Барам информации за лечење од рак на бели дробови

Doktor1

Doktor
Член од
3 јули 2010
Мислења
364
Поени од реакции
73
Kazi mu da pocne da ja primenuva terapijata Solarna Joga.Moze samo da mu se podobri zdravstvenata sostojba.Jas od vcera veke pocnav.


--- надополнето ---



Ova go pisuvas od neinformiranost ili si lekar odnosno farmacevt po profesija pa moras da si gi branis sponzorite sto ti plakaat razni seminari koga patuvas nekade.Ima eden kup lekovi izmisleno za rakot i poveketo se prodavaat kako vitaminski dodatoci zatoa sto bile zabraneti da se registriraat poradi nivnata smesna cena i zagrozuvanje na ogromniot profit sto se pravi so hemoterapijata.Kolku i da pisuvas ti i takvite cii interesi pocnuvaat da se zagrozuvaat deka nema lek za rakot fintata ne ti pominuva zatoa sto lugeto masovno se informiraat i veruvaat deka so godini se manipulirani pa poleka no sigurno stanuvaat rak so metastazi za cela farmacevtska mafija,svetskata zdravstvena organizacija i konecno unistuvanje na site planovi za masovno unistuvanje na naselenieto preku prodazba na genetski modificiranata hrana od strana na masonskite familii koi si planiraa nekakov niven poredok.Ne slucajno lugeto se pomalku odat na hemoterapii,pomalku se vakciniraat protiv izmisleni gripovi kako svinskiot ,pticjiot,kozjiot i sto uste ne samo da se prodavaat vakcini,primenuvaat prirodna medicina so poteklo od Indija i Kina bidejki zapadnava koja e nametnata da se uci na fakultetite e samo obicna izmama za da se zarabotuva na smetka na zdravjeto na lugeto.

--- надополнето ---

Tuka pisuva deka najefikasna terapija bila Budvig dietata.Doktorkata bila 7 pati nominirana za da dobie Nobelova nagrada no za zal nikogas ne dobila a se znae i zosto.
http://www.ivonazivkovic.net/KANCER-3.html
http://www.dijetalnaishrana.com/budvig_dijeta.html
http://www.forum.hr/showthread.php?p=22039266
Во ред е тоа, можеби навистина има некој лек што се држи во тајност, со тоа се согласувам со Вас, сепак во моментот на пазарот нема излезено никаков препарат што би излекувал канцер и за жал мора да се согласам и јас дека единствено хемотерапијата и радиотерапијата колку толку даваат некако ефект, повторувам можеби има но на пазарот не, со овој рак постојано се срекаваме на клиниката за торакална хирургија и познавам луѓе што пробувале нај различни диети и додатоци во исхраната, кои ги набавувале и од разни земји по разни цени, сепак досега немам позитивно искуство со некој лек кој би можел да го кажам, верувај било какво позитивно искуство со некој препарат ке го споделам со вас, бидејќи не сум кој знае колку време на оваа клини, но се имам изнагледано луѓе и фамилии кои пробуваат да се спасат од оваа болест..
 
V

Vollstandig

Гостин
Лекот е едноставен, не пушете. А ако веќе пушите цигари прајте го то барем кога е навистина голема потребата ,со кафе, после ручек, итн.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.030
Поени од реакции
4.515
Во ред е тоа, можеби навистина има некој лек што се држи во тајност, со тоа се согласувам со Вас, сепак во моментот на пазарот нема излезено никаков препарат што би излекувал канцер и за жал мора да се согласам и јас дека единствено хемотерапијата и радиотерапијата колку толку даваат некако ефект, повторувам можеби има но на пазарот не, со овој рак постојано се срекаваме на клиниката за торакална хирургија и познавам луѓе што пробувале нај различни диети и додатоци во исхраната, кои ги набавувале и од разни земји по разни цени, сепак досега немам позитивно искуство со некој лек кој би можел да го кажам, верувај било какво позитивно искуство со некој препарат ке го споделам со вас, бидејќи не сум кој знае колку време на оваа клини, но се имам изнагледано луѓе и фамилии кои пробуваат да се спасат од оваа болест..
Druze ako sakas da bides vistinski doktor i so tvojata humanost da im pomagas na pacientite namesto literatura koja ti ja nametnuvaat od fakultetot pocni da ucis od literatura koja poteknuva od Indija i Kina stara iljadnici godini bidejki isklucivo tamu ke naucis mnogu raboti za prirodnata medicina koja e strogo zabraneta da se uci po ucilistata i fakultetite bidejki nema bukvalno nikakov profit od nea.Lekovi na prirodna baza koi uspesno gi unistuvaat malignite stanici ima eden kup no Rotshild i kompanija se pogrizile za toa tie nikogas da ne se pojavat na pazarot poradi zagrozuvanje na biznisot a ako nekoj doktor bil uporen ili bil ubien ili proglasen za ludak no veruvaj mi ova vecno nema da trae!

--- надополнето ---

Лекот е едноставен, не пушете. А ако веќе пушите цигари прајте го то барем кога е навистина голема потребата ,со кафе, после ручек, итн.
Ne tuku pusete priroden tutun a ne industriski cigari!Kampanjata protiv pusenje sirum svetot e tolku zasilena zatoa sto vozduhot sto go diseme e se poveke i poveke zagaden pa mora glavniot vinovnik za zaboluvanjeto na lugeto od rak na belite drobovi da bide dimot od cigarite kako uspesno bi go prikrile seto toa.Kolku pati ste go slusnale muabetov dedo mi vitkase kacak,ziveese 90 i kusur godini zdrav kako dren i ne samo toj tuku nemalo nieden zabolen od rak vo niedno selo!Ako tolku bil steten dimot od cigarite bolni od rak ke imalo i togas no treba da si dovolno glup i prost za da poveruvas vo kampanjite so koi postojano gi bombardiraat lugeto.Eve ja pravata vistina za tutunot:
http://www.ivonazivkovic.net/cigarete.htm
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Druze ako sakas da bides vistinski doktor i so tvojata humanost da im pomagas na pacientite namesto literatura koja ti ja nametnuvaat od fakultetot pocni da ucis od literatura koja poteknuva od Indija i Kina stara iljadnici godini bidejki isklucivo tamu ke naucis mnogu raboti za prirodnata medicina koja e strogo zabraneta da se uci po ucilistata i fakultetite bidejki nema bukvalno nikakov profit od nea.Lekovi na prirodna baza koi uspesno gi unistuvaat malignite stanici ima eden kup no Rotshild i kompanija se pogrizile za toa tie nikogas da ne se pojavat na pazarot poradi zagrozuvanje na biznisot a ako nekoj doktor bil uporen ili bil ubien ili proglasen za ludak no veruvaj mi ova vecno nema da trae!

--- надополнето ---



Ne tuku pusete priroden tutun a ne industriski cigari!Kampanjata protiv pusenje sirum svetot e tolku zasilena zatoa sto vozduhot sto go diseme e se poveke i poveke zagaden pa mora glavniot vinovnik za zaboluvanjeto na lugeto od rak na belite drobovi da bide dimot od cigarite kako uspesno bi go prikrile seto toa.Kolku pati ste go slusnale muabetov dedo mi vitkase kacak,ziveese 90 i kusur godini zdrav kako dren i ne samo toj tuku nemalo nieden zabolen od rak vo niedno selo!Ako tolku bil steten dimot od cigarite bolni od rak ke imalo i togas no treba da si dovolno glup i prost za da poveruvas vo kampanjite so koi postojano gi bombardiraat lugeto.Eve ja pravata vistina za tutunot:
http://www.ivonazivkovic.net/cigarete.htm


Ако уште еднаш прочитам дека КОМЕНТИРАШ дека некој е глуп или прост или можеби е прост што пуши индустриски рафиниран тутун или пие некои лекови или било што слично со оваа проблематика ти леташ од овој подфорум, ќе заборавиш дека постои овој подфорум.

Да беше до алтернативна медицина немаше да се прават ниту операциите на мозокот, затоа те молам, ако имаш било што да искоментираш што е корисно слободно пиши си доколку уште еднаш коментираш дека некој можеби е глуп ако пиел Фервекс или Кафетин Колд или пак конзумирал некој друг вид на лековита дрога знаеш што следува.
 

baksterski

Националист тип 500
Член од
22 февруари 2010
Мислења
431
Поени од реакции
277
Sakam da spodelam so vas edno video koe mi ostavi silen vpecatok vo lekuvanjeto na malgnite zaboluvanja i opsto hronicnite bolesti. Dobro sum zapoznat so medicinata i znam deka vo domenot na malignite zaboluvanja nema konzervativno lecenje koe ke dade dobri rezultati.
Ova video e za alternativno lecenje na malgni bolesti so pomos na maslo od konop-marihuana. Vo nego ima i mala konspiracija, zosto golemite farmacevtski kompanii ne dozvoluvaat toj lek da se proizveduva. Poglednete ima luge vo videoto koi se zivi svedoci na toa i najgolem vpecatok mi ostavi sto covekot koj go proizveduva toa maslo go dava besplatno bez da ima nekakva izgoda od toa. Ako bi bil nekoj prevarant sigurno bi baral pari, no naprotiv toj samiot pokazuva kako toa maslo moze da se dobie vo domasni uslovi za lugeto da mozat da go pravat.
Ovoj lek ne e dokazan no vo bezizlezni situacii vredi da se proba. Covekot ne e nikakov bajac, gatac ili lekuva so nepoznati bilki. Ostavete komentar sto mislite za ova?

 

Cannabinoid

Cannabinologist, MMD
Член од
18 јануари 2008
Мислења
597
Поени од реакции
466
Sakam da spodelam so vas edno video koe mi ostavi silen vpecatok vo lekuvanjeto na malgnite zaboluvanja i opsto hronicnite bolesti. Dobro sum zapoznat so medicinata i znam deka vo domenot na malignite zaboluvanja nema konzervativno lecenje koe ke dade dobri rezultati.
Ova video e za alternativno lecenje na malgni bolesti so pomos na maslo od konop-marihuana. Vo nego ima i mala konspiracija, zosto golemite farmacevtski kompanii ne dozvoluvaat toj lek da se proizveduva. Poglednete ima luge vo videoto koi se zivi svedoci na toa i najgolem vpecatok mi ostavi sto covekot koj go proizveduva toa maslo go dava besplatno bez da ima nekakva izgoda od toa. Ako bi bil nekoj prevarant sigurno bi baral pari, no naprotiv toj samiot pokazuva kako toa maslo moze da se dobie vo domasni uslovi za lugeto da mozat da go pravat.
Ovoj lek ne e dokazan no vo bezizlezni situacii vredi da se proba. Covekot ne e nikakov bajac, gatac ili lekuva so nepoznati bilki. Ostavete komentar sto mislite za ova?

Докажано е ова. Провери во темите „Дрога“ и „Како марихуаната влијае на здравјето“, имам два-три поста оставено поткрепувајќи со научни докази како канабиноидите прават чуда за човековиот организам. Лековити, благодетни чуда! ;)

Поздрав до тебе, и само напред со ширењето на информацииве...
 
Член од
4 јуни 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
za Misirkov informacija da zemis "VARUMIN" od nasive apteki se proizveduva vo strumica a e na pozitivna lista vo Svedska a kaj nas se kupuva.prasaj vo apteka ke ti objasnat podobro,mnogu dobro deluva protiv rak na belite drobovi
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
4
Поени од реакции
2
APEL DO SITE STO SAKAAT DA GO KUPAT VARUMIN NEMA POGOLEMA GLUPOST (CELO VREME SO GI OSTAVAM KOMENTARITE NA ONA STATIJA NA BEZ PARDON GI BRIAT MU PLRAVAT REKLAMA) ZNACI KAKO NE MU E ZAL DOSTA GI GUBIME LUGETO I PA I BEZ PARI NE OSTAVAT BEZDUSNICI KE GORAT VO POEKOLOT KO KUPUIV LEKOT I TATKO MI ZAMINA NE DELUVASE NIKAKO MOZI MALKU NA IMUNITET SAT DVA NISTO POKE obicni trevki svareni stam da mu e i nego i na onie od bez pardon sto mu pravat reklami na nekoj bezdusnik
--- надополнето: 8 март 2012 во 20:27 ---
Varuminnn neka znat najgolemata izmama ne se lazete luge
 
С

Само Човек

Гостин
Мој ептен близок другар -- инаку страсен пушач -- беше дијагностициран со рак на плуќа пред некој ден, и со назнака дека е “неоперабилен’’. Претпоставувам тоа значи метастази на ракот надвор од плуќните крила во други делови на телото.

Барам било каква информација за условите за лечење од рак на плуќа во Македонија.

Кои се најискусните лекари, дали има софистицирани апарати за детекција/скенови и следење на прогресот на ракот (онколошки и радиолошки), дали има цитостатици и дали се со потребниот квалитет (ако не, каде можат да се набават и како?), како и каде се дава радијација, се користат ли алтернативни методи, колку трае и колку чини целиот третман, која е стапката на смртност, итн.

Речено ми е дека ракот на плуќа усмртува поголем број луѓе од сите видови рак земени заедно, а стапката на преживување од кимо-радијација третман е 10-15%.

Однапред благодарам - и дури сум спремен да платам (по договор) за било каква додатна информација надвор од генералните кои ги барам погоре и/или било каква помош во иднина вкл. и експериментални и алтернативни методи на лекување.


Друже искрено ми е жал што не ја видов порано темата,. Ако е почнал со хемо досега многу здрави ќелии се уништени :( Еве еден дечко кој собра сили да каже како го излечил ракот.Пиши ми во порака ќе те додадам на фејсбук и ќе ти дадам информации од луѓе кои прават испитување колку се уништени ќелиите . Послем другар ти си одлучува. Значи пиши ми во порака и ќе ти ги дадам правите луѓе,не треба да плаќаш за никаква информација, најголемо богатство ќе биде да оздрави дечкото.
http://www.youtube.com/watch?v=sBju62fxtOM
 
Член од
11 септември 2012
Мислења
69
Поени од реакции
38
Ракот го има секој човек,треба само услови да се создат.Најповолни услови за ракот на белите дробови се цигарите.Ракот може да се развива од 20 до 50 години.Симптоми на ракот се:Пркумерно потење,брзо заморување,краток здив,губење сила,кондиција.Колку е поразвиен ракот толку повеќе губите сила.Може да се случи одејќи да изгубиш сила и да паднеш во безсознание одерден период.А нај важно од се ракот може да се следи по ноктите на рацете.Кога ракот е во краен стадиум и веќе нема спас,ноктите на рацете се жолти и искривени надолу.
hoadigclubfig11.jpg
Лекот за ракот е оставање на цигарите и конзумирање здрава и природна храна:
Домашен мед,моркови,јаболки,цвекло,лук,бадеми,лимон,нане,камилица,спанаќ ,карфиол,брокула,риба......
Дел од погоре наброеното е секојдневната исхрана на дедоми кој веќе 20 години успешно се бори против ракот.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Лекот за ракот е оставање на цигарите и конзумирање здрава и природна храна:
Лек за ракот нема...Дури и хируршки да се отстрани и да се прима после тоа хемотерапија, малигните клетки преку циркулаторниот систем се пренесуваат насекаде во организмот и прашање на време е само кога ќе се јави рецидив...Сето тоа зависи од степенот на малигнитет, имунитетот и сл...
Со тоа што некој ќе ги остави цигарите и ќе конзумира здрава исхрана може само превентивно да си делува, но не и доколку веќе има рак и метастази па да се излечи...
Значи зборуваме за рак, а не за бенигни формации...
 
Член од
1 ноември 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Osven potrebnata terapija na onkologija nema da dobie nisto drugo.Nikakov sovet od doktorot nema da dobiete. Bi vi preporacala da pocne da gi zema Ecomer vitamini koi znam deka so sigurnost pomagaat pri podobruvanjeto na imunitetot,koj e klucen vo borbata protiv rakot.Isto taka na internet moze da pronajdete forumi na doktori od stranstvo so koi licno ke zboruvate i ke dobivate soveti od specijalisti od celiot svet.I ne dozvoluvajte bolniot psihicki da popusti i da se otkaze od borbata,ke se uverite deka psihata e sojuznik vo borbata protiv rakot
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Третман со масло од канабис(Cannabis oil,Hemp oil),разгледајте повеќе за ова на интернетов,има безброј случаи кај што се тврди дека го излечил ракот.Не слушаме за ова поради силната пропаганда на медицинските корпорации и нивната зароботка од т.н. третмани за рак,лекови и хемотерапии.Дополнително,не мислам дека е лага или маркетиншки трик баш поради фактот што нема мотив за некој да профитира од ова,секој го пробал индивидуално.Јас лично мислам дека има нешто во ова и им предложувам сериозно на сите да разгледаат околу ова за лечење на било како вид на рак.Сепак,на крај краева нема што да се загуби.

http://www.trueactivist.com/marijuana-found-to-kill-cancer-cells-the-marijuana-and-cancer-relationship/

http://www.naturalnews.com/033757_cannabis_oil_cancer_cure.html

http://norml-uk.org/2012/08/cannabis-can-cure-cancer/

http://abcnews.go.com/Health/toddler-cancer-takes-cannabis-oil/story?id=15981324

etc. etc. etc.
 
Член од
11 септември 2012
Мислења
69
Поени од реакции
38
Лек за ракот нема...Дури и хируршки да се отстрани и да се прима после тоа хемотерапија, малигните клетки преку циркулаторниот систем се пренесуваат насекаде во организмот и прашање на време е само кога ќе се јави рецидив...Сето тоа зависи од степенот на малигнитет, имунитетот и сл...
Со тоа што некој ќе ги остави цигарите и ќе конзумира здрава исхрана може само превентивно да си делува, но не и доколку веќе има рак и метастази па да се излечи...
Значи зборуваме за рак, а не за бенигни формации...
Како тогаш дедо ми живее 20 и кусур години со рак,а докторите му рекоа дека има уште 5-6 месеци.
Излегува дека докторите лажат или сакаат да експериментираат со болните пациенти.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Како тогаш дедо ми живее 20 и кусур години со рак,а докторите му рекоа дека има уште 5-6 месеци.
Излегува дека докторите лажат или сакаат да експериментираат со болните пациенти.
Има ли биопсија направено дедо ти...? Му имаат ли констатирано со кој степен на малигнитет е...? Сигурно од низок степен...Има типови на рак кадешто за еден месец се умира...Дај Боже уште толку да живее дедо ти, но имал голема среќа што не му метастазирал туморот во сите можни околни ткива...Во тој случај тешко дека 20 години би терал...Или ти можда мислиш дека со здрав на начин на живот го победува ракот...?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom