Последен гледан филм со кратка рецензија

Ј

јовица11

Гостин

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Најдобриот дел од серијалот за магионичарот Хари.Се е на вистинско ниво доведено,технологијата со кој е работен филмот,дијалозите,сценографијата,костумите...Најмрачен и најмистериозен истовремено.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Болт.

Одлична анимација, која има типична холивудска приказна и пар добри цитати. Ако ви се допаднале Мадагаскар, Ice Age, Happy Feet ќе ви се допадне и овој филм.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Accepted (2006)



Сценариото е премногу познато, и очигледно нали. Интересен е колку да отепаш саатипол, фина порака носи филмов, плус Johan Hill е меѓу главните ликови, башка тука ја запознав Maria Thayer :wub:
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127

Jensen Ames е принуден да учествува на смртоносната трка: тоа е трка со коли во која освен што се тркаш треба да ги убиваш своите противници за да завршиш прв. Сето тоа е по наредба на управникот на затворот кој го бие лош глас.

Филмот многу ми се допаѓа а посебно Наталиа Мартинез:back:
Оценак според мене 10/10:helou:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
[Rec]

Па веројатно е еден од подобрите хорор/трилер филмови во последно време, а башка e шпански филм, не е излезен од Холивуд каде хорор филмовите во последниве години have bullshit written all over them (со чест на премалку исклучоци).

Има некои моменти што ми го расипаа општиот впечаток, но да не навлагам во spoilers.

Сигурно тие што не го гледале The Blair Witch Project ќе уживаат повеќе од мене, но сепак еден ваков нискобуџетен филм заслужува една солидна седмица.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
National Treasure

По втор пат го гледам филмов, ама го фатив вчера на телевизија а ми се гледаше филм и си викам ај (а ретко кога гледам еден филм 2 пати).... Приказната за барање на богатство е веќе позната ама сепак е добро осмислено и има добри пресврти :)... Треба да го симнам и двојката да го гледам дефинитивно... 8/10 (само една замерка на А1... Масони ги преведоа со ѕидари :tapp:....)

Butterfly Effect

Филмов е ФЕНОМЕНАЛЕН! Сакам да го гледам мноооогу одамна, ми го имаат зборено многу, ама до денес не бев расположена за некој ваков филм.... Обожавам вакви тешки филмови (иако ретко ги гледам :)).... Не кажувам ништо повеќе, али дефинитивно кој не го гледал, нека го гледа, нема да зажали :) Иначе е нешто сличен на Premnotion... 10/10

Because I said so

Романтична комедија ама сепак прекрасен филм... Многу вистинит :) Интересен за гледање како и да е... 7/10
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
534


Убедливо најдобар од сите серијала на Хари Потер, интересен малце психолошки на моменти ама се на се супер филмче како и сите останати делови на Хари Потер...

А и го гледав денеска и ...



Можда најдобар дел од сите на Шрек, супер сторија, ми се свиѓа тоа што ги има сите ликови од бајките и тоа са подлени на добри и лоши, секој кој сака добро да се насмее и е љубител на анимирани филмови обавезно да го гледам...:pipi:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Најдобриот дел од серијалот за магионичарот Хари.Се е на вистинско ниво доведено,технологијата со кој е работен филмот,дијалозите,сценографијата,костумите...Најмрачен и најмистериозен истовремено.
Се сложувам. И јас овој го гледав последен, но пред некој ден на Сител го даваа Роки 4 некаде кај 2 саат по полноќ и го гледав :pos2:
Дефинитивно интересен дел, кој заработил најмногу од сите филмови за боксерот Роки Балбоа.
Тука се работи за боксерот од Русија Иван Драго, кој дошол да го победи боксерот во пензија Аполо (кој е и пријател на Роки), но Драго го убива Аполо, и Роки сака да се одмазди, а потоа нормално, го победува Драго. :vozbud:

Повеќе за филмот на:
http://en.wikipedia.org/wiki/Rocky_4
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Home alone 3



Home alone 4



Ги изгледав сите делови конечно, ми се вклопија со расположението. Би го кажала истото што го кажав и во претходниот пост за првите два дела. Само што некако првите беа многу поинтересни можеби поради детето што го глумеше Кевин. Оценката за овие два би била 7/10.
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
The Bucket List(2007)


Прекрасен филм! А каков и би бил со двајца извонредни глумци како Морган Фримен и Џек Николсон, особено ги обожавам филмовите со Морган Фримен. Филмот дава една интересна порака, да се замисли човек малку за животот, што има направено во него, и како и што се спомнува во филмот, колку луѓе си усреќил во твојот живот.
Оценка 9,5/10
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.391
Поени од реакции
21.943

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Најдобриот дел од серијалот за магионичарот Хари.Се е на вистинско ниво доведено,технологијата со кој е работен филмот,дијалозите,сценографијата,костумите...Најмрачен и најмистериозен истовремено.





Истиот:smir:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
По препорака на tiffany го симнав филмот "Igor" со главна улога/синхронизација на John Cusack, интересен за гледање, исто предвидливо веќе стопати видено сценарио, ретко нешто да ме изненади :S
Cепак препорачлив за гледање.

 

Elena F.Sinatra

Temper Tantrum
Член од
5 август 2008
Мислења
227
Поени од реакции
14
National Treasure

По втор пат го гледам филмов, ама го фатив вчера на телевизија а ми се гледаше филм и си викам ај (а ретко кога гледам еден филм 2 пати).... Приказната за барање на богатство е веќе позната ама сепак е добро осмислено и има добри пресврти :)... Треба да го симнам и двојката да го гледам дефинитивно... 8/10 (само една замерка на А1... Масони ги преведоа со ѕидари :tapp:....)

Butterfly Effect

Филмов е ФЕНОМЕНАЛЕН! Сакам да го гледам мноооогу одамна, ми го имаат зборено многу, ама до денес не бев расположена за некој ваков филм.... Обожавам вакви тешки филмови (иако ретко ги гледам :)).... Не кажувам ништо повеќе, али дефинитивно кој не го гледал, нека го гледа, нема да зажали :) Иначе е нешто сличен на Premnotion... 10/10

Because I said so

Романтична комедија ама сепак прекрасен филм... Многу вистинит :) Интересен за гледање како и да е... 7/10
Национално богатство, би бил добар филм, доколку не паднеа на искушението да рекламираат Apple lap-top-ови, I-pod...
Итн...
Битно се наполнија со пари, кој ги прашува гледачите.
Токму поради ова филмов ме нервира.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Филм во режија и сценарио на Гај Ричи, и што уште да се каже, одлична актерска екипа, збрки од кои боли глава и пред се одличен англиски хумор, кој не го гледал а сака акција, црн хумор и сплетки нека навали оценка 8 од 10

 
E

`EsCaPe`

Гостин


Дежа ву.
Крв крв, врисоци, крв.. Тинејџери. Тинејџери во крв. И слично :)
Добар е за тепање време.
Нема потреба да го препорачувам, веројатно го имаат гледано 99% од хорор љубители. Ете ја го немав глеано, до денеска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom