Што значи секс на почеток на врската?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
@SCORPIO
-ej dete,aj porasni uste malku,pa za edno sedum-osum godini pisi,i pravi se pameten.ne samo sto imas detski razmisluvanja,tuku i toa e normalno DETE SI seuste.i aj brkaj si rabota ,ne me zamaraj i ne mi soli pamet koga seuste nemas ni za sebe dovolno.:tapp:i porasni veke ednas.
pisuvaj tamu za temite i odgovaraj i postuvaj vo vrska so temite,a ne za mene,jas ne sum predmet na diskusija na temive.i zatoa(kako ti,taka i drugite) ne go otekuvajte veke so tie vasi ocajnicki i sosema netocni psihoanalizi na avtorite na postovite(ne e ova slucaj samo vo vrska so mene,i za mnogu drugi clenovi vrsite takvi nekoi smesni psihoanalizi).naucete veke ednas da debatirate,i koga ke vi se dade konkretna tema,pisuvajte konkretno za nea,a ne za avtorite na postovite vo nea.koga so nekoj post ne se slozuvate,pisuvajte konkretno za koj del od postot ne se slozuvate,i navedete ZASTO NE SE SLOZUVATE,a potoa debatirajte,i dokazete zasto nekoj treba da go prifati vaseto mislenje,i da se otkaze od svoeto(ako za toa ima pricina),a istovremeno bidete spremni i toa da vi bide dakazano na vas.
a ne kako dosega,na sekoj vtor post davate nekoi si vasi psihoanalizi(NA KOI DEFINITIVNO NE IM E MESTOTO VO TIE TEMI)na nekoj clen.vidi majkata,se samo psiholozi na forumov. porasnete veke ednas i naucete da debatirate,bez da navreduvate,bez da potcenuvate,bez da omalovazuvate i bez bedni psihoanalizi.

PISUVAJTE ZA TEMITE i vratete se na temava.


Зошто да не е убаво?
Секс, како секс, значи без обврски онака по пат, што после тоа утредента излеговме на вечера,
значи приредивме одлична атмосфера,
после тоа пак го повторивме тоа, правејќи го неколку дена по ред, и после долгите муабети,сфативме дека на некој начин си одговараме.
odlicen post,bravo ,taka treba.za zal mnogumina seuste ne se zreli za vakov cekor,i namesto da pravat napor za rabotite da se slucat,oni samo cekaat rabotite da se slucat.

@ZEMZELA
- i so tebe kompletno se soglasuvam, mnogu zrelo razmisluvanje imas izneseno vo postot.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562


PISUVAJTE ZA TEMITE i vratete se na temava.
Значи да ти го објаснам правилото на кајгана кое вели:ако сакаш да изразиш одобрување или неодобрување на постот имаш репутација.Сите реагираат на тебе бидејќи изиграваш потпарол во подфорумов.Тројца модератори сме тука,можеме да се снајдеме.
Затоа држи се до темата,а овие лични постови ги дозволив се со цел да ти го доловам она во кое не веруваш,за твое добро.
И како што викаш сам,назад на темата,ако има некој што да каже нека пише.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
@FABULLOUS
-zasto da poceka?
i kakov ke bide seksot ako e odlozuvan poradi zelbata na edniot partner,i kako ke se cuvtvuva drugiot koj ke se cuvstvuva,neposakuvan,manipuliran,nepocituvan?
ne praktikuvam jas da prisiluvam nikogo na nisto.

a i taa slobodna volja e problem dodeka edniot treba da se grizi za cuvstvata na drugiot,zar drugiot treba da se grizi samo za svoite cuvstva?

Леле.
Би те болеле ташаците од мака неколку дена, знам.
Ама ако девојката го направи овој чекор без ќејф...
1. Нејзината гордост зашеќерена со бар неколку зраци достоинство, после извесно време ќе пукне ко пролетен мраз, а тоа ќе остави траги и на места кои не би сакал да ги видиш;
2. После тој чекор, би можел слободно и доброволно да се откажеш од идно опуштање и уживање во врската.
Подобро доброволно, верувај.
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
5
ја мислам дека има разлика измеѓу секс и водење љубов. Па така да ако ти бара секс онда значи дека сака себично да се задоволи и да ја смени барем според мене. А ако девојката верува дека дечкото е доволно заљубен во неа ондак слободно може да му даде. Ама у секој случај колку и да има доверба на мене девојка ако ми даде после една недела значи не вреди!! Се извинувам ако некој се пронајде у постов ама така е:salut:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Значи да ти го објаснам правилото на кајгана кое вели:ако сакаш да изразиш одобрување или неодобрување на постот имаш репутација.Сите реагираат на тебе бидејќи изиграваш потпарол во подфорумов.Тројца модератори сме тука,можеме да се снајдеме.
Затоа држи се до темата,а овие лични постови ги дозволив се со цел да ти го доловам она во кое не веруваш,за твое добро.
И како што викаш сам,назад на темата,ако има некој што да каже нека пише.
koi site?i koe e toa vo sto jas ne veruvam?mislis deka ti ili nekoj na forumov me znae?
eve kako izgleda edno zrelo razmisluvanje(a i ne e od mene)od ZEMZELA:Немора да значи дека не те почитува...а и доколку некој мене ме гледа како сексуален објект јас тоа го сфаќам како коплимент незнам зашто мора да помине месец,три месеца...:toe::toe::vozbud: излезете малку од секојдневието,тоа со сексот е најнормална работа секаде само кај нас ли девојките се чуваат,а искрено и незнам што толку чуваат доколку дојде до секс нека дојде без многу замарање...па нели сексот треба да е уживање.
zasto ne e ona vo tie site?

Leandra sekoja pocit do tebe,ama ne sum jas dete.mnogu ubavo znam sto zboruvam.i navrediv li jas nekogo,omalovazuvav li nekogo? a kon mene kako se odnesuvaa,gledas i samata,i pak reagirav smireno.izvini ama ne e problemot vo mene.
aj pozdrav:smir:

 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Па ако ти побарал одма значи дека не те гледа како личност туку како секс објект и дека со тебе е само за тоа и дека не те почитува,и верувај дека 70% има можност откако ке се задоволи со тебе да те батали ретки се тиа случаеви кога машкото останува со тебе.Ако тој те сака и почитува ке те чека тебе кога ти ке речеш и ке бидеш спремна за тој акт но верувај дека нема да те чека 1 год освен ако не си помала.Или пак ако ти побарал на глуп начин одма откачувај го барем по тоа се гледа дека е глупак и недозреан. :)
Па најверојатно не е заљубен,сепак се работи за почеток на врска.Но тоа не значи дека не ја почитува и дека не треба да имаат секс,се разбира како што кажа,освен ако не е помала
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Леле.
Би те болеле ташаците од мака неколку дена, знам.
Ама ако девојката го направи овој чекор без ќејф...

1. Нејзината гордост зашеќерена со бар неколку зраци достоинство, после извесно време ќе пукне ко пролетен мраз, а тоа ќе остави траги и на места кои не би сакал да ги видиш;
2. После тој чекор, би можел слободно и доброволно да се откажеш од идно опуштање и уживање во врската.
Подобро доброволно, верувај.
a be normalno,pa sto stapa po tug grb ne bolat,bitno e samo devojkata kako se cuvstvuva,neli?i koj rece deka ne treba dobrovolno?samo ne mi e jasno,ako veke devojkata go posakuva deckoto,zasto e potrebno toa cekanje?
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
a be normalno,pa sto stapa po tug grb ne bolat,bitno e samo devojkata kako se cuvstvuva,neli?i koj rece deka ne treba dobrovolno?samo ne mi e jasno,ako veke devojkata go posakuva deckoto,zasto e potrebno toa cekanje?
Посакувањето не е само потреба за секс...Пробај да размислиш дека во посакувањето спаѓа и нешто повеќе...Посоти некоја врска која ги поврзува тие две тела...А таа врска е токму тоа посакување, и таа врска не е телесна, туку душевна. Девојката може ќе посакува некого, но тоа не значи дека таа е подготвена на секс...
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Посакувањето не е само потреба за секс...Пробај да размислиш дека во посакувањето спаѓа и нешто повеќе...Посоти некоја врска која ги поврзува тие две тела...А таа врска е токму тоа посакување, и таа врска не е телесна, туку душевна. Девојката може ќе посакува некого, но тоа не значи дека таа е подготвена на секс...
a ako deckoto saka seks so nea porano,avtomatski znaci deka ne ja saka i ne ja pocituva,toa spored kazuvanjata na devojkite.toa e veke nametnuvanje na dvoen standard.

probaj da gi gledas rabotite od mnogu poveke agli.ova sto go kazuvas e mnogu necelosno.ima uste mnogu faktori na vlijanie tuka.i razmisli deka vo seksot spaga i nesto mnogu poveke,ne e toa samo fizicki cin.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
a ako deckoto saka seks so nea porano,avtomatski znaci deka ne ja saka i ne ja pocituva,toa spored kazuvanjata na devojkite.toa e veke nametnuvanje na dvoen standard.

probaj da gi gledas rabotite od mnogu poveke agli.ova sto go kazuvas e mnogu necelosno.ima uste mnogu faktori na vlijanie tuka.i razmisli deka vo seksot spaga i nesto mnogu poveke,ne e toa samo fizicki cin.
Со која цел цело време се навраќаш на нешто што веќе е кажано. Цело време повторуваш едни исти постови...Јас си кажав мое мислење и не планирам пак да се замарам да ти објаснувам
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Со која цел цело време се навраќаш на нешто што веќе е кажано. Цело време повторуваш едни исти постови...Јас си кажав мое мислење и не планирам пак да се замарам да ти објаснувам
so taa cel sto nikoj ne objasni,a najmalku ti.propovedate dvojni standardi.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
a ako deckoto saka seks so nea porano,avtomatski znaci deka ne ja saka i ne ja pocituva,toa spored kazuvanjata na devojkite.toa e veke nametnuvanje na dvoen standard.

probaj da gi gledas rabotite od mnogu poveke agli.ova sto go kazuvas e mnogu necelosno.ima uste mnogu faktori na vlijanie tuka.i razmisli deka vo seksot spaga i nesto mnogu poveke,ne e toa samo fizicki cin.
Бре, шо ми рече... Ако не е само физички чин, тогаш е и духовен чин. А ако е духовен чин, тој не доаѓа од одма... Треба малце повеќе од тестостерон...И зошто сите ги напињаш со тоа колку години имаат? Се осеќаш супериорен? (читај--->немој?!) (читај пак----> затоа што не си?!) ... :nesvest:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Бре, шо ми рече... Ако не е само физички чин, тогаш е и духовен чин. А ако е духовен чин, тој не доаѓа од одма... Треба малце повеќе од тестостерон...И зошто сите ги напињаш со тоа колку години имаат? Се осеќаш супериорен? (читај--->немој?!) (читај пак----> затоа што не си?!) ... :nesvest:
Не е духовен чин, биди реална. Сексот е само потреба и навика. Гачките эа спиритуална поврэаност на човековата душа и оргаэмите се прикаэни эа невините. "Најстрашно" е првиот пат, после тоа си е навика и потреба
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom