Меѓународна кризна група: Прифатете "Република Северна Македонија"

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Смеам ли да бидам елементарно пристоен и да ги поканам МКГ да дојдат на кафе дома и да ми го презентираат предлогот?:pipi:
 
Член од
21 април 2006
Мислења
612
Поени од реакции
11
Абе најпаметно е да не се менува воопшто името, бидејќи на гејците не им е проблем името, нивни проблем е Македонската нација, Македонското малцинство во Гејлада како и нашата историја. А после промената на името ќе бараат уште 100 други измени. Односно гејците сакаат да се сметаме како нов народ кој не постоел до 1990 ама за тоа ќе си почекаат малце.
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
... нивни проблем е Македонската нација, Македонското малцинство во Гејлада како и нашата историја...
Тоа не е нивни проблем, тоа е наш проблем.

Ние самите страдаме од фалсификувана Историја. На „Гејците„ ич не им на курот. Они од страна си гледаат и си се смејат.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Тоа не е нивни проблем, тоа е наш проблем.

Ние самите страдаме од фалсификувана Историја. На „Гејците„ ич не им на курот. Они од страна си гледаат и си се смејат.
Ti Bugarski pasos da ne imas????
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Да, имам. Исто така и цела Источна Македонија.

Тоа да не ти пречи тебе, случајно?
Толку и од тебе на форумов :)

И другиот јузер кој си го отворил е веќе на бан.


Бараба една.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Толку и од тебе на форумов :)

И другиот јузер кој си го отворил е веќе на бан.


Бараба една.
хахаха можевме тапија за Бардовци со дијагноза да му извадиме...
Комплетно исфрустрирано манијакално понаШање! :) со блгарски пасапорт! :nesvest:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Да, имам. Исто така и цела Источна Македонија.

Тоа да не ти пречи тебе, случајно?
Vidi sega, za sebe moze da kazes, ama za cela Istocna Makedonija, ne znam...ili mozebi slucajno im posreduvase na site za Bugarsko Drzavjanstvo pa znaes tocni brojki???
I sto vaka si ostanal vo Makedonija, gragjanin na EU, sto ne si odis vo "Evropiceskiot Sojuz" ili nekade jabana??

Ostavi ni nam , na koi ni pisuva Republic of Macedonia na pasosot SAMI da si birame sto ke ni pisuva na nego..ti veke si odbral tebe sto da ti pisuva, taka da nemas pravo ti da odlucuvas za mene, koga veke si se deklariral za Bugarin.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
а тие МКГ гадни копилиња се.... не знам дали се истат постава, ама со 2001 ептен не напињаа. во случајов имево е апла наша работа... така да некако џабе им е.
 
Член од
21 април 2006
Мислења
612
Поени од реакции
11
Тоа не е нивни проблем, тоа е наш проблем.

Ние самите страдаме од фалсификувана Историја. На „Гејците„ ич не им на курот. Они од страна си гледаат и си се смејат.
Што сторе бугарофили бе на форумот, да го напишеше ова некој бугарин немаше ништо да искоментирам бидејќи знаеме дека си имаат некои нивни имагинарни ставови, покрај вадењето на пасоши изгледа бугариве и часови за историја им држат каде што им го перат мозокот. Но проблемот не е кај нив проблемот е кај нашиот лаком народ. Поздрав:helou:
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Што сторе бугарофили бе на форумот, да го напишеше ова некој бугарин немаше ништо да искоментирам бидејќи знаеме дека си имаат некои нивни имагинарни ставови, покрај вадењето на пасоши изгледа бугариве и часови за историја им држат каде што им го перат мозокот. Но проблемот не е кај нив проблемот е кај нашиот лаком народ. Поздрав:helou:
Абе не се бугарофили туку се Бугари кои живеат во Македонија и ете ви го нивниот став. Ај после како да не ги тепаш на кеј кога просто си го бараат, ти викаат те молам истепај ме.
Инаку овие педерски групи и организации треба да се игнорираат и да истраеме до крај зашто правдата мора да победи.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
Da, ne ima mnogu što će rečeme ,Ne,no našiot problem se ovie našive što bi prifatile vednaš,tie se pogolem problem i od grcive i od EU & c.o.
Što so niv koga našiov čovek će se osvesti????
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Greece should accept the “Macedonian” identity and language of its northern neighbour bearing in mind that this does not imply exclusivity and does not challenge the application of the same adjective to the inhabitants of the Greek province of Macedonia.
Кога јужните ни соседи ќе се согласат со ова без да настане некоја револуција кај нив или прмена на државните романтичарско/националистички вредности, да ми се јават овие од МКГ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom