Дали можете да бидете во љубовна врска со човек што не го сакате?

Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Дали можете да бидете во љубовна врска со жена што не ја сакате?
Не, њет.

Дали можете да бидете во сексуална врска со жена што не ја сакате?
Јес, да, оф корс :smir:

Како може да си со некој што не го сакаш-за љубов-парадокс. За секс, секако.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
„љубов“ И „не сакате“ = „љубов“ И (НЕ „љубов“) = x И (НЕ x) = 0

Проста логика. НЕ.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Во врска со некој што не го сакам...па морам да запознаам некој многу добро за да го сакам што значи дека на почетокот од врската за таа личност може да чуствувам симпатија,интерес,занес некој и што ли уште не но љубов никако.Па ако се заљубуваме така лесно кај ни е крајот
Значи заклучок:да
 
Член од
23 јули 2009
Мислења
217
Поени од реакции
8
Во врска со некој што не го сакам...па морам да запознаам некој многу добро за да го сакам што значи дека на почетокот од врската за таа личност може да чуствувам симпатија,интерес,занес некој и што ли уште не но љубов никако.Па ако се заљубуваме така лесно кај ни е крајот
Значи заклучок:да
тоа да осекаш привлечност и такви ствари е ок значи сепак таа личност ти е нешто повеке од пријател,ти одговара во нешто чим си решила да и посветиш дел од твоето време, а не го правиш тоа бидејки имаш некоја корист........Значи го правиш тоа оти сакаш така а има мн шо тоа го прават за да можат материјално да се задоволат да добијат некоја репутација....па и на крај краева денес и сексуално да се задоволат.....со викаше тошо она мене ме сака бе батка со сите др се плеска онка ради реда а само со мене води љубов хахахахаа:pos2:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
тоа да осекаш привлечност и такви ствари е ок значи сепак таа личност ти е нешто повеке од пријател,ти одговара во нешто чим си решила да и посветиш дел од твоето време, а не го правиш тоа бидејки имаш некоја корист........Значи го правиш тоа оти сакаш така а има мн шо тоа го прават за да можат материјално да се задоволат да добијат некоја репутација....па и на крај краева денес и сексуално да се задоволат.....со викаше тошо она мене ме сака бе батка со сите др се плеска онка ради реда а само со мене води љубов хахахахаа:pos2:
да бидам со некој а да не чуствувам ама ништо за него во никој случај.Нема да можам да издржам и да сакам.Плус и болно е тоа од некоја страна ..:lud:
Но денес секоја врска се нарекува љубов.Сите тоа сакање си го земаат здраво за готово.Сме се вишле 5 пати сме направиле 2 реда муабет и ајд те сакам...:nesvest:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
да бидеш со некој а да не го сакаш не мора да значи дека си со него само поради пари или репутација, нели може со него да си и од сожалување...?
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
да бидеш со некој а да не го сакаш не мора да значи дека си со него само поради пари или репутација, нели може со него да си и од сожалување...?
па и тоа не би го можела...од сожалување кон себеси.Единствено ако сакам да бидам со некого можам да бидам со него.во спротивно ќе се мачиме и двајцата
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Што сакам да ме сожалуваат :) од жал да водат љубов со мене 24/7
Шалим се, никој не треба да ме сожалува и да има било каква врска ради таков разлог. Ако е нека е, ако не е...:toe: нити јас со него, неа де :)
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Не можам да бидам со некој доколку не чувствувам ништо спрема него.На почеток сигурно чувствувам привлечност спрема некој за да напраам нешто со него,а потоа прераснува во љубов.А може и да сакам некој пред да бидам во врска.Ама да бидам во врска без љубов нема шанси.
 
O

Out Boy

Гостин
Се извинувам, да прашам: врската е “љубовна“ ако сте со некој што не го сакате?

Оти ако не го сакате тој со кого делите кревет, нели се’ се сведува на корист и секс? А тоа не е љубовна врска... :toe:
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
Се извинувам, да прашам: врската е “љубовна“ ако сте со некој што не го сакате?

Оти ако не го сакате тој со кого делите кревет, нели се’ се сведува на корист и секс? А тоа не е љубовна врска... :toe:
Све е тоа љубовно. :) Чим се стасало до разменување на течности наместо сликички све спаѓа у таа категорија. :)
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
па не можам може само за една вечер и ништо повеќе ама не сакам само да ја искористувам
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Се извинувам, да прашам: врската е “љубовна“ ако сте со некој што не го сакате?

Оти ако не го сакате тој со кого делите кревет, нели се’ се сведува на корист и секс? А тоа не е љубовна врска... :toe:
Така Аутбој, тоа е попрво сексуална врска, љубовна по ниедна линија.

А љубовна...не мора ни капка да се размени, може да е и без ниеден допир, никаков контакт...и платонска...на далечина-кој како си ја прифаќа...овие последниве тешко проаѓаат во реалност, уште потешко се одржуваат... но сепак постојат.

Има свашта по светов, прашање е колкава е количината љубов пер капита.
 

ani4e

mega star
Член од
12 јули 2009
Мислења
158
Поени од реакции
3
Sum bila u takva vrska...so drugar, mi kaza deka me sakal veke godina i nesto i ja taka mislev ama nikad ne se znae..u drustvo duri mi bea i luti lol:pos2::pos2:
Mi bese zal i ja samo so bev raskinata so eden sea za mene idiot i so drugar mi se fativ, posle 8 dena mu raskinav-ko ne odi ne odi.... nikogas nema toa da go povtoram mn mi bese krivo, glupoavo i u oci nemozev da go poglednam so se vika:kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom