pos2::pos2::pos2::pos2: Добро де не секогаш, понекогаш кога ќе ждригне ќе се осети реа на џони вокер :pos2::pos2::pos2:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Не пие више Џони, пие само поскупо, како Меккалан 18-ка, Димпл 36-ка, Гленфидик 15-ка.

Итн.

А смрди. Многу.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18
ivanov ke pobedi ))))))))))))))))))))
Па ваљда...за жал!!! Иако му е бескрајно должен на Докторот Фрчковски што со Мицајков го примија на правен како сиротото сељаче дојдено само во Скопје, па ај работа да му даат да не пропадне...и за жал сега таков ќе ни стане претседател...само заради рејтингот на партијата на власт, а фрчковски што го напиша уставот на Р.М. тоа нема врска нели. Едно ќе ви кажам на сите...да не беа Глигиров и неговите ученици денеска Македонија ќе беше провинција во бугарија. Фала Им!!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Па ваљда...за жал!!! Иако му е бескрајно должен на Докторот Фрчковски што со Мицајков го примија на правен како сиротото сељаче дојдено само во Скопје, па ај работа да му даат да не пропадне...и за жал сега таков ќе ни стане претседател...само заради рејтингот на партијата на власт, а фрчковски што го напиша уставот на Р.М. тоа нема врска нели. Едно ќе ви кажам на сите...да не беа Глигиров и неговите ученици денеска Македонија ќе беше провинција во бугарија. Фала Им!!
Тоа што не е од Скопје, не е аргумент против него. Скопје не е држава и со омаловажување дека не е од Скопје нема да се постигне ништо.
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
Абе за Хоџа ќе гласам и така и така се видело :)
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
Па ваљда...за жал!!! Иако му е бескрајно должен на Докторот Фрчковски што со Мицајков го примија на правен како сиротото сељаче дојдено само во Скопје, па ај работа да му даат да не пропадне...и за жал сега таков ќе ни стане претседател...само заради рејтингот на партијата на власт, а фрчковски што го напиша уставот на Р.М. тоа нема врска нели. Едно ќе ви кажам на сите...да не беа Глигиров и неговите ученици денеска Македонија ќе беше провинција во бугарија. Фала Им!!
Зошто за ЖАЛ, не е важно кој кому е должен за нешто на ДОКТОРОТ ФРЧ туку кој сака повеќе да направи за татковината, Фрчковски може напишал нешто ама потоа му удри славата во главата и самите гледате до што го доведе тоа, а и што фали на тоа некој од мало градче од Македонија со труд и учење да дојде до титула која си ја заслужил и се надеваме ќе ја стави во функција за доброто на татковината --- ништо нели.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18
Хаха нема што да читам, тоа беше коумна во дневен весник од самиот професор Фрчковски кој јавно го истакна тоа пред цела нација, зашо си се знае...а башка и го знам лично Фрчко и знам какви гнасотии му напраи Иванов на времето иако он го прими. Нејсе некад ќе се обидете да сфатите и вие, а на пробугарските цели ако поскоро не им дојде крај, и ако продолжи изолацијата...за тоа па да не збориме шо ќе се деси со Долго Градената Конституирана како независна Република Македонија!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Хаха нема што да читам, тоа беше коумна во дневен весник од самиот професор Фрчковски кој јавно го истакна тоа пред цела нација, зашо си се знае...а башка и го знам лично Фрчко и знам какви гнасотии му напраи Иванов на времето иако он го прими. Нејсе некад ќе се обидете да сфатите и вие, а на пробугарските цели ако поскоро не им дојде крај, и ако продолжи изолацијата...за тоа па да не збориме шо ќе се деси со Долго Градената Конституирана како независна Република Македонија!
А тоа дека е пробугарски настроен? Тоа нема врска. Иванов нема допирна точка со Бугарија, баш напротив, цврсто стои зад македонскиот идентитет.
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Sho beshe se prashuvam do pred izbori choekov :tapp:
А што беше Фрчковски до пред избориве, некоја главна фаца ??
Можеби е, скопски фраер(професор), се тепа по паркинзи.
Не тропкај глупости бе!!! Срамота е еден таков карактер воопшто да се кандидира, СДСМ како партија ептен ја оплеска со овој избор, незнам , помислувам да не има некој внатрешни членови кои безсрамно се трудат се повеќе да го намалат угледот на оваа партија, со такви иронични испади.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
А што беше Фрчковски до пред избориве, некоја главна фаца ??
Sigurno ne bil DPMNEovec

Можеби е, скопски фраер(професор), се тепа по паркинзи.
Ako Frchkoski e fraer shto i fuknal shamar na nekoja kokoshka shto jadela gomna a onie shto tepaat maloletni devojki po diskoteki po vashe se mazhi togash tamu od dpBne ne ve nauchile ni na gram moral.Ste go izgubile maksimalno.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.479
Поени од реакции
58.748
Ako Frchkoski e fraer shto i fuknal shamar na nekoja kokoshka shto jadela gomna a onie shto tepaat maloletni devojki po diskoteki po vashe se mazhi togash tamu od dpBne ne ve nauchile ni na gram moral.Ste go izgubile maksimalno.
Неверојатно е како те оставаат да тролуваш на форумов. И вчера истава реченица ја напиша. Како расипана плоча си.

И денес истиот одговор: фраерите што тепале девојки по дискотеки не се кандидираа за претседатели. Фрчко е кандидиран.

И уште еднаш да ти преведам, зошто споро ти фаќа: фраер што тепа “кокошки“ не може да биде прв човек на една држава.

:tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom