ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА: Кајганџии донираат - операцијата заврши успешно :)

Статус
Затворена за нови мислења.
N

NeMiRnA

Гостин
Ај дајте ми неколку часа да пробам нешто околу импровизација на штанд,за да не биде штанд4е,туку штанд,ќе побарам помош од едно друго интересно место,па со добри протекции се надевам ќе бидне нешто.Не ветувам,но се надевам,а вие можете ус пат да размислувате за други алтернативни решенија околу штандот.
Може и на ова да ве потсетам,нема да штети,нели?!Ако има проблем ќе едитирам,ама ок е,кој не може стара облека и храна...еве каде може да донира и пари...
СОБИРНА АКЦИЈА НА ПАРИЧНИ СРЕДСТВА ПРЕД СУПЕР ТИНЕКС ОД 22 ДО 24.12.2008 (од 16 до 20 часот во предвидените денови) КОИ ЌЕ БИДАТ НАМЕНЕТИ ЗА ПАКЕТЧИЊА ЗА ДЕЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ!
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Ај дајте ми неколку часа да пробам нешто околу импровизација на штанд,за да не биде штанд4е,туку штанд,ќе побарам помош од едно друго интересно место,па со добри протекции се надевам ќе бидне нешто.Не ветувам,но се надевам,а вие можете ус пат да размислувате за други алтернативни решенија околу штандот.
Со доволно картонски кутии (еднобојни по можност бели) може да се импровизира одличен штанд, нормално за да не се гледаат споеви и слични недостатоци тука ке помогнат флаери и плакати...
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Не би било лошо и да се појде до локалната полициска станица(ПС Центар-Беко) и да се информираат за оваа активност.
 
N

NeMiRnA

Гостин
Дечки,имам информација дека Скопски пазар имаат мали дрвени тезги на расклопување кои ги даваат за вакви намени,изгледале доста атрактивно и интересно и доволно би ни биле такви 3 споени...само јас не знам како би стигнале до некој од таму кој би можел да ни помогне,затоа што веќе знаеме,касничко е...Ако некој има желба да види околу ова,супер,ако не идејата на Ѕоне како алтернатива би била ок...
Ги издавале за вакви потреби без проблем,бесплатно...
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Не ветувам ама може да дојдам, само да проверам некои стари алишта дали ми се при рака негде. Фина акција организирате нема што браво.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Дечки,имам информација дека Скопски пазар имаат мали дрвени тезги на расклопување кои ги даваат за вакви намени,изгледале доста атрактивно и интересно и доволно би ни биле такви 3 споени...само јас не знам како би стигнале до некој од таму кој би можел да ни помогне,затоа што веќе знаеме,касничко е...Ако некој има желба да види околу ова,супер,ако не идејата на Ѕоне како алтернатива би била ок...
Ги издавале за вакви потреби без проблем,бесплатно...
Ѕоне има само една... А ни требаат минимум 2... Можеби би било најдобро да ги земеме тие.... Неможеме баш нешто да пребираме, не е дека имаме некој избор... Јас можам да одам утре од сабајле да видам, ако не е касно...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.417
Биг Кис, за логотово.. Во боја ќе го принтате?
Ако не е во боја, да се потрудам јас да најдам еден „банер“ од тие што беа поставени на роденденската журка на Кајгана...
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Да да, во боја... Али ако можеш да најдеш банер би било многу подобро :) Само што треба 2 да се... За плоштад и пред Бисер...
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Поради здравствени причини до сега не можев да бидам дел од сево ова, но сега, фала Богу сум ок, па би се приклучила.

Е сега у вези штандот...Можам да донесам 2/3 маси на расклапање (и столици, нормално)
Ќе бидат од корист некоја?

Понатаму, имам голем број кутии на располагање, а имам и комбе/камионче на располагање исто, па ако се потребни и тие ве молам известете ме за да се подготвам на време за утре и за следните денови.

Како последно...Дали има потреба од некој што би делел/лепел флаери низ град?
И за тоа се пријавувам и на располагање сум од утре изутрна.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Дечки,имам информација дека Скопски пазар имаат мали дрвени тезги на расклопување кои ги даваат за вакви намени,изгледале доста атрактивно и интересно и доволно би ни биле такви 3 споени...само јас не знам како би стигнале до некој од таму кој би можел да ни помогне,затоа што веќе знаеме,касничко е...Ако некој има желба да види околу ова,супер,ако не идејата на Ѕоне како алтернатива би била ок...
Ги издавале за вакви потреби без проблем,бесплатно...
Ѕоне има само една... А ни требаат минимум 2... Можеби би било најдобро да ги земеме тие.... Неможеме баш нешто да пребираме, не е дека имаме некој избор... Јас можам да одам утре од сабајле да видам, ако не е касно...
Дали ќе можеш сигурно да одиш, ако не да видиме друг да оди...
И кај се наоѓа дирекција или кај и да ги чуваат тие тезги?
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Можам сигурно да одам (ама утре посабајлечки).... А кај се тие незнам, ќе треба да ми каже некој ако знае, или таму ќе прашам
Сега морам да одам, ќе прочитам после што сте се договориле
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Сепак мислам дека подобро е да го прифатиме предлогот на Ада, и за да не се малтретираш и за да не им бараме нив, мислам дека доволни ќе се нејзините, ете и Ѕоне се понуди... само треба конечно да се реши кој и колку ќе носи :)
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Сепак мислам дека подобро е да го прифатиме предлогот на Ада, и за да не се малтретираш и за да не им бараме нив, мислам дека доволни ќе се нејзините, ете и Ѕоне се понуди... само треба конечно да се реши кој и колку ќе носи :)
Јас дефинитвно ќе донесам 2.
А, ако има уште некој маси, но има проблем со транспорт, ќе може да ги пренесам и тие.

Кажете ми само кое време ќе треба да се донесат утре?

Исто, ќе има потреба од празни кутии, или...?
И ако да, колку отприлика да донесам?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom