Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Берлускони вели дека е изненаден од тоа што медиумите пишувале во врска со Пирло и негираше било каков негов можен трансфер во Челзи. Исто така не испушти да каже дека Милан е сеуште тим број 1 во светот :icon_lol:

http://www.sportmediaset.it/mercato/articoli/articolo25518.shtml
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
абе дечки ова за пирло у челзи мислам тешко освен ако кажат Б и Г ке го продаваме,вака само на гоал.ком што пишува тоа све може да е измислица,мислам дека ако го продадат пирло ке го јадат таму од навивачите пошо сите се против продажба зашто не е се до парите без пирло ке играме ко муви без глави иако има 30 али чоекот е 1 од најдобрите плејмејкери,доколку го шитнеме планирајте да губиме уште малце подолго...додека се најде главен играч во средина има време а и не се наоѓа така лесно!Јас сум против продажба!:wink:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Ако замине Пирло јас се пакувам и идем на Аљаска, да неможат да ме зезаат другарите дури ни по сателит, зошто ке се боримо за излез у куп уефа а не лига шампиони :kesa:

Па добро кај им е паметот на овие, еден од најдобрите 3 плејмејкери во светот ке го дадат, за некој си Хернанес, кој бтв освен нас никој друг не го бара:toe:

Ја сум против продажба на Пирло, барем уште една сезона.

Ја не сум некој голем фан на играта на Фабиано, подобро би било од него и Баптиста да го земемо, но подобро е и Фабиано одколку никој


А за левата бековска позиција се спомнува Де Силвестри , овој е добар може да игра и централен и лев, али у офанзива не ми е некако добар, али затоа тамо не проаѓа никој :nenene:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.510
Поени од реакции
5.494
А за левата бековска позиција се спомнува Де Силвестри , овој е добар може да игра и централен и лев, али у офанзива не ми е некако добар, али затоа тамо не проаѓа никој :nenene:
Од кј сеа овој лев бек? ја ка што знам овој е десен бек...
- Во случај да дојде некој десен бек Замброта се сели лево.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.444
Поени од реакции
6.699
абе дечки ова за пирло у челзи мислам тешко освен ако кажат Б и Г ке го продаваме,вака само на гоал.ком што пишува тоа све може да е измислица,мислам дека ако го продадат пирло ке го јадат таму од навивачите пошо сите се против продажба зашто не е се до парите без пирло ке играме ко муви без глави иако има 30 али чоекот е 1 од најдобрите плејмејкери,доколку го шитнеме планирајте да губиме уште малце подолго...додека се најде главен играч во средина има време а и не се наоѓа така лесно!Јас сум против продажба!:wink:
и за кака шпекулација па замина и за ибро шпекулација па замина.
џабе празни муабети кога италијанското првенство почна да се распаѓа единствено што може да го натера Пирло да остане е неговата волја и ништо друго.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.266
Поени од реакции
8.384
Од кј сеа овој лев бек? ја ка што знам овој е десен бек...
- Во случај да дојде некој десен бек Замброта се сели лево.
Десен бек е 1,000,000%

Леле колку сме активни .... со шпекулацииве:party3:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.495
Поени од реакции
8.147
Ако замине Пирло јас се пакувам и идем на Аљаска, да неможат да ме зезаат другарите дури ни по сателит, зошто ке се боримо за излез у куп уефа а не лига шампиони :kesa:

Па добро кај им е паметот на овие, еден од најдобрите 3 плејмејкери во светот ке го дадат, за некој си Хернанес, кој бтв освен нас никој друг не го бара:toe:

Ја сум против продажба на Пирло, барем уште една сезона.

Ја не сум некој голем фан на играта на Фабиано, подобро би било од него и Баптиста да го земемо, но подобро е и Фабиано одколку никој


А за левата бековска позиција се спомнува Де Силвестри , овој е добар може да игра и централен и лев, али у офанзива не ми е некако добар, али затоа тамо не проаѓа никој :nenene:
другар, јест да е БИЛ најдобар плејмејкер и најдобар задњи вез у свет.. Ама сето тоа беше до пред 2 години. Сега веќе е стар, многу спор, а и ја нема таа креативност што ја имаше некад. И успат, 20 милиончиња да земеме за пирло ке биде топ. А и со тие пари ке го земеме Хернанес и Џеко најверојатно(со мала компензација)..
И колку за информација, многу играчи кои биле докажани легенди биле барани(и купени) од милан.. .така да тоа нема врска, немора да значи ако сите светски клубови се загреани по некој непознат играч дека тој е ЧУДО!

Мада мислам дека штом за 25 милиони фунти може да се купи еден никаков играч како Адебајор, тогаш на Пирло може комотно цената да се зголеми до 30 милиона евра...:tapp:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
И колку за информација, многу играчи кои биле докажани легенди биле барани(и купени) од милан
Да у право си, најдобар пример е Кака, кој пред да дојде у Милан им бил понуден на Реал за помалце од 5 милиони, а сеа го купија за 60 и кусур :smir:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Arrivederci Dzeko :)

заборавете на Џеко, потпишал нов договор до 2013 и вели дека е среќен што го направил тоа пред да почне шампионатот па целосно да може да се посвети на тимот и подготовките
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Arrivederci Dzeko :)

заборавете на Џеко, потпишал нов договор до 2013 и вели дека е среќен што го направил тоа пред да почне шампионатот па целосно да може да се посвети на тимот и подготовките
Овај 3 пати го продолжи договорот летово... :icon_lol:


Сега, ако со овај е готово, тогаш Хунтелар сакам да дојде.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.573
Поени од реакции
6.270
Да у право си, најдобар пример е Кака, кој пред да дојде у Милан им бил понуден на Реал за помалце од 5 милиони, а сеа го купија за 60 и кусур :smir:
Епа Реал нон стоп си го јадат крапот со промашени трансфери па на крај ги земаат за астрономски цени :toe:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.575
Поени од реакции
48.243
Заглаивме со Фабијано изгледа на крај, ќе се опне пара што не ја заслужува и ќе се даде некој играч на позајмица во Севиља.
Пресудно за ситуацијава во која е Милан(структурна измена) е трансферите да се прават што е можно порано, т.е до овој период се што беше потребно да е купено и да му се најдеше позиција и примена. Вака засилувањата(ако се десат т.е :)) ќе дојдат на растури-пазар у пет до дванаес и после иди смести ги кој каде припаѓа што ќе игра и оформи една страрна постава од нив. Пак пола првенество ќе помине во експериментирање. Интер и Јуве само покриваат позиции па завршија работа, а овие си играат курташак со тим што нема никаква компатибилност ни флуид во играта.
Порано мислев дека со два до три просечни играчи ќе се заврши работа за сезона, ама испадна дека било ептен килаво како што разбрав како иделе пријателскиве
еиии ти цело лето да имаш донесено само еден играч и тоа без пари е циганчење што преминува здрав разум.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
и за кака шпекулација па замина и за ибро шпекулација па замина.
џабе празни муабети кога италијанското првенство почна да се распаѓа единствено што може да го натера Пирло да остане е неговата волја и ништо друго.
da no kolku sto se sekjavam togas nekolku pati Berlu izjaivi: I will sell Kaka! neli taka bese?za pirlo ne kazal taka,toa ti e pretsedatelski zbor!ako saka toj sve ke prodade !:toe:...sekako deka e slabo sea koga ne mozete so panatinaikos da izigrate asalno u LS,koga bese Kaka najdobar fudbaler,Milan evropski sampion i italija svetski sampion nikoj ne jadese gomca!:toe::smir:
izvinete za lat...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom