Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Ае друштво идам ја на одмор.....бидете ми поздравени.....и се надевам коа ке се вратам ке има некој добри вести дека сме го земале хунтелар некој бек....
Форца Милан
ПОЗз
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
@Forza Milan, Среќен пат брат : )))
@Ѓоре брат дај немој да споредуваш Goal.com со некој мизерен бугарски блог :S
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Какви 5 милиони за Дида бе, највише би дале до 1,5 посебно тим како Џенова...

епа поарно нека не го даваат нека биде втор или трет голман ама за 1,5 милион голман како дида..нека го дадат нивниот голман за замена како се викаше заборавив или Маџо :vozbud:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
според миланњус и гоал Милан се се поблиску до Фабрегас. Медиумот тутоспорт нагласува дека Берлускони се договорил со Венгер за Цеск. Инаку средбата која требала да биде денес помеѓу Берлу, Галијани и Лео била одложена за утре за да размислат што ќе прават со Пирло односно Фабрегас и дали да дадат поголема понуда за Фабијано

http://goal.com/en/news/11/transfer-zone/2009/08/04/1421028/milan-ready-to-offer-arsenal-35m-for-cesc-fabregas-report

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=10426

http://goal.com/it/news/7/calciomercato/2009/08/04/1420814/risveglio-milan-c%C3%A8-fabregas
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
според миланњус и гоал Милан се се поблиску до Фабрегас. Медиумот тутоспорт нагласува дека Берлускони се договорил со Венгер за Цеск. Инаку средбата која требала да биде денес помеѓу Берлу, Галијани и Лео била одложена за утре за да размислат што ќе прават со Пирло односно Фабрегас и дали да дадат поголема понуда за Фабијано

http://goal.com/en/news/11/transfer-zone/2009/08/04/1421028/milan-ready-to-offer-arsenal-35m-for-cesc-fabregas-report

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=10426
ах ах тешко 35 милиони дадае Берлу чисто сумњам
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
па сакал да го промовира на Берлускони купот против Јуве, башка го задоволува правилото на Берлу (под 23 год :))


тешко дека ќе даде, но минатата сезона кога беа во голем минус а можеа многу да даваат(роналдињо и големите плати на останатите играчи), зошто да не и оваа... мора малку да ризикуваат, парите што ќе ги вложат во најмала рака ќе им се вратат на крајот на сезоната
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
ova sto go slusam ne mi se veruva a sakam da bide vistina fabregas e masina plus toa e mlad ima samo 22 godini mislam ke bide mnogu dobro da dojde ama tesko da se ostvari toa zosto ako bi si otisol od arsenal bi se vratil vo barselona barem taka izjavi samiot ama zasto da ne daj boze da dojde
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
ova sto go slusam ne mi se veruva a sakam da bide vistina fabregas e masina plus toa e mlad ima samo 22 godini mislam ke bide mnogu dobro da dojde ama tesko da se ostvari toa zosto ako bi si otisol od arsenal bi se vratil vo barselona barem taka izjavi samiot ama zasto da ne daj boze da dojde
Да дојде Фабрегас и Хунтелар и некој лев бек...:toe:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Неколку дена не читав ништо за Милан и отварам сега и едно 20 шпекулации има. Али ми се чини дека Берлу-компани сака да си ја дополни касичката има уше малку простор, таман за Пирло дал во Челзи дал во Арсенал на замена.
Ми одговара да го земеме Фабрегас, очигледно дека запнале да се отарасат од Пирло.
Инаку еве читам денешни шпекулации Дида го бараат од Џенов!?! Хунделар се поблиску до Милан?!? Диара на местото на Пирло ?!? (веќе значи и замена се бара) Милан го сака Ебуе!?! итн.....

Милан се сака, со секој преговара, секој ќе го продаде, ама никако убаво да го отвори кесето и да купи нешто што ќе ги израдува вистински фановите.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.495
Поени од реакции
8.147
Одлично би било Фабрегас да го доведеме... Брз, технички поткован, интелигентен и пред се МЛАД а доста искусен за негови години...
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Ако дојде Фабрегас ќе славам мајке ми : ))))
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.266
Поени од реакции
8.383
Ајде сега сите стај те си аватарчиња од фабрегас:tapp:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.266
Поени од реакции
8.383
за што да стават кога нема да го земеме :)
Па се попалија сите како млади мајмуни! Леле фабрегас ако дојде ццц колку само секад вака кога се палиме не испаѓа трансверот..
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.495
Поени од реакции
8.147
Па се попалија сите како млади мајмуни! Леле фабрегас ако дојде ццц колку само секад вака кога се палиме не испаѓа трансверот..

на грав да не гледаше кога ние се попалиме трансферот пропаѓа?
Тоа нема врска, Милан уште пред 2 години беше загреан за Фабрегас.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom