Соживот

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
It's not, but nevermind. И онака од утре иста песна ќе биде, па зошо да се замараме :)
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Не мислиш дека тоа е ваше достигнување ?

Наше достигнување?? Не, туку твоја (ваша) малоумност :)

It's not, but nevermind. И онака од утре иста песна ќе биде, па зошо да се замараме :)
Aбе, факт е дека ќе биде иста песна. Особено кога самокритиката од некои членови (Точкест, Дивајн и други) ти се обидуваше да ги убедиш дека грешат :).

Ако сакаш ќе пиеме чај или пиво заедно, нема врска што. Јас и ти ќе си ја тераме. Другите ме боли столе. Арслош нека се нервира уште што се веат албански знамиња. Ми е гајле :) Дој, ќе ти дадам и тебе едно, па завеј си го дома, та нели, Скендербег бил македонец :):):):)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ако сакаш ќе пиеме чај или пиво заедно, нема врска што. Јас и ти ќе си ја тераме. Другите ме боли столе. Арслош нека се нервира уште што се веат албански знамиња. Ми е гајле :) Дој, ќе ти дадам и тебе едно, па завеј си го дома, та нели, Скендербег бил македонец :):):):)
Може греана ракија?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.849
Поени од реакции
26.446
Наше достигнување?? Не, туку твоја (ваша) малоумност :)
Види можеш да лажеш мали деца, ама мене не.
Да подигнеш споменик на луѓе, кои во името на фашизмот колеле, палеле убивале и притоа да излезеш тука на форумов и да бараш соживот, а притоа да речеш дека балистите всушност не убивале Македонци, туку Бугари.

Не било тоа одамна 63-4 години се во прашање.

Не не... тоа не е соживот.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Може греана ракија?
Не праам ракија, не смеам ќе ме казнат 50 евра дека немам двор. Носи ја ракијата ти ќе ја згрееме не е проблем.

Види можеш да лажеш мали деца, ама мене не.
Да подигнеш споменик на луѓе, кои во името на фашизмот колеле, палеле убивале и притоа да излезеш тука на форумов и да бараш соживот, а притоа да речеш дека балистите всушност не убивале Македонци, туку Бугари.

Не било тоа одамна 63-4 години се во прашање.

Не не... тоа не е соживот.

А ти нели...така постар, памтиш се. Особено српските учебници кои беа толку веродостојни за македонската историја. Јас повеќе му верувам на дедо ми и неговото чифте :)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.849
Поени од реакции
26.446
Не јас ама и дедо ми, баба ми кажуеле, цело село го запалиле и пази у италијанска окупациона зона, немало ни Бугари ни ништо.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.455
Поени од реакции
1.798
Добро како другите малцинства во Македонија кои инаку сите имаат помалку права од албанците не зеле оружје до сега и не правеле бељи.Кој сега тука не е за соживот?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.849
Поени од реакции
26.446
Нема самокритичност
Од цел свет, само Балистите и Четниците да не признаваат дека биле квислинзи и колеле под нивна закрила. Епа сега ти види со кого сте у ист кош. Пази и Хрватска призна за усташите.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Добро како другите малцинства во Македонија кои инаку сите имаат помалку права од албанците не зеле оружје до сега и не правеле бељи.Кој сега тука не е за соживот?
Kои други малцинства?? Србите? Бугарите? Абе море...албанците барем ве викаат македонци:) Ќе се пукаме, ќе се тепаме, ќе се измориме и пак ќе седнеме, македонци сте за нас. Ама ај.. :):)

Гледам дека џабе везам.

Ете затоа Трну нема соживот. Нема ни да има. Мора чаре да се најде. :)
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Ubavo e neli? Dur ne e nekoj vo bliska familija te boli kur za makedonecot do tebe?








Roads out of Tetovo are reportedly jammed with scores of cars and buses packed with people and their hastily packed belongings heading for Skopje.
"Enough is enough," said 60-year-old Milina Stavreva, a lifelong resident.
In an example of how bad relations between the two communities have become, ethnic Albanian Ilir Hoxha, 25, said simply: "Let them leave. They should never return. Tetovo is Albanian and it will remain Albanian."

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/1457626.stm



….Indeed, as Ali Ahmeti, the chief of the Albanians’ so-called National Liberation Army (NLA), told a Western journalist in March 2001, “our aim is solely to remove [Macedonian] Slav forces from territory which is historically Albanian.”


Za mene sega leka nok i poslednata recenica dobro da ja zapamtatite zosto podobro ne ste zalsluzile koga se pravite glupi so sila.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Kои други малцинства?? Србите? Бугарите? Абе море...албанците барем ве викаат македонци:) Ќе се пукаме, ќе се тепаме, ќе се измориме и пак ќе седнеме, македонци сте за нас. Ама ај.. :):)

Гледам дека џабе везам.

Ете затоа Трну нема соживот. Нема ни да има. Мора чаре да се најде. :)
И шо корист имаме ние од тоа? Џабе е кога повеќето се најголема беља на државава. Велам повеќето бидејќи знам асални албанци.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.849
Поени од реакции
26.446
Балисти=Четници=Фашисти

Кога ќе ми демантираш со факти од светска историја тогаш можеш да јадеш трици дека си за соживот. Или па бутнете ги спомениците.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.455
Поени од реакции
1.798
Kои други малцинства?? Србите? Бугарите? Абе море...албанците барем ве викаат македонци:) Ќе се пукаме, ќе се тепаме, ќе се измориме и пак ќе седнеме, македонци сте за нас. Ама ај.. :):)

Гледам дека џабе везам.

Ете затоа Трну нема соживот. Нема ни да има. Мора чаре да се најде. :)
Има и други малцинства освен Албанци во Македонија ако не си забележал,покрај овие што ги спомна има и Турци,Роми ,Власи и сите се не се дигнале на оружје,или ти заговараш двонационалност. Сте не признале, брееј а тие фрази како каури, славомакедонци демек не ги употребувате? Ќе се пукаме, ќе се тепаме?-па 21 век сме ако не си забележал не 10ти, а за тоа седнување заедно кажи има го на присилно протераните Македонци од таканаречените борци за човекови права во 2001
 

Kajgana Shop

На врв Bottom