Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ми се бендисва предвидвањето на гол.ком

PREDICTION
Juventus have 18 months of anger burning inside them and will be extremely fired up for this game. If they can use their heads as well as their hearts I can see them obtaining a famous victory over an Inter side weakened in midfield by the loss of Vieira and Stankovic. Juventus 2-1 Inter
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Пресни коментари на моџи за аферата:

Многу сум итар
Поранешниот директор на Јувентс, Лучијано Моџи во едно интервју промовирајќи ја својата книга ја објаснува целата ситуација околу минатогодишниот скандал кој го потресе италијанскиот фудбал.

Во текот на интервјуто, водителката се обидуваше да го испровоцира Моџи да даде што повеќе детали за аферата, но стариот волк. Моџи елегантно ескивираше.

"Во фудбалот потребна е итрина, кој раководи со голем клуб потребно е да си го чува грбот. Италијанскиот телеком и Масимо Морати ме шпионираа во корист на Интер. Сум зборувал со луѓето кои ги одредуваат судиите, а тоа не само што не е забрането туку некои многу повеќе контактирале со нив, а тоа се луѓето од Интер", вели Моџи.

Тој се пофали дека успеал да создаде моќен тим, дека дури девет фудбалери кои тој ги ангажирал настапиле во финалето на Светскиот куп во Германија и дека тоа е мајсторство кое треба да се почитува.

Водителката го цитираше голманот Анџело Перуци, кој своевремено изјавил:

"Моџи беше овчар со свое стадо. Ние пасевме не прашувајќи дали тревата е забранета или, но се едно ние бевме задоволни".

На ова Моџи едноставно одговори:
"Перуци не е во состојба да состави таква реченица"
- ОН НЕТ
http://on.net.mk/default-MK.asp?ItemID=1496886BA374AE4794151EB0A435E361
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Интер не се за потценување ама со среќа...
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Znaci Ovoj Modzi e zakon ej. Mnogu itro covece. PAZETE GO OVA
Моџи беше овчар со свое стадо. Ние пасевме не прашувајќи дали тревата е забранета или, но се едно ние бевме задоволни".

I PAZI ODGOVOR

"Peruzi ne e vo moznost da sostavi takva recenica " !

Sekoja mu cest. Forza Moggi . Aj ke pominat uste tri godini ke pomine kaznata Big Lucciano pak ke se vrati vo Juve
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Znaci Ovoj Modzi e zakon ej. Mnogu itro covece. PAZETE GO OVA
Моџи беше овчар со свое стадо. Ние пасевме не прашувајќи дали тревата е забранета или, но се едно ние бевме задоволни".

I PAZI ODGOVOR

"Peruzi ne e vo moznost da sostavi takva recenica " !

Sekoja mu cest. Forza Moggi . Aj ke pominat uste tri godini ke pomine kaznata Big Lucciano pak ke se vrati vo Juve
Едно прашање до тебе и до сите тука.
Шо мислиш дали Моџи е се сеуште „директор“?
Значи настрана од сите казни, луѓе кои се наместени во тимот сега да раководат. т.е дали сите се негови луѓе и работат под негова палка.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Леле вечер ќе пукаме кон голот на Интер,море само фацата на Ибрахимовиќ да му ја видам кога ќе изгубат :zlo:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Ајде вечер навивам за вас :smir:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Еве список од 22 играчи за вечер:

1 Buffon
2 Birindelli
3 Chiellini
4 Almiron
5 Zebina
6 Zanetti
7 Salihamidzic
8 Camoranesi // ne e fit za cel mec pa ranieri rece ili od pocetok ili kako zamena
9 Iaquinta
10 Del Piero
11 Nedved // imal nekakvi problemi ??? neizvesen nastap
12 Belardi
17 Trezeguet
19 Criscito
20 Palladino
21 Grygera
23 Nocerino
24 Olivera
28 Molinaro
30 Tiago
32 Marchionni
33 Legrottaglie

Bold
iranite gi cekam vo startna 11ka (nema da me iznenadi i nekoj od italicite da e :) )
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom