Фан Клуб : Овче Поле

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Аман бре и оваа ли сезона откажувања.Не сериозна работа дааа.Абе треба како кога се отвара кладилница.Ставаш например 100000 евра у банка како гаранција дека не можиш да се откажиш.И тиа се твои но чежат како залог дека нема да се откажиш.На крај на сезона си зимаш камата и ако сакаш си ја продолжуваш за наредната.Идејата можеби е луда но така мислам дека ќе добиеме сериозна лига и можеби ќе имаме малку прволигаши но барем ќе бидат вистински и амбициозни.А вака на почетокот му текнало да игра па после се пишманил и после никој не ја сваќа нашата лига сериозно е нема да ја сваќа
И нема потреба од грижа пошто ако му земат на овче поле два бода ќе му земат на сите
[/B]
A znaes li Atanase sto e najloso od ova,sto na site ke im odzemat po 1 pobeda,zatoa sto imaat izigrano po edna utakmica so POP Sport,a samo Ovce Pole i nz uste edna ekipa ke im odzemat po 2 zatoa sto izigraa 2 utakmici so POP Sport JBG,a drugo,sega sleduvaat 3 teski natprevari...so Pelister vo sreda doma,so Feni vo sabota doma i so AMAK SP vo sreda/ili sabota vo gosti :toe::toe::toe:
Да ама кога ќе дојде друг тим да игра со поп спорт автоматски тие ќе бидат слободни што значи без шанса за два сигурни бодови.Ме разбираш?Нема потреба од грижа...
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Да ама кога ќе дојде друг тим да игра со поп спорт автоматски тие ќе бидат слободни што значи без шанса за два сигурни бодови.Ме разбираш?Нема потреба од грижа...
da da ja znam situacijata i znam ubavo za sto zboruvas,ama podobro e da ni odzemea 1 pobeda,pa posle kako slobodni edno kolo,a pr: POP Sport gi tepa Karpos Sokoli,Torus,Vardar O...kaj oni timovi od dolni del na tabela nisto ne se znae,i sega od 6-5,sega imame 4-5 + 3 teski natprevari neznam malku me fakja strav,ne deka ima sansi da ispadneme od liga ama so ovoj skor pred da se otkaze POP Sport imavme Play Off sigurno i golemi sansi za 5-to mesto,ke vidime sto ke se slucuva po ovaa nedela sto pretstoi pozz
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
da da ja znam situacijata i znam ubavo za sto zboruvas,ama podobro e da ni odzemea 1 pobeda,pa posle kako slobodni edno kolo,a pr: POP Sport gi tepa Karpos Sokoli,Torus,Vardar O...kaj oni timovi od dolni del na tabela nisto ne se znae,i sega od 6-5,sega imame 4-5 + 3 teski natprevari neznam malku me fakja strav,ne deka ima sansi da ispadneme od liga ama so ovoj skor pred da se otkaze POP Sport imavme Play Off sigurno i golemi sansi za 5-to mesto,ke vidime sto ke se slucuva po ovaa nedela sto pretstoi pozz
Нема кој да ви го земе плејоффот...првите три резервирани.Пелистер и Мзт 4-5 ви сте фиксно 6.Што во пролетниот дел ви носи 10 нови јаки утакмици.Нешто слично односно исто како и Фени првата сезона кога играше во прва лига
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Нема кој да ви го земе плејоффот...првите три резервирани.Пелистер и Мзт 4-5 ви сте фиксно 6.Што во пролетниот дел ви носи 10 нови јаки утакмици.Нешто слично односно исто како и Фени првата сезона кога играше во прва лига

vo sekoj slucaj fala na podrskata i fala zatoa sto si realen,ama mislam (bez provokacii) deka da ne se slucese ova so POP Sport deka imase golemi sansi i za 5-to mesto,i se uste ima,za 4-to nema vise sansi (znam deka otidov daleku) :pos2: pozZzz
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
vo sekoj slucaj fala na podrskata i fala zatoa sto si realen,ama mislam (bez provokacii) deka da ne se slucese ova so POP Sport deka imase golemi sansi i za 5-to mesto,i se uste ima,za 4-to nema vise sansi (znam deka otidov daleku) :pos2: pozZzz
Нема причина зошто да се провоцирам кавадарчанец сум не сум од ск.А иначе кој ви е спонзор на клубот?
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
WW kako be ti vaka ovaa go napravi Fan klub Ovce pole - Ovacri c c c Fan klub Ovce pole -Sv.Nikole podboro bi bilo :smir:
 
Член од
9 август 2008
Мислења
75
Поени од реакции
0
ej luge abe malce e imeto zafrknato Ovcari:pos2:.A za Pop Sport deka se otkaza prv pat slusam!Zosto?
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Овчари, колку луѓе се збирате на утакмица?
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Не бе, озбилно прашам, се организирате ли, транспаренти, маици, песни, едно друго,
 

WW

Член од
29 ноември 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
abe Mile zs da ni zemat bodovi

abe se sobirame 50 dusi samo sto uste ne sme organizirani kako sto treba zatoa so ova e prva godina i ne sme se uste organizirale ako ne ispadneme ovaa godina slednata godina ke bideme najaki navivaci 100 % vi kazuvam

WW kako be ti vaka ovaa go napravi Fan klub Ovce pole - Ovacri c c c Fan klub Ovce pole -Sv.Nikole podboro bi bilo :smir:
SO SE MESAS TI BE SO TE GAJLE KAKO SAKAM KE PISAM JAS
 

Kajgana Shop

На врв Bottom