Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Добра замена, за ротирање играчи, солиден е дечкото, и не се возбудувајте премногу зашто знаете дека во Италија не е битно толку да си висок и снажен, битно е во тоа тиквата што имаш.
Во Англија е битно да си што поголем копач:)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Леееее еден трансфер што ти прави значи. Одма живна фан-клубов, оптимизмот се врака, сите пак се позитивни, нема веќе расправи...

Тоа е тоа што ни треба да живнеме добар играч земавме јак ептен:toe:Е сега се надевам нема тука да застанат мафијашиве очекувам еден нов играч во среден ред по можност да биде од овие Холангезиве од Реал Мадрид и онака таму ќе им прават чистка а верувам дека ако пратиме понуда нашата прва ќе се разгледува имаме бонуси кај нив :) Тоа е тоа и веројатно летово ќе стигне и еден нов напаѓач а и секако се надевам дека Сисоко ќе се приклучи на Милан следниов период
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Леееее еден трансфер што ти прави значи. Одма живна фан-клубов, оптимизмот се врака, сите пак се позитивни, нема веќе расправи...
да бе мајката гледаш ли одма сите почнаа со оптимизам .хаха,ако добро е тоа,уште малце ке почнаа да не пцујат тие што бевме оптимисти од почетокот...ја незнаев дека го земале без пари овој сеа дознав..стварно се мафија еј..:pos2:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Добро, дали може да се даде бан поради дебилност и ноторна кретеноидност?

Ако може, првата награда би му ја дал на Forza 22 без размислување.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Добро, дали може да се даде бан поради дебилност и ноторна кретеноидност?

Ако може, првата награда би му ја дал на Forza 22 без размислување.
брат ај не умарај жити се само ти увек мрчиш нешто,што те боли тебе ја што пишувам ако не ти се свиѓа не читај а не само замараш нешто,не ни руши атмосфера сега ако сакаш да праиш проблеми слободно бегај од тука! Ти стварно си увек контра Милан не те разбирам од каде ти Миланез една позитивна работа не кажа за Милан !:toe: :pusk:
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
ајде ерлија нека ни е играчов повеќе ми личи на nba-player,боксер или пливач-се смеам.
но мислам дека е топ играч физички страшен едноставно квалитетен дефанзивец па да гледаме напред мора , но несмеме да бидеме задоволни со него без врска ако е слободен играч,како да е ни требаат уште неколку играчи па ќе видиме
и мило ми е за оптимизмот во фан клубов поз:helou:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.281
не бе не не се нормални овие :) За без пари го земаа бе хиени бе оиии господе!!! Се крена фама за човеков на конфедерации, па го подзаборавија малце и сеа оп!!-Милан.
Од овој човек нема зијан во ниеден случај, иако звезди на настани како Куп на Конфедерации не ми се по ќеф, човеков ептен ме импресионираше, баш ми беше онака СТАМ!!
Битно е исто што нема да му смета клупата што ќе ја јаде неминовно ради Неста а има што да покаже кога ќе му се даде шанса.
Се на се добар потег е. Сега да се покрие Јанкуловски мора со некој и одбранта обезбедена ни е. Ја би сакал нешто како Лам таму ама ми излгеда дека ќе ги напатат Порто за Сисоко и на крај ќе го земат.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
не бе не не се нормални овие :) За без пари го земаа бе хиени бе оиии господе!!! Се крена фама за човеков на конфедерации, па го подзаборавија малце и сеа оп!!-Милан.
Од овој човек нема зијан во ниеден случај, иако звезди на настани како Куп на Конфедерации не ми се по ќеф, човеков ептен ме импресионираше, баш ми беше онака СТАМ!!
Битно е исто што нема да му смета клупата што ќе ја јаде неминовно ради Неста а има што да покаже кога ќе му се даде шанса.
Се на се добар потег е. Сега да се покрие Јанкуловски мора со некој и одбранта обезбедена ни е. Ја би сакал нешто како Лам таму ама ми излгеда дека ќе ги напатат Порто за Сисоко и на крај ќе го земат.
Абе дечково имаш право баш Стам хаха како е само граден мускули а и не само на конфедерации лани на сателитска ги следев претежно сите утакмици што ги даваа од стандард зашто ги играв во кладилница стандардно овој дечко незнаеш што правеше како ги фрлаше противничките напаѓачи како мали деца а и најинтересно не правеше глупи стартови од овој играч сите би очекувале да прави прекршоци да биде арогантен ама не е таков онака кул што би рекле енглезиве:) баш го запамтив носеше 5ка во стандард дефинитивно е закон а и без пари ...

Сега останува да се засилиме со уште некој баш ваков од 24 до 27 години за да се има рамнотежа неможе од една страна инзаги фавали неста... а од друга страна пато зигони барета нема рамнотежа ваквите играчи ќе ствараат силва фламини Ониеву Роналдињо (Хунтелар\или кој друг и да дојде) (Цисоко) , а и згора на се догодина е светско првенство знаеме што значи тоа за овие играчи
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Е значи мадафака е Галијаниво кој сака нека рече. Ете место 20 мил за Миранда 0 евра Огучи. Ја сум малце скештичен за дечково али ко што рече Пејо нема зијан од него, ако изигра барем третина од утакмицеве сезонава како таа со Шпанија ког асам ги чуваше Торес и Виља :vozbud: ја сум задоволен.

Жал ми е за Џеко ама како викаа старите "Лаком гз......." Ќе го ксне Волфсбург сеа ако е посериозна повредата.

Кога би имало некој сега у моментов да гарантира дека дрогашот нема да се повредува цела сезона шпиц не ни е потребен. Но......


И пожелно би било да се даде пирло за некои 25 милиони и за тие пари како знаат нека го ангажираат Мутињо и Волсо од Спортинг како знаат :icon_lol:

Е дури тогаш ќе имаме конкурентен состав.... :)

Малце претерав а? :pos:

Пирло на 31 год може на овие двајца да им биде професор по лекции фудбал. Не сакам португалци у тим. Нека идат у Шинтер и нека земаат канти, златни сребрени какви било :tv:


Добро е добро се опраивме полека полека уште еден саглам напаѓач и топ...Оваа година мора да го плеснеме интер.Уффф им го собирам одамна...

Абе нека не плеснат они и два пута ако сакаат мие титула да земемо. И Лани ги плеснавмо, другата педерски га зедоја и шо фајде од тоа ??

Да ги плескамо мие Регина, Киево, Палермо со нив да не киксамо и све ќе бити добро
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ај честито црнче.. Мислам дека ке се снајде во Милан и ке си изграде кариера а има и снага, мускули, висок се.. Сега уште Сисоко да си го зееме а оваа изјавава погоре некако ми дава надеш дека тој не се откажува од Милан а мафијашиве белким ке го земат за 15 милјони. Јас со трансферов на Огучи и со тренсфер на Сисоко (ако се деси) би бил пре задоволен но ако може и напад да зееме тогаш на Интер ке му бегаме 10 бода :)!
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Ај честито црнче.. Мислам дека ке се снајде во Милан и ке си изграде кариера а има и снага, мускули, висок се.. Сега уште Сисоко да си го зееме а оваа изјавава погоре некако ми дава надеш дека тој не се откажува од Милан а мафијашиве белким ке го земат за 15 милјони. Јас со трансферов на Огучи и со тренсфер на Сисоко (ако се деси) би бил пре задоволен но ако може и напад да зееме тогаш на Интер ке му бегаме 10 бода :)!
Дај боже :).

http://www.goal.com/en/news/12/spain/2009/07/07/1369157/andrea-pirlo-was-never-in-our-plans-atletico-madrid

Пирло останува едно 100%.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom