Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ма не заслужува Амброзини капитенска лента а и место во прв тим Фламини е каде каде боље,е сега гледам некои последни напори за земање бек се во тек,би требало да очекуваме оваа недела да дојде или Бејл или Де Силврстри Дренте не го даваат.И се сложувам во росонери ако веќе даваат пари нека го земат Бејл и онака левата страна во тимот ни е мртва а само со купување на еден играч ке имаме најдобра одбрана во светот според мене.

Што кажуваш не заслужува брејј

Секој натпревар кога игра дава максимумот од себе на секоја топка влегува како да игра на финале во ЛШ.Едино само Гатузо може да го замени друг тешко од овој тим што е сега.Што се расправате само за глупости ќе почне сезонава ќе видиме што ќе биде како ќе биде.Ние тепаме со јаките со слабите губиме ако се сеќавате Манчестер минатата сезона ја освои титулата со само една победа во големата четворка а под десето место изгуби само два бода во првото коло од Портсмут.
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Што кажуваш не заслужува брејј

Секој натпревар кога игра дава максимумот од себе на секоја топка влегува како да игра на финале во ЛШ.Едино само Гатузо може да го замени друг тешко од овој тим што е сега.Што се расправате само за глупости ќе почне сезонава ќе видиме што ќе биде како ќе биде.Ние тепаме со јаките со слабите губиме ако се сеќавате Манчестер минатата сезона ја освои титулата со само една победа во големата четворка а под десето место изгуби само два бода во првото коло од Портсмут.
Да во право си за се,
Но само за едно не Манчестер двата бода ги загуби од Њукасл 1-1,во првото коло,Мартинс и Флечер беа стрелци.Ама нема веза ние да си темапе со Сиена па за понатаму ке ја мислиме,:toe:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.270
Поени од реакции
8.403
Значи да расчистиме некои работи! Почнува Сериа А ! Ова лето помина како што помина сите ќе се сложиме така? Јас бев од самиот почеток песимист. Јас нема да замарам со постови кои би звучеле - Ете Милан изгуби ви реков годинава вака ќе биде... Тоа се должи на тоа што моите очекувања си ги сведов на минимум и јас нема да се замарам со утакмиците во кои непотребно ќе губиме бодови! Е сега исто така јас не реков дека нема да се радувам на победите на Милан како и секој нормален фан на некој клуб ќе си го бодрам и кога ќе бидам во можност ќе го гледам и ќе ви пишувам постови тоа е пред се зашто го сакам клубот , неможе секој исто да го сака клубот ! Значи не размислувам исто со сите се обидувам со свој став да бидам различен што афтоматски би значело кај некој дека не јас не сум голем фан на Милан! ДАј боже да се случи она што сите го сакаме да дојде Милан до некоја форма и ќе почне да победува и да се освојуваат трофеи јас ќе бидам пресреќен и ќе се извинам за мојот песимизам ! Ова не значи дека ви викам да у право бевте цело време едноставно ќе разговараме на крај на сезона!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.903
Поени од реакции
23.297
И уште нешто ај да речеш од сега е ова вака ама ебани 8 години без скудето?

Секоја чест што Берлускони го направил Милан трофеј АМА И СЕКОЈА ЧЕСТ ШТО ГО ПРАВО ОВА СЕГА! ЕБАНИ ОСУМ ГОДИНИ БЕЗ КАЛЧО НЕ Е ТОА ПРЕМНОГУ

Ооо експерти и просветители, ајде пошто вие све знаете а мие не знаемо ништо, кажите ми и просветлите ме кој го освои калчото 2004 ??
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ооо експерти и просветители, ајде пошто вие све знаете а мие не знаемо ништо, кажите ми и просветлите ме кој го освои калчото 2004 ??

:pos2::pos2::pos2: Најјак потпис :)

Инаку свртете на прошла страна и прочитајте што напишав =)

Не сте прави навивачи ако плачете зашто 4-5год. немате трофеј =)

Интер од 1989-2005 немаше трофеј :pipi:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
:pos2::pos2::pos2: Најјак потпис :)

Инаку свртете на прошла страна и прочитајте што напишав =)

Не сте прави навивачи ако плачете зашто 4-5год. немате трофеј =)

Интер од 1989-2005 немаше трофеј :pipi:
Шинтер доста со провокациите... не ти текнува дека темата беше заклучена поради срања како тие наназад?


Почнува италјанското, доста е кукање, време е да гледаме фудбал и :cug: кога игра милан :)
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
:pos2::pos2::pos2: Најјак потпис :)

Инаку свртете на прошла страна и прочитајте што напишав =)

Не сте прави навивачи ако плачете зашто 4-5год. немате трофеј =)

Интер од 1989-2005 немаше трофеј :pipi:
А да не беше скандалот уште толку години немаше да земете, а и овије што ги земавте не ви ги рачунам за ваши, пошто ако се казнуваа сите трребаше и вие, а пошто ја сјебавте цела италијанска лига за да зимате титули, немаш право да ни збориш дали да плачеме или не, ја колку што знам последен и без лоповлук и на најфер начин го земавме 2007, а вашиот последен фер трофеј беше во 1989.

Каква смешна екипа сте вие, ќе се видиме у второ коло.:baeh::baeh:
 

vlade_kav

Добро дете !!!
Член од
30 ноември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
3
А да не беше скандалот уште толку години немаше да земете, а и овије што ги земавте не ви ги рачунам за ваши, пошто ако се казнуваа сите трребаше и вие, а пошто ја сјебавте цела италијанска лига за да зимате титули, немаш право да ни збориш дали да плачеме или не, ја колку што знам последен и без лоповлук и на најфер начин го земавме 2007, а вашиот последен фер трофеј беше во 1989.

Каква смешна екипа сте вие, ќе се видиме у второ коло.:baeh::baeh:
Споредба шитНер - Милан.... Милан повеќе трофеи во Лига на Шампиони, исто и во серија А, интер овиепоследните, инаку последна важечка титула му е 89...
- Милан има бројно поголема навивачка група ( Росонерите и сите тифо групи околу нив )
-Милан има повеќе ФАНОВИ во светот ( како нас )
-ШитНер го користи нашиот стадион
-Милан има освоено титули во Лига На Шампиони 2007 - последната, Соседниот тим од Милано нема освоено титула од 1966 мислам...
- Милан сите го ставија во ПРОСЕЧНИ тимови за оваа сезона, а и според трансфер политиката тоа и го заслужува, но мислам дека Милан има реални шанси за скудетото, а Шитнер ако не се случи калчополи 2 нема теорија... :tapp::tapp:
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Утре без Сидорф и Хунтелар, штета, ќе мораме да се задоволиме со победа од 2-0, да играа овие двајца ќе видевме уште два плус, ама и вака ќе бидеме задоволни. Плус и двајцата ќе бидат спремни за шинтер, па 6 бода од две утакмици. :pipi:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Дунга ги изоставил Пато и Роналдињо од тимот на Бразил
ДА МУ ЕБ*М ГНАСАТА ШТО ЧОВЕК Е ОВОЈ ЗНАЕ ЛИ ШТО ПРАВИ ВООПШТО
Ја става таа свињата Адриано дрогирашот наркоманот а Пато и Роналдињо не ги става да му еб*м копилето бразилско
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Еве според гоал.ком како се составите

Сиена:Curci,DelGrosso,
Brandao,Rossettini,Ficagna,Ganevier,Codrea,VErgassola,Paolucci,Macharone.


Subb:Pegolo,JArolim,Reginaldo,Calaio,Ghezzal,A.Rossi,Garofalo

Milan:Storari,Zambrotta,Nesta,T.Silva,Jankulovski,Gattuso,Pirlo,Flamini,Ronaldinho,Pato,Inzaghi

Subb:Roma,Borriello,Oddo,Antonini,Kaladze,Abate,Onyewu
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Каладзе и Одо,најверојатно двајцата ќе си заминат пред да заврши преодниов рок...Леонардо ги немал во никаква комбинација за утре иако двајцата се физички спремни за игра...
http://74.125.39.132/translate_c?hl=en&sl=it&tl=en&u=http://milannews.it/%3Faction%3Dread%26idnotizia%3D10990&prev=hp&rurl=translate.google.com&usg=ALkJrhgl1bA-omArtWr8nkkNAWekvpu23Q

Берлускони изјави дека трансфер-маркетот е затворен,ама додаде дека ако некој играч си замине на негово место ќе дојде друг...Значи најверојатно ќе дојде Де Силвестри,ако овие двајца си одат.
Јас би го продал и Дида... :)
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom