Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Леонардо го менува имиџот на Милан.
Десетте правила на Леонардо сеа ќе ги слушнете :)

1.Eкипата да биде компактна,не повеќе од 30 метри разлика меѓу централниот дефанзивец и централниот напаѓач.

2.Бековите да напаѓаат во текот на целиот натпревар.

3.Формацијата е 4-3-3.Двајца дефанзивни играчи од средниот ред,а третиот игра послободно зад напаѓачите и понапред од нив.

4.Никој не треба да ја добие топката ако стои.Сите фудбалери постојано се во движење и непрекинато се откриваат на своите соиграчи.

5.Централниот напаѓач треба да открива простор за другите напаѓачи кои ќе дејствуваат по крилните позиции.

6.Тројцата напаѓачи треба да се во линија и тие да бидат први дефанзивци при напад на противникот.

7.Тренинзите ќе бидат само изутрина,дури и во текот на сезоната кога се игра Лига на Шампиони(последните сезони најчесто се тренираше попладне)

8.Да се игра максимално брзо и да се има само два контакти со топката.

9.Сите фудбалери се еднакви.Нема поголема или помала звезда во екипата.

10.Сите тренинзи се со топка,дури и тие кога се кондициски .
Добри му се правилата се надевам на добар успех гледам многу се залага со тимот и сака нешто да освои да постигне.За трансферот на Фабијано повеќе ќе се знае за 2-3 саата затоа што Галијани преговарал во моментов.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
преговорите за Луис Фабиано се затворени, но не и прекинати... двете страни неможеле да се договорат за сумата и затоа ќе нема да има преговори во блиска иднина освен доколку Милан не реши да понуди повеќе пари

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=9194

http://www.channel4.com/sport/football_italia/jul14f.html
Aман направија митски трансфер...Ај ако не сеа покасно ќе го земеме а сега Хернанеш и Цисоко.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
преговорите за Луис Фабиано се затворени, но не и прекинати... двете страни неможеле да се договорат за сумата и затоа ќе нема да има преговори во блиска иднина освен доколку Милан не реши да понуди повеќе пари

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=9194

http://www.channel4.com/sport/football_italia/jul14f.html
што можат да направат кретени како галијани и сакаат да им купуваат карти и да не протестираат фановите еее :nerv:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Повторно во преден план дојде скржавоста на газдата кој верува дека нема потреба за замена за Инзаги во нападот...:tapp:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Повторно во преден план дојде скржавоста на газдата кој верува дека нема потреба за замена за Инзаги во нападот...:tapp:
Газдата кој не сака да даде повеќе од 20 милиони за Фабиано...Ти би дал?
Милан денеска ја кренал понудата 18 милиони + 5 милиони бонуси во зависност од игрите на Милан наредната сезона...
И јас мислам дека повеќе од 20 милиони за Фабиано не е реално да се платат...Има 28 години,а според мене можеме ние да најдеме и земеме подобар за тие пари...
 
P

PewDiePie

Гостин
преговорите за Луис Фабиано се затворени, но не и прекинати... двете страни неможеле да се договорат за сумата и затоа ќе нема да има преговори во блиска иднина освен доколку Милан не реши да понуди повеќе пари

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=9194

http://www.channel4.com/sport/football_italia/jul14f.html
Бар за овој напаѓач нека испаднат скржави...ахх златен Џеко пак ке го спомнам ама џабе е или па Гуркуф да беше еден од нив двајца кај нас немаше да имаме вакви проблеми,сеа барем Хернанеш и Сисоко да ги земат па за напаѓач здравје зима,осеќам Бориело ке распали сезонава заедно со Пато и Рони ке бидат смрт
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Ќе ја биде работата бе што се секирате :icon_lol:
Обично за фудбалери кои сме заинтересирани не доаѓаат во Милан него наеднаш ќе дојде некојси трет за кој немало ниту една шпекулација...


Еве кој како атакува по левата страна

Очекувам многу од Роналдињо...
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Па и на крај краева нека не доага ако даваат повеке нека го земат Хунтелар....или па нека дојдат хернандес и сисоко
И ја очекувам мн од Рони чим веќе изгубил 4 кг тогаш ств работи и ке даде се од себе за да се врати
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
20
Поени од реакции
1
Има кој сака друг број да го земе.
Неможе да почека барем 1 сезона
кретен бе

и што сега пак ке има 22 на терен бетер потешко да ми е

22 беше и ке остане само легендарен број на Кака

Бориело:bip:


Нека дадат на некој млад талент што ке дојде а не овој пензионер што само се повредува:mad:
И јас мислам дека треба барем една сезона да стое бројот слободен како знак на благодарност од клубот кон КАКА за е што направи
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Абе број ка број што има врска кај кого ќе иде...
Матиони го зема бројот од Кафу и што дека? само на легендите се повлекува бројот... како Малдини!
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.185
Газдата кој не сака да даде повеќе од 20 милиони за Фабиано...Ти би дал?
Милан денеска ја кренал понудата 18 милиони + 5 милиони бонуси во зависност од игрите на Милан наредната сезона...
И јас мислам дека повеќе од 20 милиони за Фабиано не е реално да се платат...Има 28 години,а според мене можеме ние да најдеме и земеме подобар за тие пари...
A za Kaka 27 godisen 65miliona mozese da gi lapnat?
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Газдата кој не сака да даде повеќе од 20 милиони за Фабиано...Ти би дал?
Милан денеска ја кренал понудата 18 милиони + 5 милиони бонуси во зависност од игрите на Милан наредната сезона...
И јас мислам дека повеќе од 20 милиони за Фабиано не е реално да се платат...Има 28 години,а според мене можеме ние да најдеме и земеме подобар за тие пари...

Значи во напад никој да не зимаме според тебе ? Добри сме бе што ќе очекуваме од Инзаги 35 гола да даде Бориело ќе се молиме да не се повреди или ќе биде исти Џила,Рони ќе го враќаме во форма...абе алооо со тие 65 милиони ќе земеме јак напаѓач како Фабијано што му фали сигурен сум дека ќе се снајде.Со заминувањето на Кака сигурен бев дека ќе го земеме кај нас да игра али скржави газди имаме тоа и сеа ни ќе го оправдуваме тоа...ако не Фабијано кој да земеме напаѓач вака баш ме интересира коа веќе Џеко не одјеба
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
Е добро де ако се стопирани не се прекинати. Не бидете песимисти одма. Инаку се сложувам дека повеќе од 20 милиони се многу за Фабиано. Одличен фудбалер ама што е многу многу е. И знаете што е најинтересно во целата оваа приказна. Тоа што играчите јавно кажаа дека сакаат да играат во Милан (мислам на Фабиано и на Џеко). Можеби треба да се прават наудрени па ќе успееме да ги земеме :) Вака клубовите им билдаат цена. И кој е крив за сето тоа. Реал Мадрид. Да не го пореметеа трансфер пазарот сега се ќе си беше во ред. Сега цените на играчите се како оние на Menager 2009. Ах тие знаеле што ќе се случува ова лето само не кажувале:pos::pos::pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom