Фан Клуб : Овче Поле

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ај на здравје Овчари...

Сеа ваљда нема да пишувате дека сте тепале на секоја можна тема...
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
хаха ај толку е 1-2 години ке ја има темава, после назад-напред 1,2 лига па јуниор знаеш хехехе... ако ако напредувате :D поздрав :smir:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Abe stvarno,ovie od MZT koga nesto napises protiv niv na nivni fan klub,odma velat "sto se mesas vo nas fan klub",taka e i sega mesto da recat cestito za noviot fan klub,tie odma so provokacii
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Боже кај ни отиде младинава?! Во навијачи овчари :pop:
Еве да речиме дека одамна беше и дека не се сеќаваме кој ја почна кавгата помеѓу кавадарчани и селодромци.Селодромци викаа ние сите останати викаа они.Тие велеа дека немало да вреѓаат доколку не ги навредат одпрвен и дека ние сме имале некој комплекс спрема нив.Али сево ова што денеска го видовме сите говори дека очигледно селодромци и само они овде имаат некој комплекс.Дали нешто поврзано со титули или пак можеби неконкурентен тим незнам.Темата денеска отворена они одма се нафрлаа како оси да провоцират.И после 5-6 месеци ќе речат ааа ами вие имате комплекс наречен скопје.Ма какво Скопје бе Албанци скапани.А се отвори тема виа како дежурни одма да се провоцира.После некое време за вас и светиниколчани ќе имаат скопски комплекс а зошто затоашто си имаат посериозен тим ни криви ни должни си отвориле тема и дошол некој од мултиетничко скопје да соли памет без везе и после комплекс.На шо комплекс на Албанците на убииствата,немирот надуеноста што ја носите како во Њујорк да живеете.Па во Скопје нема земјоделство оти секоја нива се користи за пукање.Епа поарно лозје неголи куршуми.АДИОС
 

WW

Член од
29 ноември 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
so sakate be MZT koga ke dojdete vo Sv nikole
nema da ima mesto da se zapise rezultatot na semaforot ke vi dademe 1000 kosa nemate veza
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.882
Поени од реакции
8.744
Еве да речиме дека одамна беше и дека не се сеќаваме кој ја почна кавгата помеѓу кавадарчани и селодромци.Селодромци викаа ние сите останати викаа они.Тие велеа дека немало да вреѓаат доколку не ги навредат одпрвен и дека ние сме имале некој комплекс спрема нив.Али сево ова што денеска го видовме сите говори дека очигледно селодромци и само они овде имаат некој комплекс.Дали нешто поврзано со титули или пак можеби неконкурентен тим незнам.Темата денеска отворена они одма се нафрлаа како оси да провоцират.И после 5-6 месеци ќе речат ааа ами вие имате комплекс наречен скопје.Ма какво Скопје бе Албанци скапани.А се отвори тема виа како дежурни одма да се провоцира.После некое време за вас и светиниколчани ќе имаат скопски комплекс а зошто затоашто си имаат посериозен тим ни криви ни должни си отвориле тема и дошол некој од мултиетничко скопје да соли памет без везе и после комплекс.На шо комплекс на Албанците на убииствата,немирот надуеноста што ја носите како во Њујорк да живеете.Па во Скопје нема земјоделство оти секоја нива се користи за пукање.Епа поарно лозје неголи куршуми.АДИОС
odlicno napisano samo sa dodadam: aerodromci imaat kompleks so ne se rodeni vo centar(vo skopje) pa zatoa im prefrlaat na site koi ne se od skopje pri sto vo sekoj post se izjasnuvaat deka se od skopje siromaskite tie gi zalam:helou:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Еве да речиме дека одамна беше и дека не се сеќаваме кој ја почна кавгата помеѓу кавадарчани и селодромци.Селодромци викаа ние сите останати викаа они.Тие велеа дека немало да вреѓаат доколку не ги навредат одпрвен и дека ние сме имале некој комплекс спрема нив.Али сево ова што денеска го видовме сите говори дека очигледно селодромци и само они овде имаат некој комплекс.Дали нешто поврзано со титули или пак можеби неконкурентен тим незнам.Темата денеска отворена они одма се нафрлаа како оси да провоцират.И после 5-6 месеци ќе речат ааа ами вие имате комплекс наречен скопје.Ма какво Скопје бе Албанци скапани.А се отвори тема виа како дежурни одма да се провоцира.После некое време за вас и светиниколчани ќе имаат скопски комплекс а зошто затоашто си имаат посериозен тим ни криви ни должни си отвориле тема и дошол некој од мултиетничко скопје да соли памет без везе и после комплекс.На шо комплекс на Албанците на убииствата,немирот надуеноста што ја носите како во Њујорк да живеете.Па во Скопје нема земјоделство оти секоја нива се користи за пукање.Епа поарно лозје неголи куршуми.АДИОС

Ubavo kazano,ne mi e jasno zasto prvi provocirate,koj vi rekol nesto,i sto e bitno dali sme Ovcari,ne e se do imeto,kako na pr Ajduci na Strumica,Majmuni na Prilep,ne e do imeto,ne mi e jasno sto sakas da kazes so toa "Do kade otide mladinata-Ovcari",a sto mislis deka ako se vika taka grupata i nie stvarno sme Ovcari,po tvoe ispagja deka Grobarite na Partizan se pravi Grobari koi kopaat grobovi pozz
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Пука на емоции дечкото и ние сеа да го трпиме тука ???

Ме заболе стојко што се согласуваш со него...Ти испаѓаш глуп...



Не ме викај брат, срам би ми било тебе да сум ти брат...:uvo:

Епа менување на буквите у името и праење анаграм од сето тоа мислам дека не се оквалификува како навреда...А ова твоево опасно чука на вратите на администратророт...Јас за тебе сум ГОСПОД...Кога ќе ме видиш треба да се помолиш и Амин на крај да кажеш...

Фала шо ми кажа дека сум албанец...Многу јака констатација беше ова...Не знам само по која основа го скоцка сето тоа...
По таа основа што ние завас сме сељаци...Таман е работата уживај си и свирка си дечките отворија тема да не му ја грдиме за џабе.Поздрав брат (а шо ти се уплаши ли дека сакам брат да ти станам чукни у дрво тоа брат е од човечност а селодромец и човечмост е исто како и чевел и капа).добра ноќ слатни сончиња
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Аеродромци не ја расипувајте и темава. Видовме кој сте и што се некни на дербито(не сфакајте како провокација).
За темава искрено сум изненаден од тимот на овче поле имаат добар тим и добро се држат на табелата. За навивачите не сум слушнал нешто повеке инфо. позз
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Da vi kazam edna losa informacija za Ovce Pole....POP Sport se otkazale od ligata i sega avtomatski ni se odzimaat 2 pobedi JBG toa e pozz
Аман бре и оваа ли сезона откажувања.Не сериозна работа дааа.Абе треба како кога се отвара кладилница.Ставаш например 100000 евра у банка како гаранција дека не можиш да се откажиш.И тиа се твои но чежат како залог дека нема да се откажиш.На крај на сезона си зимаш камата и ако сакаш си ја продолжуваш за наредната.Идејата можеби е луда но така мислам дека ќе добиеме сериозна лига и можеби ќе имаме малку прволигаши но барем ќе бидат вистински и амбициозни.А вака на почетокот му текнало да игра па после се пишманил и после никој не ја сваќа нашата лига сериозно е нема да ја сваќа
И нема потреба од грижа пошто ако му земат на овче поле два бода ќе му земат на сите


А на овој авијатичарот(бетмен) од погоре.Бате ја несе мешам убаво ви кажаа кој е глуп
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Дечки - дај смирете хормони 20 мислења за рок од 30 мин кои ги избришав. НЕ ме терајте баноти да ви распалам :tapp:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
По таа основа што ние завас сме сељаци...Таман е работата уживај си и свирка си дечките отворија тема да не му ја грдиме за џабе.Поздрав брат (а шо ти се уплаши ли дека сакам брат да ти станам чукни у дрво тоа брат е од човечност а селодромец и човечмост е исто како и чевел и капа).добра ноќ слатни сончиња

Кој ти кажа на темава дека си сељак ??? Или сам се пронајде ???
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Аман бре и оваа ли сезона откажувања.Не сериозна работа дааа.Абе треба како кога се отвара кладилница.Ставаш например 100000 евра у банка како гаранција дека не можиш да се откажиш.И тиа се твои но чежат како залог дека нема да се откажиш.На крај на сезона си зимаш камата и ако сакаш си ја продолжуваш за наредната.Идејата можеби е луда но така мислам дека ќе добиеме сериозна лига и можеби ќе имаме малку прволигаши но барем ќе бидат вистински и амбициозни.А вака на почетокот му текнало да игра па после се пишманил и после никој не ја сваќа нашата лига сериозно е нема да ја сваќа
И нема потреба од грижа пошто ако му земат на овче поле два бода ќе му земат на сите
A znaes li Atanase sto e najloso od ova,sto na site ke im odzemat po 1 pobeda,zatoa sto imaat izigrano po edna utakmica so POP Sport,a samo Ovce Pole i nz uste edna ekipa ke im odzemat po 2 zatoa sto izigraa 2 utakmici so POP Sport JBG,a drugo,sega sleduvaat 3 teski natprevari...so Pelister vo sreda doma,so Feni vo sabota doma i so AMAK SP vo sreda/ili sabota vo gosti :toe::toe::toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom