Соживот

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Ајде сега пак ќе бранам за останата багра "некоја друга страна" ама
Прилепчанец си ја уби малолетната девојка затоа што не сакала да продолжи во врска со него
Синот си го убил таткото во Велес
Син силувал мајка
Двајца малолетни претепаа баба
Му го украле телефонот и го претепале(МЕНЕ)
Сите овие дела направени од МАКЕДОНЦИ, епа извини ама и јас нејаќм да сум ПОД РАКА со некое говедо што убило девојче кое уште мириса на млеко.

Ко што реков, има лоши албанци и со нив нема соживот ФАКТ и ди енд на програмата. Но има и лоши македонци со кои нема ЖИВОТ и СОЖИВОТ. Обратно од ова е со добрите и фини како македонци така и албанци роми срби бугари грци власи шваби жабари и останати
И???? поедини случаи споредуваш со координирани и планирани испади и терор...

кого лажеш..себе си??? имаш ли деца ???
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Го имаш одговорот во делот што го цитираше кој ќе ти го повторам
Ми беше сугерирано да не се приметело дека сум албанец...
Ако ти треба одговор зошто... господ здравје да ти даде.
Еве јас ќе ти кажам зошто:

„Искуството е многу лошо, имам ќерка трета година беше тепана со шипка, затоа што сакала да му помогне на другар кој бил шутиран по глава, детето цела ноќ повраќаше, недела дена не можеше да стане од кревет од потрес на мозок“, вели Мери Гевреска, родител.
http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=91148


А кога наместо такви вести, би давале овакви:
http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=15&tabid=1&EditionID=1284&ArticleID=82532

...можеби и нема да ти сугерирале не се приметуваш дека си албанец.

И на тебе Господ здравје да ти даде, па размисли, ако се направи кајганџиска средба на сред Кондово, каков пример ќе им дадеме на останатите. Наместо тепање, оро и ракија.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ајде сега пак ќе бранам за останата багра "некоја друга страна" ама
Прилепчанец си ја уби малолетната девојка затоа што не сакала да продолжи во врска со него
Синот си го убил таткото во Велес
Син силувал мајка
Двајца малолетни претепаа баба
Му го украле телефонот и го претепале(МЕНЕ)
Сите овие дела направени од МАКЕДОНЦИ, епа извини ама и јас нејаќм да сум ПОД РАКА со некое говедо што убило девојче кое уште мириса на млеко.

Ко што реков, има лоши албанци и со нив нема соживот ФАКТ и ди енд на програмата. Но има и лоши македонци со кои нема ЖИВОТ и СОЖИВОТ. Обратно од ова е со добрите и фини како македонци така и албанци роми срби бугари грци власи шваби жабари и останати
Ти збориш за случаи кај шо некој од лични причини повредил друг.

Овде даваме примери каде што малтретираат чисто на национална основа. Затоа што си Македонец.

И тоа не се два три случаја. Да не се правиме со сила наудрени.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Ти збориш за случаи кај шо некој од лични причини повредил друг.

Овде даваме примери каде што малтретираат чисто на национална основа. Затоа што си Македонец.

И тоа не се два три случаја. Да не се правиме со сила наудрени.
батали...сакаат да им е топло на душичката па се лажат..кога ке има син во таа средина..тогаш ке се читаме
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Фала што ми ги отворивте очиве и на искрените совети.
Да не даде Господ утре синчето да ти доаѓа крваво дома оти го тепале Албанци...не поради друго, се плашам да не му речеш така раскрвавено: ФИНИ СЕ!

Ама ок. Твое право.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Ти збориш за случаи кај шо некој од лични причини повредил друг.

Овде даваме примери каде што малтретираат чисто на национална основа. Затоа што си Македонец.

И тоа не се два три случаја. Да не се правиме со сила наудрени.
Има и такви примери кај што албанци кои од кур кејф македонски јаделе ќутек. Нема основа да јас на некој му извадам џигер затоа што е албанец, ром, евреин И ОБРАТНО. Ко прво не е хумано, а воедно е сељачки и прилично моронски. Се мислам и уште неможам да ве/ги разберам "малтретирачите" на верска основа. Ко од ККК да сте.

Ај сега јас на друга тема да ве чепнам
Нели сте верници бе? Што е ова насилство, омраза?
:smir:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Има и такви примери кај што албанци кои од кур кејф македонски јаделе ќутек. Нема основа да јас на некој му извадам џигер затоа што е албанец, ром, евреин И ОБРАТНО. Ко прво не е хумано, а воедно е сељачки и прилично моронски. Се мислам и уште неможам да ве/ги разберам "малтретирачите" на верска основа. Ко од ККК да сте.

Ај сега јас на друга тема да ве чепнам
Нели сте верници бе? Што е ова насилство, омраза?
:smir:
има бре има...ИСКЛУЧОЦИ!!!:tapp:...

ТИПИЧЕН ПРИМЕР ЗА ТВОЕТО БОЛДИРАНО...ние обвинети за омраза
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Има и такви примери кај што албанци кои од кур кејф македонски јаделе ќутек. Нема основа да јас на некој му извадам џигер затоа што е албанец, ром, евреин И ОБРАТНО. Ко прво не е хумано, а воедно е сељачки и прилично моронски. Се мислам и уште неможам да ве/ги разберам "малтретирачите" на верска основа. Ко од ККК да сте.
:smir:
Добро ќе беше ова објаснувањево таман на место, само уште да објасниш како некако им се стеснува територијата на Македонците. Може од љубов и во име на соживот им ја отстапуваат на братскиот албански народ?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Знам дека многу ќе се смејат, ама образованоста и еманципацијата (политичката и човечката) можат да придонесат за соживот. Колку повеќе е човек образован, колку повеќе се неговите видици пошироки толку повеќе и може да соработува и живее со луѓето кои се различни од него (Под различни мислам религија, националност и сл). Оние кои ја кршат плочата на Карпалак гарант ниту го имаат едното, ниту другото, па во недостиг на цивилизираност тоа и го прават. Треба доста да се работи во Македонија на тој аспект, зборувам општо. Понудените решенија како : Пушки, кастрација, убивање и слично, нема да помогнат, напротив ќе ја вратат државата уште поназад од што е, ќе има фамилии во црно завиени, омразата ќе се шири, а тоа навистина не е потребно. Овој систем што го имаме ние, е еден од ретките што функционира или како што кажува еден професор на факултет : Македонија е како космодиск, шашаво изгледа, но функционира.

И мене ме погодуваат гадостите кои се прават, и ми се лоши...ама затоа треба образование и еманципираност да се промовира и ќе видите како може да има соживот и се останато.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Има и такви примери кај што албанци кои од кур кејф македонски јаделе ќутек. Нема основа да јас на некој му извадам џигер затоа што е албанец, ром, евреин И ОБРАТНО. Ко прво не е хумано, а воедно е сељачки и прилично моронски. Се мислам и уште неможам да ве/ги разберам "малтретирачите" на верска основа. Ко од ККК да сте.

Ај сега јас на друга тема да ве чепнам
Нели сте верници бе? Што е ова насилство, омраза?
:smir:
Точкест, погрешно ја протолкуваш оваа работа...Не се работи за повик на реципроцитет, туку за тоа да видиме кој сака а кој нејќе соживот!

Значи, после 2001 на албанците им е дозволено се, и со закон се заштитени како „вид во изумурање“ а прават бељи на секој чекор, поготово на работи кои страшно фрустрираат како примерот во првиот пост со кој ја отворив темата.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
батали...сакаат да им е топло на душичката па се лажат..кога ке има син во таа средина..тогаш ке се читаме
Епа татко ми има син во оваа средина (јас) и го праќал 8 години во школо кај што имало и албанци и роми и македонци. И таткото на синот му рекол "Не удирај ако не бидеш удрен" и синот го послуша. Јадел ќотек ама и јаделе ќотек од него. И синот секоја вечер се враќал дома сам пешки од некое трето одделение. Синот на тој татко одел на тренинзи сам во школо пред кое секој ден имало албанци џеваџии ама си поминувал без ништо да рече.
Сега немам деца, ама имам комшиче кое било малтретирано и си го сакам ко брат. И истото му го кажав и на него, да удри кога ќе биде удрен.
 
P

Princ

Гостин
Овде даваме примери каде што малтретираат чисто на национална основа. Затоа што си Македонец.
Примери каде што малтертираат на национална основа, затоа што си Албанец (посочив пример во претходниот пост, доста свеж, 1 месец стар) не даваме овде?
Сепак, соживотот е многу повеќе од двајца криминалци или двајца глупаци.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634


ОХ ГОСПОДЕ....терајте вие џон ленон филмови додека другата страна работи
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Точкест, погрешно ја протолкуваш оваа работа...Не се работи за повик на реципроцитет, туку за тоа да видиме кој сака а кој нејќе соживот!

Значи, после 2001 на албанците им е дозволено се, и со закон се заштитени како „вид во изумурање“ а прават бељи на секој чекор, поготово на работи кои страшно фрустрираат како примерот во првиот пост со кој ја отворив темата.
И мене погрешно ме сваќаат па така ќе ја тераме работата. Јас сум за соживот ама со одредени ЛУЃЕ (не албанци, македонци туку ЛУЃЕ). Неможам да живеам со албанец кој ќе врши терор врз мене, ама и неможам да живеам со македонец што пробува ДА МЕ ЕБЕ У ЗДРАВ МОЗОК
 

Kajgana Shop

На врв Bottom