Шо прајте во WC?

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Читање, говорење на телефон и испраќање смс пораки се омилени активности на Британците додека седат на веце шоља, покажува истражување објавено денеска на сајтот на „Би – Би – Си“.


Анкетата покажува дека над 14 милиони луѓе во Обединетото Кралство во тоалет читаат весници, книги и магазини.


Осум милиони луѓе зборуваат на телефон или се довикуваат со членови на семејството кои се во близина на тоалетот, а секој петти испитаник испраќа смс пораки.

Истражувањето што опфатило над 2.000 испитаници е направено по барање на добротворната организација „Тирфанд“ по повод Светскиот ден на тоалетот што се одбележува денеска.



Се покажало дека повеќето луѓе мислат на храна додека седат на веце шољата, а мажите за разлика од жените повеќе сакаат да најдат некоја забава додека се во „акција“.


Кралската организација за заштита на јавното здравје во одвоена студија предупредува дека слабата хигиена е одговорна за брзо ширење на бактериите.



Според податоци на организацијата, речиси половина возрасни Британци не ги мијат рацете по посета на јавен тоалет, а секој шести признава дека не ги мие рацете после секоја употреба на тоалет.



Професорот Рикард Париш, шеф на организацијата, наведува дека е познато оти по миењето и сушењето на рацете може да се спречи појавата на половина од акутните респираторни инфекции во Британија.



извор
========================================================
Муабетов ми е шо прајте вие додека клечите на шолја?

Еве горе се споменати некои примери... конкретно јас во последно како шо се бесплатни поракиве на Т-Мобајал си пишам порачиња.

Знам луѓе што читаат весници, а знам еден шо имат 2,3 пати со лаптоп влезено во WC :pos::pos::pos:

Шо прајте вие во WC?
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Пушам цигаре ...

Полесно се олесвам xD
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.375
Поени од реакции
25.139
Quadra Pop на Sony Ericsson и пријатно клечење:devil3:
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Денеска е денот на тоалетот??Епа кај нас ние тоа го викаме ден на дрвото
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
хаха
ја на пример некогаш листам билтен некогаш читам весник некогаш слушам музика а и во меѓувреме се олеснувам :vozbud:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Читам книги и весници , зависно од расположение :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Колку време останувате во веце? :pos:. Ретко кога останувам во веце повеќе од 3-4 минути, а кога ми се случува да останам, го читам составот на прашакот за перење :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.628
Поени од реакции
11.224
Зјапам во вратата и слушам музика.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Колку време останувате во веце? :pos:. Ретко кога останувам во веце повеќе од 3-4 минути, а кога ми се случува да останам, го читам составот на прашакот за перење :)
10 миниМУН
си уживам бе... :pipi:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
што правам во веце?
гледам што побрзо да излезам надвор :vozbud:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Колку време останувате во веце? :pos:. Ретко кога останувам во веце повеќе од 3-4 минути, а кога ми се случува да останам, го читам составот на прашакот за перење :)
Пола час максиМУН :pos:

Зјапам во вратата и слушам музика.
Шо музиче слушаш ?:pos:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Најчесто само серам и мочам(пардон мај френч),а понекогаш читам весник,содржина на детергентот за перење и некое стрипче.
 
T

Tetro

Гостин
Гледам у бојлерот, и си мислам, кај ќе бевме ако немаше бојлери :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom