ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА: Кајганџии донираат - операцијата заврши успешно :)

Статус
Затворена за нови мислења.
R

reactive89

Гостин
Да не пропуштив нешто? да не има грешка случајно?????

Иначе да, утре неможам али сигурно следен пат кога и да е од овие датуми зш како што гледам се испомешани(според постови и според флаерот) ќе наминам да даам нешо и јас :)
Хмммм... незнам ни баш како да го искажам ова... :(
Жалам, али испадна итно да го напуштам Скопје, по најкраток можен период... така да... заминувам утре сабајле... итно е премногу... и жалам премногу што не можам да донирам и да спасам некоја душичка... :( ах... кога се би можел да сменам.... :(
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Да има од другите градови би било супер вака само од Скопје можат :(
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Кажувајте луѓе кај да дојдам и коа... кај се чекате? Сакам да седам таму на плоштад утре и у сабота... за утре незнам дали ќе донесам да донирам нешо.. ама задутре сто посто.. дур најдам дома знаеш ти реков ми рече :) Ја им реков на моите па ако ми спакуваат нешо до утре ок ако не задутре сигурно.. пишете само дали ви требам таму да дојдам сакам и ја да седам на плоштад на тоа штандот... :) И ако треба шо да напраам и кај да дојдам :)
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Кажувајте луѓе кај да дојдам и коа... кај се чекате? Сакам да седам таму на плоштад утре и у сабота... за утре незнам дали ќе донесам да донирам нешо.. ама задутре сто посто.. дур најдам дома знаеш ти реков ми рече :) Ја им реков на моите па ако ми спакуваат нешо до утре ок ако не задутре сигурно.. пишете само дали ви требам таму да дојдам сакам и ја да седам на плоштад на тоа штандот... :) И ако треба шо да напраам и кај да дојдам :)
не!
иди у бисер,таму се потребни луѓе,за плоштад има.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.732
Поени од реакции
5.418
Вака значи, за утре на плоштад...

Масите се кај Serpico, па ваљда тој ќе ги носи..

Па за поставување на штандот нека биде истиот договор ко од вчера - 16:15 кај германос на рекорд.

Јас, Член 7, Ада и Serpico (со масите) ќе бидеме таму, така?

Друг?
и јас сум утре слободен па и јас може да се вклопам во ова формација :) :)
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
не!
иди у бисер,таму се потребни луѓе,за плоштад има.
Е неможам да идам до бисер на друг крај на Скопје ми е... :/ тука ако сум ви потребен ок ако не сум ви пак ок...
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Јас ќе покривам во Бисер еден термин сигурно...Утре и флаери ќе поделам, ама дајте да се организраме, маси не можам да влечам баш зошто сум на трети спрат а неам лифт. И дајте уште некој за во сабота, да не бидам сама :nesum:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Абе ќе видам ај за у бисер у сабота... ама незнам кај да дојдам кај да се најдеме? Шо да носам? Маси сигурно нема да зеам од Црниче да носам у автобуси и се то... али ако требе ќе дојдам да ти помогнам за носење :) Ќе грабнам и некој френд или било шо само кажи како и кај би се нашле... и шо да носам ја за тоа акцијата (не мислев на алишта тоа секако х))
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Вака значи...јас утре ќе дојдам на плоштад и ќе се договориме за во сабота, да не се натегаме сеа овде. Таман ќе видиме со масите што ќе се прави, дали со такси ќе се носат или како незнам, или некаде да ги оставиме кај некој
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Немирна или Ѕоне, успеавте да земете плакати од ЦК?
Море зошто не ми кажавте да барам плакат сега прв пат читам за такво нешто:uvo: Иначе за бисер ви реков ке донесам маса само некако организирај те се да се подигне од центар (неможам да го развозувам Скопјево поготово не во 4 ипол по гужвите)
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Уште еднаш за плоштад
Ада, ќе носиш пакети/кутии нешто ти?

Исто битно - превоз до кај Магде после?
и јас сум утре слободен па и јас може да се вклопам во ова формација :) :)
Ако мојш да ојш до Бисер подобро ќе е бидејќи за таму требаат луѓе (кај е бисер иначе, појма немам?:kesa:), ако не дојди со нас.

Доаѓа и Бушавка на плоштад утре со претходно земени флаери/плакати од Биг Кисс.
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Море зошто не ми кажавте да барам плакат сега прв пат читам за такво нешто:uvo: Иначе за бисер ви реков ке донесам маса само некако организирај те се да се подигне од центар (неможам да го развозувам Скопјево поготово не во 4 ипол по гужвите)
Па нели од 1 до 3 е првиот термин??
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.732
Поени од реакции
5.418
Уште еднаш за плоштад


Ако мојш да ојш до Бисер подобро ќе е бидејќи за таму требаат луѓе (кај е бисер иначе, појма немам?:kesa:), ако не дојди со нас.

Доаѓа и Бушавка на плоштад утре со претходно земени флаери/плакати од Биг Кисс.
не брат само БИСЕР не, аеродром и тој терен НЕ :) :)
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Ај утре ќе се договориме зашо за вториот термин само ќе можам да пројдам и најверојатно нема да се видиме за да се договориме.. ај утре тука на форум ќе се договориме за сабота да дојдам у бисер.. :) (иначе до бушавка беше ова х))
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
не брат само БИСЕР не, аеродром и тој терен НЕ :) :)
Епа биди пред Дал Фуфо и ти...

Значи...

Значи - Јас, Член 7, Ада, ЅОНЕ, Магде , Бушавка и DimceY.

16:30 - пред Дал Фуфо


Мислам дека сме доволно ко за старт и распоредување.

Потребни се луѓе за т.ц. Бисер

И едно прашање вака чисто информативно - чија беше идејата за Бисер и кој беа првично планирани за таму да седат?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom