Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Конечен резултат 3-1 ...

Судијата гадно ве поеба со двата непостоечки пенали ...
Јбг, повеќе среќа следниот пат.
Арно некој нефан на јуве потврдва дека беа непостоечки

Првиот гол (браво , и на јуве и на наполи)
Првиот пенал , киелини ја турна топката а овај лавези да можеше ќе го прелеташе и голот
Вториот пенал, буфон одеше на топката ама со телото се пикна под играчот (макар шо прво ја турна топката) + назад невидов убо кој беше од одбраната малку влечеше за ракав (ама исто премногу меко ми изгледаше)

Се на се не заебаја шо не заебаја сега треба да му ја мислиме на Емполи и на Интер(да ги тепаме овие па шо сака нека е, кај да е ќе ги стигниме има до крајот на сезоната време)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
не го очекував овој пораз...
не га гледав утакмицата па затоа не зборим ништо ...
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Како можев ме бе ова да ни се случи не ги потценувам Наполи али 3-1 за друго не кажувам не ја гледав утакмицата
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Napoli ne bea za potcenvanje. Ranieri ubo si kaza deka se plasi od napoli.
I spored mene potesko e da se pobedi Napoli vo Neapol otkolku Inter doma.
napoli imaat samo eden poraz doma od genova (a mislam deka toa e mecot koga nemaja publika :(, a inter mene ne mi e ama ic siguren sezonava mislam deka sekoj mozi da go pobedi ako se koncentrira dovolno)
Osobeno e potesko ako se zemi predvid deka i sudiite bea na nivna strana.

Ajde napoli nastrana. Malku mislenje za Juve :(
Cetiri meca imame slaba efikasnost
- Napoli - ne mozam mnogu da komentiram ama malku so vidov (posledniot pola saat) - odvaj stugnuvavme do golot i togas koga kje stignevme promarsuvavme mnogu cisti situacii
- Genova - samo delpjero i drugo nisto
- Fiorentina - Jakinta i znajte kolku mnogu promarsuvanja
- Torino - Lele, onakva tvrda odbrana odvaj pominavme

Se na se , sreniot red mislam oti smrdi, Almiron e mnogu promenliv (na momenti zema super topki, a na momenti gubi za bez veza, nocerno sobira topki se bori ama slabo mu odi delenjeto), napadot> delpjero - mnogu dribla niz sesnajsterec i zaebva mnogu od retkite sansi so gi dobivame (retko nesto da zavrsi vo ramkata (ok znam deka saka da ja klaj vo nekoj kjos)), trezege nema daeno gol od ......Torino i pretezno promarsuvase vo megjuvreme (+ imase malku sansi)
 

Kajk

- нема лабаво -
Член од
10 март 2006
Мислења
512
Поени од реакции
1
Прво, ја сум за Јуве, ама тапа играа второ полувреме. Второ, пеналите колку не беа пенали тој судијата слеп да беше боље ќе судеше. вториот пенал ама се фрли Залајета како у базен да се фрла....нема везе, тоа не е оправдание, стварно играа супер наполи, ама мислам дека не беа до толку добри за 3-1 да тепаат. како и да е боље следниот пат, кога не игра недвед, и раниери кога не е на клупа тоа ти е. поздрав
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Катастрофа. Не го гледав натпреварот, ама уште толку ми е мака кога читам ваши коментари дека пеналите не биле баш пенали ...
Ќе им вратиме дома, со плачење ќе си одат!!!:kotek:
А Интер утре ќе губи од Палермо, така да нема да ни избега многу, што се секирате.
А Рома ... нема и таа да дојде над нас дека ќе навивам за Милан за прв пат ... ама со цело срце ќе навивам! :podsmev:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
зааааааааашто ме заебавте на ливче :nesum: :zid:

да му ебем се по список на судијата биваше ли два без врска пенали...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Еве малку од реакциите за вчерашниот дуел

Прецедателот на Наполи се извинува
http://on.net.mk/default-MK.asp?ItemID=CCBF0EEDAE3B4344A6CA4B180BC45278
ај нека не се прај ангелче

Coboli Gigli е изнервиран до максимум
http://www.juventus.com/uk/news/detail.aspx?lml_language_id=0&trs_id=1607000&ID=12618

Еве хајлајтс шо се случваше
http://www.dailymotion.com/video/x3bh7n_napoli-31-juventus-highlight_sport?from=rss
 

kobnik

Гнетач
Член од
14 јуни 2007
Мислења
211
Поени од реакции
37
kako be.........:(:(
podobro sto ne ja gledav.... ke odese kurban televizoro....
koj sudija ne zacrni vaka a? minatoto kolo dva crveni sea dva penali...do koga be??? arno veli Gigli:100% ova e nekoja vendeta protiv juve...eve procitajte tuka.
nisto...mora brzo da se rehabilitiraat i da se vratat na vistinski pat...nema mesto za o4aj:salut:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
lelele katastrofa kolo i za vas i za Milan u PM! ajde se nadevam ke ideme na podobro i nie i juventus! pa se gledame na derbi vo dekemvri
FORCA MILAN i so sreka juveeee;)
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Ако некој не знае како се мести утакмица треба да гледа снимка од последнава Napoli -Juve - класичен пример, дури и самите навивачи на Наполи викаат дека не биле пенали! Очекувам големи санкции за судијата, бидејќи такви превиди не може да се толерираат во една елитна европска лига.

Forza Juve!
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Leleee ovoj Zalayeta na glava se frli kako u bazen i sudijata sudeshe penal :tapp:
U sreda igrame so Empoli :zlo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom