Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
P

PewDiePie

Гостин
Епа берлу синко мајчин да видиме што јунак си,со овој тим до зима богами голем јунак ке да е ако мисли да не се бориме за уефа куп. Ако тоа што Лео го извади против шиттер е најдоброто тогаш прогнозирам една од најлошите сезони на милан евер,ако сме на 4-то место алал вера на Лео.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Абе , а што стана со брат му на Кака ? Диогу Диегу као беше ? Уште е у подмладок на Милан или ? (бар така знаев_
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Епа берлу синко мајчин да видиме што јунак си,со овој тим до зима богами голем јунак ке да е ако мисли да не се бориме за уефа куп. Ако тоа што Лео го извади против шиттер е најдоброто тогаш прогнозирам една од најлошите сезони на милан евер,ако сме на 4-то место алал вера на Лео.
сметај малце дека интер купија многу нови играчи и се доста засилени,а дербито дојде многу рано за нас,колку пати лео изјави дека милан уште го бара своето јас...значи рано е да прогнозираме,на хартија можда и куп уефа не ни бега али вака е рано да ги отпишувате...поразот од интер многу делуваше,ке видиме што понатаму,многу сум разочаран што не земаа уште еден бек...а ако не ви текнува тогаш Галиани кажа-Земаме напаѓач и маркетот е затворен !:toe::jaj:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
Абе , а што стана со брат му на Кака ? Диогу Диегу као беше ? Уште е у подмладок на Милан или ? (бар така знаев_
Не е у никаков подмладок бил... има 23-4 години (не сум сигурен)
Беше у Стандард Лиеж, а сега мислам дека го дадоа на Лече на позајмица..
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Те молим немој да ми речеш дека си озбилен :kesa:
Сосема сум озбилен!
Не е у никаков подмладок бил... има 23-4 години (не сум сигурен)
Беше у Стандард Лиеж, а сега мислам дека го дадоа на Лече на позајмица..
Минатата цела сезона беше повреден...ќе го видиме како ќе се покаже у Лече.:smir:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
И покрај нашите надевања тука на форумов Леонардо нема ГЗ да го стави Бориело на Клупа.
А и за Роналдињо важи истото бидејки како што видовте на натпреварот со Интер во подтрибинскиот простор имаше нивно пријателско прегрнување а бидејки и Леонардо е бразилец попрво би му дал на Роналдињо место во 1-от тим отколку на некој друг.
Значи може да ги одигра вака
Пирло - Х-личност - Роналдињо
--------- Хунтелар -----------
Пато -----------------Бориело
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Замброта за двајца вреди :icon_lol: (сигурно за Амброзини си мислел)


Не верувам дека би настапиле со 4-3-3, сигурно ќе одиме со стандардната 4-3-1-2

Составот би сакал да е сличен на твојов, вака нешто:


Сторари
Фламини*-Неста-Силва-Замброта
Абате*-Пирло-Амброзини
Роналдињо
Пато---Хунтелар



*Фламини не сака да игра во одбрана, ама кога немаме асален играч за таа позиција повеќе би сакал тој да игра, одлично се снаоѓаше минатата сезона кога играше како десен бек.

*Место Абате можеби ќе игра Сидорф или со Фламини можат да си ги заменат местата(како што кажа и ти), ама не знаеме баш каков е Абате во одбрана...

Да за Амброзини грешка. Со оваа формација играм на СОКЕР :vozbud:
- Епа Сидорф нека флезе втора, оти стар е и ке падне кондиционо.
Вака свеж во второ.
- Да нападот 1-2 Роналдињо поназад а напред -- Хунтелар/Бориело -- Пато ---.

вака нешто:

------------------------- Сторари ----------------------

---- Замброта ---- Неста ---- Т. Силва -- Јанкулоски --

-------------------------- Пирло -----------------------

----- Сидорф -------------------------- Фламени -------

--------------------------Роналдињо -------------------

------------ Бориело ------------------ Пато -----------

- 100% вака ке истрчаме на утакмицава во Сабота или Недела, кога се игра ?

- Или местата да си ги сменат Фламени / Сидорф.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
зошто некои од Фан клубов делуваат како никогаш да не го гледале милан....да не потенцирам..си знаат :tapp: :tapp::toe::uvo:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
И покрај нашите надевања тука на форумов Леонардо нема ГЗ да го стави Бориело на Клупа.
А и за Роналдињо важи истото бидејки како што видовте на натпреварот со Интер во подтрибинскиот простор имаше нивно пријателско прегрнување а бидејки и Леонардо е бразилец попрво би му дал на Роналдињо место во 1-от тим отколку на некој друг.
Значи може да ги одигра вака
Пирло - Х-личност - Роналдињо
--------- Хунтелар -----------
Пато -----------------Бориело
ако еднаш си го видел да игра Хунтелар на тоа место јас главата си ја сечам,толку ли не гледаш фудбал,Хунтелар е централен напаѓач а не полушпиц,леле,Тоа место му припаѓа на Роналдињо.

еве вака за 2 недели би требало да одиграме против Ливорно само да е се во ред,да не се повреди некој во сабота/недела кога се играат квалификациите за СП2010,Пирло и Замброта од МИлан ке играат за Италија,Гатузо испадна поради повредата.

Замброта------Неста-----Т,Силва-----Јанко(да беше уште Грими во Милан него ке го ставев отколку овој-3 гола од неговата лева страна паднаа леле:vozbud:Тапа
-----------------Пирло--------------
-----Абате/Амброзини=================Фламини
--------------------Роналдињо----------------
-------Пато----------------Бориело/Хунтелаар
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Ипак не бил затворен маркетот.... :)
Сме зеле некој... Матео Дони...
http://milannews.it/?action=read&idnotizia=11406

Младич некој,ама не знам ни колку години има,ни што игра,ни дал игра...:pos:
кој е овој ептен ми е познато имево

Ама ај сега која политика со овие што ги купуваат без врска на крај на преоден рок Грими, Кардачио, Виудез, Матиони не бе не сваќам што се случува ова не е можно па ако им е за некое вакво дете што не земеа некој о младински состав или па нека вратеа некој од позамица што се децава
лутлутлут
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
кој е овој ептен ми е познато имево

Ама ај сега која политика со овие што ги купуваат без врска на крај на преоден рок Грими, Кардачио, Виудез, Матиони не бе не сваќам што се случува ова не е можно па ако им е за некое вакво дете што не земеа некој о младински состав или па нека вратеа некој од позамица што се децава
лутлутлут
Овој Дони којзнае и играч дали е....xD
Можда е некој скаут,трењер...:pos: Никаде не пишува ни години,ни позиција....И тимот од каде што дошол не ми е познат..Aldini Bariviera...
Не знам....
До на зима нема нови играчи....А за да земеме на зима некој добар,ќе треба да играме слабо....
Ај ваљда тие знаат најдобро...xD

Едит: Сеа прочитав на еден форум....Младичов Дони,уствари е ептен младич...xD 94 година е роден...Значи не го рачунајте као трансфер...
 
P

PewDiePie

Гостин
Се напнал берлу иде у крајности сеа против Ливорно цел младински состав ке интервенира Лео да го стави прв тим :tv: Иначе Шева даде гол денес на дебито со Динамо дај боже и шиттер и фарса да ги отвори :wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom