Александар Белов

LiGLaTa

PartY AnimaL =)
Член од
10 јуни 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
Александар Белов.. Искрено мн ми е глуп некако.. А и нема некој посебен глас.. Има харизмаа ноо.. што знам.. некако му фали нештоо... Не го замислувам како некоја голема ѕвезда, но се надевам дека ќе успее.. :wink:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
А1 почна со маркетиншката кампања за Александар за Евросонг
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
293
Поени од реакции
30
Aleksandar ima ubava boja na glasot. Go cenam toa sto ima muzicko obrazovanie, mislam deka znae da sviri na flejta i violina, a i neso na sajzer. Toa e mn bitno za eden pejac. Toa deka ima malku problemi so intonacijata, e tocno, ali moze od trema i plus toa ke go izvezba ponatamu, taka da ne e nisto strasno. Plus sakam da uspee zaso e skromno dete, a ne kaj nas obicno mozes da se probies samo ako imas pari ili ako se sluzis so drugi "sredstva". Zaso samo za eden spot ti trebaat pari koi se mn za nasiot standard a denes za da se promovira nekoja pesna, spotot e mn bitna rabota. Taka da si imase srekicka deteto, so ova souto, i neka go sluzi i ponatamu zaso ima kvaliteti.
 

M@We4kA

Loading . . .
Член од
26 јуни 2007
Мислења
559
Поени од реакции
5
А1 почна со маркетиншката кампања за Александар за Евросонг
Off-topic > Da. Pocna. I ne samo so pocna so toa, tuku pocnaa i da lazat.
Kazuvaat deka spored anketata na MMM.com.mk vtor spored glasovite bil Lambe, a Next Time doziveale drasticen pad. hahaha:tapp:

Eve za tie sto ja nemaat videno anketata:
http://mmm.com.mk/?ItemID=52DB85CA19C2D942910300CF6A0D7E7F

On-topic >
Alex e super. Neka prodolzi taka ke ima golema kariera.
:oeoeoe:
 
M

MIL

Гостин
Moe mislenje e deka deckoto kako so se forsirase so pesnata od Tose Proeski Tajno moja ne moze ni najmalce slicno da ja ispee ne mi se dopaga kako pee valjda u wc samo si peel i nema ni trening ni nekoja posebna boja na glas ne mi se dopaga ni negovata nova pesna mu ja pravel Kire Kostov kako za na Zlatno slavejce da go spremal mislam katastrofa pa i na evrovizija go spremale lelej luge XXL se sekavate kakvi bea e taka ke bide i on ama sepak neka se proba se gleda zelba mu e :salut:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Па мислам дека безпотребно се крева некоја лажна еуфорија околу Александар што мислам дека повеќе ќе му наштети на самиот него одошто дека ќе добие он од сето ова,сето ова ме потсеќа на xxl и еуфоријата околу нив која траеше се на се цели 3 месеци и после отидоа да берат крушки.
Доколку сака нешто Александар да направи од неговата кариера мора позади него да застане некој сериозен тим на луѓе професионалци оти со овој Пеле не верувам дека ќе стигне далеку а пак оние од emotion од Белград е очигледно дека се не заинтересирани за него премногу ги има таму.А и морам да признам па и не е којзнае каков пеач со некој волшебен глас.
А што се однесува до евровизија мислам дека баш тука ќе ја направи најголемата грешка зашто кој и да отиде таму шансите за влез во финале се минимални да не речам никакви па тоа е и причината што многу пеачи се откажаа оваа година бидејќи вложуваат многу а можат да изгубат се,а за некој почетник тоа би значело крај.
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Најнова информација за Александар е дека на Скопски фестивал нема да настапи со песна од Кире Костов, туку од Глигор Копров. Најверојатно ќе биде балада.
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Супер глас. Само ја губи малку интонацијата ама млад е има време за него.
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Ме нема 2-3 дена,и глеј колку експерти се „намножиле“.
Само штета што тие „експерти“ немаат ни средно музичко па да можат да кењаат низ форум каков му бил гласот,и кај пеел.

На пример мене,не ме боли дали е србија у еу,и шо ќе ми да знам?
Глупа работа.Човек шо не се замара со срања не значи дека е глуп.

А вие „експерти“,само продолжете да кењате на форумот,и можете дури да станете философи(иако овој термин не постои веќе,зашто нема човек кој се знае),ама ваше си е.

Не се замарам со т.н. „анализирачи“.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Moe mislenje e deka deckoto kako so se forsirase so pesnata od Tose Proeski Tajno moja ne moze ni najmalce slicno da ja ispee ne mi se dopaga kako pee valjda u wc samo si peel i nema ni trening ni nekoja posebna boja na glas ne mi se dopaga ni negovata nova pesna mu ja pravel Kire Kostov kako za na Zlatno slavejce da go spremal mislam katastrofa pa i na evrovizija go spremale lelej luge XXL se sekavate kakvi bea e taka ke bide i on ama sepak neka se proba se gleda zelba mu e :salut:
Песната за евровизија не е ни слушната,а ти веке го отпиша:toe:
 

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
pa dobar e ace ne e los ima dobar glas koj treba da se neguva i nadgraduva,ima uste mnogu da uci,ne veruvam deka kje moze svetska kariera da dostigne no balkanska kariera moze, se razbira dokolku vlozuva mnogu trud vreme i pari za toa:)
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Само треба малку да поработи на речникот, сепак е популарна фаца, треба да знае да говори литературно кога е пред камера. Иначе како пејач немам забелешки само напред!
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Moe mislenje e deka deckoto kako so se forsirase so pesnata od Tose Proeski Tajno moja ne moze ni najmalce slicno da ja ispee ne mi se dopaga kako pee valjda u wc samo si peel i nema ni trening ni nekoja posebna boja na glas ne mi se dopaga ni negovata nova pesna mu ja pravel Kire Kostov kako za na Zlatno slavejce da go spremal mislam katastrofa pa i na evrovizija go spremale lelej luge XXL se sekavate kakvi bea e taka ke bide i on ama sepak neka se proba se gleda zelba mu e :salut:
Ах, Макеоднијо!Имаш куп експерти.И ке беше приказната со срекен крај ако барем музичките експерти имаа минимално музичко познавање.Ама за жал најголем дел не знаат тонот Ц повишен за пола степен како се вика.Мегутоа си знаат да зборат, имаат усти отворено ко да не речам што..
Ни еден ама ни еден човек не станал пејач со пеење некоја песна од некој пејач и притоа ја пеел слично или исто ко него.Штосот е да ја испееш на твој начин и подобро од оригиналот.Е тогаш си пејач.Така да Александар нема потреба да ја пее песната слично ко Тоше.
Песната од Кире, не си ја ни слушнал коментираш.И јас бев изненаден што пее песна од Кире Костов, мегутоа под сплет на околности слушнав дел од песната и песната е одлична и не наликува на Златно Славејче.Кога сме кај златно славејче таму песни прави Александар Џамбазов, а не Кире.
И уште нешто.Евровизија е фестивал за кој сите зборат едно или друго ама тој фестивал ти нуди најголема промоција.Ако си паметен ке се испромовираш, ако не ке се избламираш.Едно од то сигурно.Сети се само која беше Елена Ристеска пред Евровизија 2006, и што стана Елена Ристеска после Евровизија.
И да има желба, има сон.А за да успееш најважно е да знаеш што сакаш и да знаеш да сонуваш.Дека еден ден сонот ке ти стане јаве!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom