Иванов, Керим или Бошкоски?

За кој кандидат ќе гласате?

  • Ѓорѓе Иванов

    Гласови: 123 34,4%
  • Срѓан Керим

    Гласови: 101 28,2%
  • Љубе Бошкоски

    Гласови: 63 17,6%
  • незнам (или нема да гласам)

    Гласови: 71 19,8%

  • Вкупно гласачи
    358
Статус
Затворена за нови мислења.

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Ајде бе па и ти,секако функцијата председател на државава ја доведоа на безначајна формалност.Мислам дека за да стане поважна оваа финкција и за да се сврти вниманието кон неа треба да се стави што поегоцентричен и позабеган тип,на кого дури и Љубе може “вода да му носи“,еве на пример сите од триото К-15 се добри за таа функција,може да се стави и некој од “Зевзекманија“,или Паркетине од Битола би биле арни,бајѓи се забегани на сцена.:toe:
мислиш нешто како колективно претседателство,
ама паркетите да бидат заедно со елена ристеска
(болдираното е од мене)
 

DeepPurple

* Belly Fairy *
Член од
16 јануари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
10
АКо Бошковски се кандидира од страната на ВРМО-ДПМНЕ или пак самостоен мислам дек аима најголеми шанси за победа. Креим е пак многу угледен човек и тој има шанси да победи, а Иванов мислам дека има најмалку шанси за победа ( плус опозицијата ако излезат на избори со Петковски, нема шанси да победат СДМС)
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Дали е можно Иванов да ја доживее истата судбина како и Сашко Кедев??
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Дали е можно Иванов да ја доживее истата судбина како и Сашко Кедев??
не може, со жена му се запознале уште додека биле на работна акција, а и кога тој бил член на претседателството на сојузот на социјалистичката младина на македонија или социјалистичкиот сојуз на младината, не знам како точно било името биле во добри односи.

нема шанси да доживее иста судбина како кедев
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Pa ubavo prasanje .:)dali ke budete predsedatel na site grgjani na makedonija? znaci bez razlika na partijata:)„Со самото тоа што се сум се нафатил да бидам кандидат се потврдува тоа. Во сите мои излагања приоритет била Македонија без разлика за кого станува збор.“ covekot nee partiska licnost:):smir:
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Matter of opinion.



Fuck your matter :)
фуцк јор бе :wink:

АКо Бошковски се кандидира од страната на ВРМО-ДПМНЕ или пак самостоен мислам дек аима најголеми шанси за победа. Креим е пак многу угледен човек и тој има шанси да победи, а Иванов мислам дека има најмалку шанси за победа ( плус опозицијата ако излезат на избори со Петковски, нема шанси да победат СДМС)
еее не е исто да се кандидира Бошковски како независен или како кандидат од вмро. размисли малку ако се кандидира како независен сигурно губи дел од гласовите на вмро кои ке го подржат иванов.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Нека ти каже сам:
И ?
Овде човекот од позиција на професор го кажува она кое два милиона граѓани во Македонија го знаат.

Мене ме интересираат ставовите со кои ќе настапува од позиција на претседател. Инаку на трибина секој може да си го каже она што му лежи на душата.

Значи прашањето е јасно:

Дали Ѓорѓи Иванов од позиција претседател на Македонија ќе работи на решавање на спорот со Грција, кој нормално би резултирал со компромис.

Или Ѓорѓи смета дека на Македонија не и е потребен никаков компромис, и истите ставови ќе ги застапува во пет-годишниот мандат кој мисли да го добие.
 

DeepPurple

* Belly Fairy *
Член од
16 јануари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
10
еее не е исто да се кандидира Бошковски како независен или како кандидат од вмро. размисли малку ако се кандидира како независен сигурно губи дел од гласовите на вмро кои ке го подржат иванов.
Точно дека губи дел од гласовите, ама сепак јас мислам дека тој има најмногу шанси за победа
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
И ?
Овде човекот од позиција на професор го кажува она кое два милиона граѓани во Македонија го знаат.

Мене ме интересираат ставовите со кои ќе настапува од позиција на претседател. Инаку на трибина секој може да си го каже она што му лежи на душата.

Значи прашањето е јасно:

Дали Ѓорѓи Иванов од позиција претседател на Македонија ќе работи на решавање на спорот со Грција, кој нормално би резултирал со компромис.

Или Ѓорѓи смета дека на Македонија не и е потребен никаков компромис, и истите ставови ќе ги застапува во пет-годишниот мандат кој мисли да го добие.
Зошто мислиш дека ако би дошол на функцијата претседател, би го сменил својот став што од претходно го имал?

И кој е па на керим ставот во однос на името?

На Љубе го знам, тој одамна кажа дека треба да попуштиме.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Зошто мислиш дека ако би дошол на функцијата претседател, би го сменил својот став што од претходно го имал?
Затоа што јас во моето расудување во изборот кому ќе го дадам својот глас, не можам да се водам од изјава на кандидат дадена на некаква трибина, и тоа од позиција на професор или интелектуалец.

Затоа што конечно во Македонија сакам да видам вистински спротиставени ставови по ова прашање:
1. Сум за компромис.
2. Не сум за компромис.
Точка!
Тоа се две различни опции.
А не како до сега, сите се за некаков фер компромис....а разликата е само во тоа што едните кои се за компромис, им викаат предавници на оние другите кои се за компромис.

И кој е па на керим ставот во однос на името?
Фер компромис :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom