Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Овај е тој, за овај пред некое време имаше шпекулации за не знам каде. И знам за 2008 беше избран за најдобар лев бек во бразилската лига, исто така има и шпански пасош.

Штом го избрале а и е бразилец можно е да го земеме ако се докаже ќе игра и прва постава пред Јанкуловски а и ако не за замена да има :)
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
1. Зошто не го задржавте Роналдо??

2. Како можи играч кој играл, давал голови и бил нон стоп во форма да не биди заприметен од голем клуб??

3. Од кај па ти толку сигурен дека и нареднава сезона Џеко ке изигра на ова ниво?? Сакаш ист пример.. Ибишевич од Хофенхајм дали се сеќаваш дека првата полусезона растураше.. Се повреди и куп.. Ништо сега.. Кај е тој?? Кој го познава сега??
- Дај бе не заебавај.. Кажими ти мене пример зошто Трезе е послаб од Фабиано?? Оти има 31 год?? Тоа го прави послаб?? А што има запишано во историјата Фабиано?? Освоил Куп Уефа со Севиља?? Тоа го прави појак напаѓач од Трезе?? Ц ц ц ц!!:toe:
Toa и ми беше муабетот само не ме сфативте, го дрвите сите за Џеко дека бил ѕвер ау и слично а има изиграно само една сезона.

Од сите овие што се шпекулира, Трезеге, Фабиано, Адебајор јас сум за Фабиано тоа ми беше целиот муабет.

Нема везе тоа што Трезеге има повеќе освоено тоа е многу нормално играл за голем клуб, муабетот ми е дека Трезеге е нешто исто како Роналдињо потрошени играчи што немаат веќе што да понудат.
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Утре во колку саато ке играме ,ако играме попладнете ,после натпреваро оставејте видео нема да сум дома касното утре ке си дојдам ,Леонардо со изјава пред да отпатува за Америка на подготовките дека ТРансфер ПАзарот?Имам доверба во Галиани:helou:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Утре во колку саато ке играме ,ако играме попладнете ,после натпреваро оставејте видео нема да сум дома касното утре ке си дојдам ,Леонардо со изјава пред да отпатува за Америка на подготовките дека ТРансфер ПАзарот?Имам доверба во Галиани:helou:
Не мислам дека играме 4 часот полнок...:baeh:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Сигурен сум дека ќе донесеме некој напаѓач само да видиме кој ќе биде тој...и да прашам кога играме со Интер пријателска во близок период или понатака?

И глеј те го ова
Дали знаете чива жена е градоначалничката на Милано ? :)



Пази се од Берлу па па пази се од Берлу
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Абе оваа ружна ко мрак е , може на Морати да му е жена би пасуеле :pos2:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Читам нешо сеа таа фирмата шо поседува 65% од Фабијано ја тужела Севиља во суд во Лондон зашто не ја прифатила понудатата на Милан од 14милиони.....бидејки таму имало некој договор дека ако некој понуди 11 милиона или повеке Фабијано може да си оди....ае сеа да видиме шо ке биде
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
Ag. Hernanes: "Si potrebbe chiudere per 12-13 milioni" sao paolo moze da si dozvoli da odi hernanes za 12-13 milioni pa ajde milan sega ili koga i negoviot afent rece deka ima ponudi od barca real atletico madrid :tapp::uvo:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Читам нешо сеа таа фирмата шо поседува 65% од Фабијано ја тужела Севиља во суд во Лондон зашто не ја прифатила понудатата на Милан од 14милиони.....бидејки таму имало некој договор дека ако некој понуди 11 милиона или повеке Фабијано може да си оди....ае сеа да видиме шо ке биде
Ако ова е точно тогаш газдиве веднаш ке намалат на 10 милјони и ке се ценкаат цц.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Sisoko и официјално у Лион, нив не им сметале забите негови. Нека сеа сеа нашиво со курот у рука им ебем идиотите
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
P

PewDiePie

Гостин
Sisoko и официјално у Лион, нив не им сметале забите негови. Нека сеа сеа нашиво со курот у рука им ебем идиотите
Не пер ти не сфаќаш,на келавицата не му требаат играчи пошто милан е полн со ШАМПИОНИ,тие шампиони се цицаат до 37-38 год(читај додека не почнат да имаат проблеми со срце),е, кога и тие ке престанат да играат правиш генијален потег го продаваш најдобриот играч :pehar:,после не го вракаш идниот Зидан го оставаш да си го земе Арсенал или некој што претпочита "неискусни млади фудбалери" и да те ду*и у глава и да ти го продава дупло повеќе.Фановите не ги еб*ш нека штрајкуваат со глад ако сакаат ти си земаш третолигашки напаѓач и бесплатен американец и се ценкаш до последно евро дури и за едниот напаѓач што викаш дека имаш у план да го земеш.Ус пат ти бегаат зверови како Џеко и Сисоко.....следно вклучување се бориш за 7 место тоест интертото куп и се молиш да дојдат арапи и да го одкупат клубот :tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom