ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА: Кајганџии донираат - операцијата заврши успешно :)

Статус
Затворена за нови мислења.

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Ja сеа ќе иштампам и ќе залепам у Борис.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Сега ми текна уште нешто... Со банерот што стана? Ацид најде? Ќе треба јас да правам?
Епа со оглед на тоа што Кајгана.ком не е организатор, не би требало да ставиме нејзино лого, мада мислам дека сепак е подобро да имаме нешто што би не одбележало и по што луѓе би не препознале на Плоштад...

едит: Да иштампаме ако не некој лист со „Хуманитарни прилози“ или така нешто?
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Па добро, форумот не е дел од кајгана? :) А може да го направам и флаеров за веб што е, на А4, како постер, во неколку примероци па да ги ставиме таму... Глупаво ќе биде без ништо....
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Јас ако сум слободен со време ќе дојдам и ќе направам фоторепортажа. Ќе носам Кајгана маица:)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Па добро, форумот не е дел од кајгана? :) А може да го направам и флаеров за веб што е, на А4, како постер, во неколку примероци па да ги ставиме таму... Глупаво ќе биде без ништо....
Флаерот содржи премногу податоци, ја мислам попаметно е да пишува со големи букви „Хуманитарна акција“ и да го испринташ.

Смее ли логото на Кајгана.ком (прашање до администрацијата) и на Црвен Крст (прашање до Немирна) да стои под натписот за да се знае или така да го остаиме?
 
N

NeMiRnA

Гостин
Логото на ЦК Кисела Вода,клуб на млади смее...
Дечки јас веќе не можам да издржам,во интерес на здравје се гасам.Ако требам нешто Ива,Боби,Мац...ми имаат број,титкајте,пишете што и да е...
 
Член од
13 октомври 2005
Мислења
525
Поени од реакции
47
А добро, дали би можело да се активира акција за собирање на парични средства преку телефонски јавувања на броеви за донации, како и преку жиро сметки?
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Флаерот содржи премногу податоци, ја мислам попаметно е да пишува со големи букви „Хуманитарна акција“ и да го испринташ.

Смее ли логото на Кајгана.ком (прашање до администрацијата) и на Црвен Крст (прашање до Немирна) да стои под натписот за да се знае или така да го остаиме?
Ако успеам да завршам порано и да се оспособам да дојдам ке земам некој од тимот што сме дечките и ке дојдеме по униформи :salut: Ако тоа би било од некое значење...
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Ако успеам да завршам порано и да се оспособам да дојдам ке земам некој од тимот што сме дечките и ке дојдеме по униформи :salut: Ако тоа би било од некое значење...
би било и тоа од големо значење, ако можете, барем ти, супер.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.556
Поени од реакции
1.612
А добро, дали би можело да се активира акција за собирање на парични средства преку телефонски јавувања на броеви за донации, како и преку жиро сметки?
Јас сум за ова. Веќе сега знам дека нема да можам да присуствувам на плоштадот, ама веднаш би донирал, доколку се отвори таков број.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
^Добро, ќе има акција и у петок и у сабота.
Станете ги малце газињата од столче и дадете директен допринос.

Малку ќе ве чини, и труд и време, а за некој ќе значи многу.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Јас сум за ова. Веќе сега знам дека нема да можам да присуствувам на плоштадот, ама веднаш би донирал, доколку се отвори таков број.
Друг пат ќе ги богатиме операторите :)

Среда, петок, сабота.
Охрид и Струга се со нас.

Другите хуманитарци - тапа...
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Ееееееееее... каааде бе сега најдовте па и вие :S:S баш пред една недела однесов ВРЕЌА алишта во домот 25ти мај во Бутел 1... ај ке се потрудам нешто да поабрам пак.. нешо пократко што ми е или што не го користам на некој начин ке се потрудам да донесам... ке ја замолам и сестра ми да ми дае нешо што не го носи ( а има милијарда такви раб :wink: ) па ке донирам ОБАВЕЗНО!!! па на крај краева кој може и кој сака не е лошо и по некој денар да даде.. НЕЛИ???:smir: и тоа е од голема корист...

Уз спут кажано... се ми се чини дека ова ке биде ГОЛЕМА и УСПЕШНА хуманитарна акција. Па и ништо чудно ако ве видиме на вести:)

Патем кажано..
СЕКОЈА ЧЕСТ НА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА ОВАА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА!!!
 
N

NeMiRnA

Гостин
Хахахахаха...бело,бело,беличкооо...Вчера додека се терав да заспијам 2 часа,го колнев дождот и си викав *е глеј утре и ти да бидеш на плоштад заедно со нас!да не ти текнало!*,се будам што да видам,снег!!!Ова дека конечно падна договор,се среди се што шкрипеше и се што требаше,а не беше во ред...
Се надевам дека количински го нема толку во центар,сепак знаете моето *село* е 100км од градот.Ајде,ако бидеме умни и успешни ќе ве возам на драчевската жичара и ќе правиме гоооолем снешко:vozbud:...шала на страна,не дај боже да му текне да се појави во поголеми количини до после и активно да почне да паѓа...не мислам да правиме шаторчиња со шаторски крила на сред плоштад!
По темава мислам дека треба да имаме план Б...
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Немирна, ќе ти го менам никот во Возбудено Немирно Хиперактивна Наутро :)))
Нема многу снег тука, во градот :)

И нема план Б, ќе не огрее сонце за 3 саата. Слушај ми го зборот.
А План Це може да се зимски ракавици и шал4е.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom