Промовиран новиот спот на Милчо Манчевски Macedonia-timeless

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
ЛАГА!!!

Кој беше тој морон што ја подметна оваа лага дека добиле награда. На веб сајтот на организацијата што наводно му деделила награда нема ништо. Можда добиле признаница за учество (што е далеку од прва награда).

АЛОООООО, има ли некој новинар на форумов да ја расчепка работава и да ги разобличи ширачите на добри ама лажни вести?
Не се пали многу, веб сајтот не е обновен цела година.

http://www.macedonia-timeless.com/
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
спотот за таа сума е шитензи...и пак...работен е од уметници наместо професионалци
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Dzabe ti e spot koga ne sodejstvuvava so realnosta. Zamislete spotov da gi pogodi lugevo po svetot i da dojdat vo Makedonija. Nikad vise nema ni da pomislat da dojdat navamu.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Dzabe ti e spot koga ne sodejstvuvava so realnosta. Zamislete spotov da gi pogodi lugevo po svetot i da dojdat vo Makedonija. Nikad vise nema ni da pomislat da dojdat navamu.

На пример што не е реалност...???
Ја познаваш ли Македонија воопшто...???
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Dzabe ti e spot koga ne sodejstvuvava so realnosta. Zamislete spotov da gi pogodi lugevo po svetot i da dojdat vo Makedonija. Nikad vise nema ni da pomislat da dojdat navamu.
Посебно ако поминуваат преку Србија...:toe:

Веројатно ќе го сменат патот, кога ќе видат што се случува низ Србија, така да ќе најдат друг пат до Библиска Македонија...
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
На пример што не е реалност...???
Ја познаваш ли Македонија воопшто...???
Dodeka ne se sredat turistickite mesta nema potreba od reklami. Koja e logikata da davas pari za reklami koga nemas asalna plaza u Ohrid.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Dodeka ne se sredat turistickite mesta nema potreba od reklami. Koja e logikata da davas pari za reklami koga nemas asalna plaza u Ohrid.

Македонија не е само Охрид и не е само Скопје...
Кога ќе ги прошеташ националните паркови , кога ќе ги посетиш Македонските автентични села, Галичник, Брајчино...и тн...
Кога ќе ја прошеташ преспа...
Кога ќе ги посетиш црквите на Охридското крајбрежије, кога ќе ги посетиш Хераклеја, Куклице, Кокино , Стоби, Стибера, Мансатирите кои ги ма на секој чекор , кога ќе го посетиш Беровско езеро......
тогаш ќе правиме муабет...Впрочем тој тип на убавини е представен во спотот...И готово сум сигурен дека ниту еден странец нема да се разочара од Македонија особено ако има добар водич...

Инаку се согласувам дека повеќе треба да се инвестира во хигијената и инфраструктурата...
 
Член од
22 декември 2008
Мислења
372
Поени од реакции
11
Напишано од DameMak
ЛАГА!!!

Кој беше тој морон што ја подметна оваа лага дека добиле награда. На веб сајтот на организацијата што наводно му деделила награда нема ништо. Можда добиле признаница за учество (што е далеку од прва награда).

АЛОООООО, има ли некој новинар на форумов да ја расчепка работава и да ги разобличи ширачите на добри ама лажни вести?
Не се пали многу, веб сајтот не е обновен цела година.

http://www.macedonia-timeless.com/
Пивце, никаде во светот на ниту еден странски сајт не пишува дека спотот на Манчевски добил прва награда, освен на сајтот на спотот и се разбира низ македонските медиуми.

На денешно време да опнеш лага и да се надеваш дека има морони кои ќе ти поверуваат и нема никој да ја провери лагата е многу наивно и глупаво.

Ама што знаеш, кога е Македонија во прашање се е можно.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Македонија не е само Охрид и не е само Скопје...
Кога ќе ги прошеташ националните паркови , кога ќе ги посетиш Македонските автентични села, Галичник, Брајчино...и тн...
Кога ќе ја прошеташ преспа...
Кога ќе ги посетиш црквите на Охридското крајбрежије, кога ќе ги посетиш Хераклеја, Куклице, Кокино , Стоби, Стибера, Мансатирите кои ги ма на секој чекор , кога ќе го посетиш Беровско езеро......
тогаш ќе правиме муабет...Впрочем тој тип на убавини е представен во спотот...И готово сум сигурен дека ниту еден странец нема да се разочара од Македонија особено ако има добар водич...

Инаку се согласувам дека повеќе треба да се инвестира во хигијената и инфраструктурата...
Turisticki mesta ima, kako ke stignat do niv toa e prasanje, kade ke se smestat, sto ke jadat sto zabava ke im se ponudi. Daj bidete malce realni majku mu pred da se reklamiras treba se da se sredi, da se izgradat novi turisticki kompleksi a ne samo udri skapa reklama a doma dzubrista na site strani, vo rekite ima poveke plasticni sisinja od ribi i.t.d
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Turisticki mesta ima, kako ke stignat do niv toa e prasanje, kade ke se smestat, sto ke jadat sto zabava ke im se ponudi. Daj bidete malce realni majku mu pred da se reklamiras treba se da se sredi, da se izgradat novi turisticki kompleksi a ne samo udri skapa reklama a doma dzubrista na site strani, vo rekite ima poveke plasticni sisinja od ribi i.t.d

ОК е тоа се согласувам , меѓутоа паралелно МОРА да се развива и туризмот...
Неможеш да се опнеш на градење без притоа нешто и да заработиш...
Патишта почнаа да се прават...Хигијената може многу брзо да се среди ако за тоа имат воља и знаење градоначалниците...ако не тој процес може да трае и 100 години а до тогаш ТУРИЗАМ мора да има...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Спотот за парите потрошени окулу него е срамно доколку не добие некаква награда.:toe:
 
Член од
17 август 2008
Мислења
194
Поени од реакции
3
Македонија не е само Охрид и не е само Скопје...
Кога ќе ги прошеташ националните паркови , кога ќе ги посетиш Македонските автентични села, Галичник, Брајчино...и тн...
Кога ќе ја прошеташ преспа...
Кога ќе ги посетиш црквите на Охридското крајбрежије, кога ќе ги посетиш Хераклеја, Куклице, Кокино , Стоби, Стибера, Мансатирите кои ги ма на секој чекор , кога ќе го посетиш Беровско езеро......
тогаш ќе правиме муабет...Впрочем тој тип на убавини е представен во спотот...И готово сум сигурен дека ниту еден странец нема да се разочара од Македонија особено ако има добар водич...

Инаку се согласувам дека повеќе треба да се инвестира во хигијената и инфраструктурата...[/


Така е имаме многу убавини во Македонијава само што има некој што не мрднал подалеку од својот роден град за да ги види убавините или пак отишол до Охрид и назад..Знаете има многу анонимни места (низ македонија)кој што не се изрекламирани вака никој нема ни да ги посети,затоа што нема слушнато за тие места.
 
Член од
22 декември 2008
Мислења
372
Поени од реакции
11
Спотот за парите потрошени окулу него е срамно доколку не добие некаква награда.:toe:
Има фирмичиња низ светот (разни комитети и асоцијации) кои за одредена сума пари ќе ти испечатат потврда дека твојот спот добил награда.

Изгледа некој во екипата на Милчо (или самиот тој) решиле да тргнат по тој пат.

Неможе да има оправдување дека сајтот на комитетот за доделување награди не бил обновен. Зошто? Затоа што ако ете компанијата на Милчо е засегната од необновениот сајт на комитетот - досега ќе реагираа и ќе побараа сајтот да има најнови и точни информации.

НО, најверојатно сајтот ИМА НАЈНОВИ И ТОЧНИ ИНФОРМАЦИИ.

ЛАГА!!!

Кој беше тој морон што ја подметна оваа лага дека добиле награда. На веб сајтот на организацијата што наводно му деделила награда нема ништо. Можда добиле признаница за учество (што е далеку од прва награда).

АЛОООООО, има ли некој новинар на форумов да ја расчепка работава и да ги разобличи ширачите на добри ама лажни вести?
Сам си се цитирам - колку да ја одржам темава за лагата наречена прва награда за спотот на Милчо актуелна.

Ама слаб интерес има да се истражи кој тоа ја протурка веста во македонските медиуми, а тие се залетаа ко кленови и се истопорија со прекрасната вест.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Има фирмичиња низ светот (разни комитети и асоцијации) кои за одредена сума пари ќе ти испечатат потврда дека твојот спот добил награда.

Изгледа некој во екипата на Милчо (или самиот тој) решиле да тргнат по тој пат.

Неможе да има оправдување дека сајтот на комитетот за доделување награди не бил обновен. Зошто? Затоа што ако ете компанијата на Милчо е засегната од необновениот сајт на комитетот - досега ќе реагираа и ќе побараа сајтот да има најнови и точни информации.

НО, најверојатно сајтот ИМА НАЈНОВИ И ТОЧНИ ИНФОРМАЦИИ.



Сам си се цитирам - колку да ја одржам темава за лагата наречена прва награда за спотот на Милчо актуелна.

Ама слаб интерес има да се истражи кој тоа ја протурка веста во македонските медиуми, а тие се залетаа ко кленови и се истопорија со прекрасната вест.
Не мораш да се цитираш сам за да ја одржиш темата за која сите знаеме ама ништо не можеме против акутната болест на политичариве да трошат пари само на безпотребни и блентави работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom