Прашања за Исламот I

Статус
Затворена за нови мислења.

allahov_rob

لا اله الا الله محمد رسول
Член од
7 мај 2009
Мислења
728
Поени од реакции
12
Токму така, но патем и историјата не смееме да ја прилагодуваме според својот терк! Имајте убава вечер!:smir:

Subahanallah....kolku samo Allah te obdaril so znaenje.
Ishallah za hair da ti koristi.

Allah da te nagradi so dzennet i so zena na dunjaluk,a ako imas da ti dade inshallah uste edna :wink::wink:
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
И јас му посакувам на нашиот пријател жена, ама каква...
Пред се некоја христијанка утврдена во верата, што ќе го смени нашиот Омар за 360 степени,. по што ќе мирува како бубалка во фаза на кукла:pos2:
 

allahov_rob

لا اله الا الله محمد رسول
Член од
7 мај 2009
Мислења
728
Поени од реакции
12
И јас му посакувам на нашиот пријател жена, ама каква...
Пред се некоја христијанка утврдена во верата, што ќе го смени нашиот Омар за 360 степени,. по што ќе мирува како бубалка во фаза на кукла:pos2:


hahahah Bratot Omer ne go znam licno mada bi sakal da mi bide epten blizok brat zatoa sto moze sekoj da se okoristi od negovoto znaenje mashalah...no,onolku kolku sto mislam deka go znam nema nikogas toa da se sluci bidejki odlicno znae kakva da odbere za zena....
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
hahahah Bratot Omer ne go znam licno mada bi sakal da mi bide epten blizok brat zatoa sto moze sekoj da se okoristi od negovoto znaenje mashalah...no,onolku kolku sto mislam deka go znam nema nikogas toa da se sluci bidejki odlicno znae kakva da odbere za zena....

Имам прашање за Исламот: Дали според Вашата религија е оправдано да се занемарат емоциите?
Сакам да кажам, ако еве брат ти (лол, секогаш ми се смешни конструкциите со роднинска врска по верска, национална или расна основа) се заљуби во Христијанка, Еврејка, Хинду, Харе-Кришна, Атеистка или што да е - дали тогаш треба да го игнорира тоа земајќи за жена некоја ви сестра?:)
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.271
Поени од реакции
6.934
На сите ли млади муслимани му прават сунет??? И шо е разликата меѓу сунити и шиити???
 
M

marsovka

Гостин
На сите ли млади муслимани му прават сунет??? И шо е разликата меѓу сунити и шиити???
a a gi spoменат главните секси и која е разликата и мене ме интересира ?
само колку да го надополнам прашањево
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
a a gi spoменат главните секси и која е разликата и мене ме интересира ?
само колку да го надополнам прашањево
па тоа е од медицински аспект добро...по чисто без ризици од инфекција итн
 

Silber

Peace/Salaam
Член од
31 март 2009
Мислења
500
Поени од реакции
15
a a gi spoменат главните секси и која е разликата и мене ме интересира ?
само колку да го надополнам прашањево
Hahhahahaha
e bravo me nateravte da se smeem. Posle tolku vreme. Bravo Marsovska.
Da taka zvuci malce no toa sunitite i sto imat takvo ime nema veza so sunet.
Sunet zborot ima razlika od Suni.
Sunet zborot poteknuva od turski.

I da site mladi muslimani se pravat sunet. Im se sece malce kozata sto e previse na glaviceto. A zasto se sece jas ke odgovaram mnogu kratko. Zaradi higijenata.
Toa se slucuva mnogu deneska bez razlika na religija ako ima infekcija. Deneska modernata medicina isto ja pravat sunet ako cesto ima problemi so infekcija.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Е некогаш не се миеле често, особено во Европа.

Ем миењето често, ем сечењето, "терористите" го донеле во "Модерна" Европа.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Имам прашање за Исламот: Дали според Вашата религија е оправдано да се занемарат емоциите?
Сакам да кажам, ако еве брат ти (лол, секогаш ми се смешни конструкциите со роднинска врска по верска, национална или расна основа) се заљуби во Христијанка, Еврејка, Хинду, Харе-Кришна, Атеистка или што да е - дали тогаш треба да го игнорира тоа земајќи за жена некоја ви сестра?:)

Они земаат први братучеди за жени/мажи, па за друго што останало....:vozbud:
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
977
Allah dj.sh e eden za site. Isto e toj Allah koj se i pomolel (klanjal) i Isa a.s ili Jesus.

Побратиме силбер, БОГ (Елоах, Алах) е навистина еден за сите, но те молам не ги затворај очите пред Вистината дека БОЖЈИОТ Ислам отелотворен во Иса (Исус) е совршен и поинаков од сите други верзии на Исламот!

Совршениот муслиман (Исус) и од него практицираниот совршен Ислам е единствената иднина и спасение за овој свет!


Иншалах да се отворат срца за ВИСТИНАТА!

АМИН
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Хигиената зависи од тоа колку често си го миеш, а не од тоа дали и колку кожа ќе ти штракнат од него:)
:pos2::pos2::pos2: Хахааххааааа тоа е тоа...

По логикава на исламот треба ххааааааахааа да се сечат прстите од рацете место да се мијат, оти ете можно е инфекција па поарно ножот удри...

Да му се чуди на умот човек...заедно со евреите решиле дека некои делови од телото (гениталиите во случајов) се лошо дизајнирани па удри сатарот...
И клиторектомијата да не ја прават за хигиена...

I da site mladi muslimani se pravat sunet. Im se sece malce kozata sto e previse na glaviceto. A zasto se sece jas ke odgovaram mnogu kratko. Zaradi higijenata.
А јас си мислев за заштита на истата таа глава е кожата...
Можда ги мрзи да се мијат па решиле преемптивно да делуваат:pos2:
Што го носи муабетот во правец на прашањето за Ќенефот и Теглите...:pos2:
 

Silber

Peace/Salaam
Член од
31 март 2009
Мислења
500
Поени од реакции
15
:pos2::pos2::pos2: Хахааххааааа тоа е тоа...

По логикава на исламот треба ххааааааахааа да се сечат прстите од рацете место да се мијат, оти ете можно е инфекција па поарно ножот удри...

Да му се чуди на умот човек...заедно со евреите решиле дека некои делови од телото (гениталиите во случајов) се лошо дизајнирани па удри сатарот...
И клиторектомијата да не ја прават за хигиена...

А јас си мислев за заштита на истата таа глава е кожата...
Можда ги мрзи да се мијат па решиле преемптивно да делуваат:pos2:
Што го носи муабетот во правец на прашањето за Ќенефот и Теглите...:pos2:
Mnogu ti e smesno.
Ti mozes da go mies cel den, i na voda da ja drzis vnatre.
Vodata i vazduhot ne vleguvat ispod kozata.
I zatoa ti smrdi toa na gace kako kenefot sto rece.
Nesto sto i medicinski e zdravo sega ti pamet sakas da selis.

Dali si se zaprasal kolku hristijani deneska sunet se pravat zaradi infekcijata. Dali ?
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Можно е и некои христијани тоа да го прават, а го прават и вашите непријатели, евреите...
Атеистите не прават сунет.

Ti mozes da go mies cel den, i na voda da ja drzis vnatre.
Vodata i vazduhot ne vleguvat ispod kozata.
Ти ко ќе се тушираш не ти влегува водата во мозокот, па тоа не значи дека треба да се сече главата...

А не ми одговори за Теглата...дали тоалетната хартија е измислица на шејтанот или нешто друго е работата?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom