Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Ти бе со сила се праеш глуп. Дечкото ги растури Арсенал у буквална смисла на зборот. Влечеше топка од крило, правеше простор, не изгуби дуел со глава и даде фантастичен гол. Кој бтв не му е прв сезонава нели :smir:

Дечкото е машина и тука немате против коментар, можемо само да го глеамо Ловецот наш и да плачемо до јануар дур не се купи уште некој и да се молимо ЈуБе и Шинтер да не отиднат преку 15 поени разлика
Фантастичен гол? Хаха тоа само ти веројатно го сметаш за фантастичен али ај.
Дал гол голема работа, Бенајун даде 3, а и Бент даде гол и имаше 3 топ продори ај и него да го купиме ако не.

Хунтелар е 2 класи подобар од Адебајор во секој поглед.

А ако избегаат Јуве и Интер тоа ке биде само поради тоа што немаме плејмејкер и бекови.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Лошо...Лошо играме...
Немаме никаква организација во нападот,пробуваат со долги топки,ама нема кој да го прави тоа...
Фали Пирло,и тоа јас би го ставил во 2 полувреме на местото на Роналдињо...Нема топки за Пато и Хунтелар.не ни работи средината.И поседот на топката е на нивна страна.

ЈБГ Пирло играше со Бугарија ако не се лажам 90 минути, а у среда играме ЛШ мора малце одмор чуекот да добие.

Али мислим дека ке влезе у второ негде 65-та до 70-та
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Скај Спорт :tv: Мора по ованзивно у второ ако ништо друго на спортска да ја фатам 2ка.поз
 

Michealangelo

•TMNT•
Член од
26 август 2009
Мислења
112
Поени од реакции
17
Абате и Пирло можат да ја изменат играта и да го доведат Милан во водство, само на некој требит да му текнит да ги стави во игра :toe:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Абате во претсезонските утакмици беше убедливо најдобар играч, а до сега нема влезено ни минута во Сериа а. Хмм...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Абе каков црн Абате ми зборите бе, незнам уопште што прае тој у Милан. Трча ко мува без глава низ терен, еден клизач ако напрае или нешто. Шут никаков, центаршут ала Одо, шо ке ми го ??
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Абе каков црн Абате ми зборите бе, незнам уопште што прае тој у Милан. Трча ко мува без глава низ терен, еден клизач ако напрае или нешто. Шут никаков, центаршут ала Одо, шо ке ми го ??
Добаррр сииии:helou::helou::helou:
уживај Адебајор е најдобар!
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
И сеа дека дал еден гол сите треба да бидеме убедени дека е новиот Роналдо а? Ха ха
Фантастичен гол? Хаха тоа само ти веројатно го сметаш за фантастичен али ај.
Дал гол голема работа, Бенајун даде 3, а и Бент даде гол и имаше 3 топ продори ај и него да го купиме ако не.

Хунтелар е 2 класи подобар од Адебајор во секој поглед.

А ако избегаат Јуве и Интер тоа ке биде само поради тоа што немаме плејмејкер и бекови.
Ова на Адебајор не му е прв гол во сезоната, него 4-ти на исто толку утакмици. Сите голови беа решавачки и му носеа победи на Манчестер Сити. До сега го гледав на две утакмици и на двете ме импресионираше, градеше простор, навлекуваше по 2-3 играчи на себе, не загуби воздушен дуел, избиваше по 3-4 топки нафрлени во неговиот 16-тник, имаше добри потези/дриблинзи и според тебе ова е лош играч? :tapp::tapp:
Хунтелар бе, Хунтелар :pos2::pos2:
Абате во претсезонските утакмици беше убедливо најдобар играч, а до сега нема влезено ни минута во Сериа а. Хмм...
Со ова се потврдува твојата глупавост и непознавање на фудбалот!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
што се дешава со стримов паднат е или нешо?

Kaj мене се паднати сите, ништо не отвора на ниедна страна

Со ова се потврдува твојата глупавост и непознавање на фудбалот!

не лупај !

:salut:

Треба и ја да ти напишем нешто или доста е ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom