Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Како прво фала што ме нарани
Како второ РЕАЛНИ сме јбг 3 години без титула ?
Какао трето што има да дискутирам со тебе кога незнаеш најдобро ти говори твојот пост!


Абе кој к.. па ти ан мене ќе ми кажуваш за кого да навивам ?

ЕВЕ ХЕРОЈУ БАРАМ ОДГОВОР НА ПРАШАЊЕВО: МИЛАН НЕ ОСВОИ ТИТУЛА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 2 ГОДИНИ ЕПА АЈДЕ ОБЈАСНИ МИ КАДЕ Е ПРОМЕНАТА ШТО ТИ СИ УБЕДЕН ДЕКА ЌЕ ЗЕМЕМЕ СЕЗОНАВА?

После кој к.. ти рече нешто во смисолот дека ќе пропаднеме ? Јас што кажав ЖЕЛЕН СУМ ЗА ТИТУЛИ!! КАДЕ СЕ ТИТУЛИТЕ? ЗАШТО ГИ НЕМА ЧЕСТО КАКО ПОРАНО? ДО КОГО Е ПРОБЛЕМОТ ДО ГРУЕВСКИ ТОЈ Е КРИВЕЦОТ ШТО МИЛАН НЕ ОСВОЈУВА ТУИТУЛО?

Како трето често погаѓам што ќе се случи со Милан зашто го следам и сум РЕАЛЕН во размислувањата што е на тебе ти пречи таа моја РЕАЛНОСТ па ќе ми викаш иди си од фан клубов? Што е на татка ти е па ќе ме бркаш?

Секоја чест што Берлускони го направил Милан трофеј АМА И СЕКОЈА ЧЕСТ ШТО ГО ПРАВО ОВА СЕГА! ЕБАНИ ОСУМ ГОДИНИ БЕЗ КАЛЧО НЕ Е ТОА ПРЕМНОГУ

И како последно кога сум рекол дека сум сакал да го имаме најдоброто сум се влажнел на Меси на Роналдо на Рибери во фан клубов ? или сум пишувал дека го сакам Сисоко незнам Де Силвестри Монтоливо итн играчи кои не вредат повише од 15 милиони

Ма што има на тебе да ти објаснувам кога ти си слепец може секој да ти пере мозоок може секој да те лаже во мало ама и ти да ми се понашаш да ми викаш напушти го фан клубов ИЗВИНИ ОПТИМИСТУ!

пс Запамти го зборов РЕАЛЕН !
Ах,ќе те снајде судбината на Феномен тебе..малку со речникот,подсоберисе.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Најлошо е кога негираш тоа што е реално. Мене нема да ми биде уопште криво и да се нервирам оваа сезона зошто ништо не ни очекувам од Милан да напраат.

Управо не ни пишуам веќе овде само кога ќе дојде крајот на сезоната тогаш ќе напишам нешто.

AC Milan !!!
епа и да сме реални не треба да пцуеме така само се задоволуваат овие Шинтрашите и второлигашите!секој си има свои очекувања за оваа сезона и Реал мадрид имаат па ништо не е сигурно,секогаш не отпишуваат и ние освојуваме нешто,многу рано почнавте да се нервирате,ајде поздрав па се глеаме на крај на сезона :wink:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Bro CrnaArapina , почитуван си од Миланезиве. И постувај понатаму.
Дискусија си е дискусија, што можеме ние тука ?
- Управа си е управа, скржава не скржава таа е. :toe:
 
P

PewDiePie

Гостин
Да да Extream нема везе и јас не сум задоволен од трансфер пазарот летово па тоа е пак во сабота во 20.30 на телма ке ми биде пуштено ке навивам и ке се дерам како што правам уште од времето на Бироф,не значи дека треба да не има помалце фанови на клубов а уште повеќе нејкам да се мерачат ропацине ШИТТЕР И НУБЕ.Затоа што сме посложни толку подобра ке биде атмосферата во клубов
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.191
Е бе Дим4е бе... Те читам цело време... и ти се нарекуваш фан на клубов а?:). Ај мајката, интересно.
Реалисти биле еј...
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Мора да се стабилизира работава во темава-Милан.
Да постираме статистики а не напајање од фан на фан. Се брукаме самите.
Секој фан на Милан си има свое мислење за Летниов период или понатаму, а не некој постирал негово мислење а под него му возвратуваат со не убави постови демек нее у право или нешто друго ? Ве молам да разменуваме мислења без пцувки, прекари, или различна вулгарност.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Без да звучам провокативно али сум ви пишал и пак ке ви пишам ....

Ебате навивачите што навиваа за Милан бидејки Кака играше (И ние имаме 1 таков на Интер фан клуб)
Ебате навивачите што навиваат за клубот само ради титулите а не за клубот како клуб
Ебате навивачите што цело време ја плукаат управата и Вујко Силвио , а кога ви носеше титули најбоље СТОПАН беше а ?

Истото го читавме и за Анчелоти ...

Милан БИЛ и ке биде еден од најголемите клубови во светот без разлика на тоа колку титули освоил и кога била последната ... (као навивач на Интер ви го кажувам ова , сите знаеме каков ремет јадеа интерашите дур имаа *помалце титули од Милан* ... и пак не болеше кур , бар мене :D)

Ае поз !
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Доста е карање, пцуење, млатење празна слама и билдање постој.

Темава оди под клуч до сабота, може до тогаш ќе влезете во другите фан клубови, како на пример тој на Интер, да видите како се дискутира на ниво.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.376
Нема смисла ради дел од членовиве :)

На моја одговорност ја отварам темава, ипак форум е и нормално е да има спротиставени ставови, па макар и се навивало за еден ист тим .
Фантом и остали, ја ке ја надгледуем деновиве, ке бришам тоа што не е соодветно за истата, а останативе членови ако имаат нешто што сметаат дека треба да се тргне а е оставено, нека ме исконтактираат по ПП или профил .

п.с. Ме мрзи сега да ја средувам, не ја знам баш причината поради која е заклучена, ке разгледам што како . . . . вие терајте си нормална дискусија и прекинете со постовите у стил, овој вака постирал оној онака, истите ги сметаме за офтопик и истите у никој случај не придонесуваат за да имате подобра дискусија . :wink:

п.п.с. Форум е, ако овде барате извор на интелигенција во постови, ондак сте промашиле место, а да, зар очекувате сите да размислуваат како вас ?!? Смешно е да се говори на таа тема, така да таквите ке идат на одмор од темава .
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Ди Џенаро денес бил на операција која поминала успешно, имал фрактура на десното стапало

A.C. MILAN COMUNICATO UFFICIALE

20/08/2009

MILANO - L’A.C. Milan comunica che il calciatore Davide Di Gennaro è stato sottoposto oggi ad intervento chirurgico per la sintesi della frattura del quinto metatarso del piede destro. L’operazione eseguita ad Anversa dal prof. Martens, è perfettamente riuscita.
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Sto bidna so ovoj na lacio so sakaa da go zemat Di silvestri mislam bese ke go zemat ili seuste na pregovori`.?
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Сака не сака ... или ќе си оди, или со Пандев и Ледесма ќе скапат во втор тим у Лацио.
Боље ако даваат кеш нека земат лев бек, за десен има кој да пополни. Тука се Замброта, Одо, Бонера кога ќе се опорави па и Фламини (иако не сака да игра десен).

Туку левата страна ни е најслаба карика. Амбросини,Јанукуловски ќе ја тупат цела сезона. Штом Амбросини е капитен тогаш Фламини или Гатузо( не ми се верува) треба да игра втора постава.

**************************Абиати********************************
Замброта**********Неста****************Т.Силва******Јанкуловски*****

**************************Пирло*********************************

***********Гатузо ****************Фламини/Амборсини***************

**********************************Роналдињо*******************
*******************Пато****************************************

***************************Хунтелар***************************


За покреативна средина може и Сидорф да изигра полутка. Инзаги и Бориело наклупа, Абате може да освежи...:)
Е сега дилема ми е дали Фламини, гледано по пријателските заслужува да игра прва НО Амборсини е капитен а без Гатузо не ја бива :toe:
Незнам што ќе се прави.:)
 
P

PewDiePie

Гостин
Ма не заслужува Амброзини капитенска лента а и место во прв тим Фламини е каде каде боље,е сега гледам некои последни напори за земање бек се во тек,би требало да очекуваме оваа недела да дојде или Бејл или Де Силврстри Дренте не го даваат.И се сложувам во росонери ако веќе даваат пари нека го земат Бејл и онака левата страна во тимот ни е мртва а само со купување на еден играч ке имаме најдобра одбрана во светот според мене.
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Фиорентина готови да го земат Одо?
Тука.http://acmilan-bg.com/leon_news_full.php?id=10124

Значи Одо најверојтано заминува само останува дали ке е во Лацио или во Фиорентина.Сега мора да се зема лев бидејки деновите за затварење на трансфер пзарот се собираат и остануваат уште 10 дена.Ди Силвестри или Бејл било кој од овие двајца да дојде би било супер,:vozbud::smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom