Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Тука

Тука

Ова се од Македонски сајтови, сигурно не измислуваат, башка и неможев да ја најдам последната изјава на Фабрегас, кога вика дека сака да игра во Милан. И ме мрзе сеа да гуглам па да барам од англиски сајтови.

Еве ја последната изјава, од milannews.it
Да бе,не измислуваат,они лично го прашаа Цеск.:tapp:
Инаку извини/ти читај бетер страници од гол.ком.:helou:
Не сонувајте такви работи дека изјавувал дека сака во Милан,кога следниот ден на официјална демантираше се,верувајте вие на мак сајтови..плус не му е во Милан местото,ке руши просек во години.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Vo kuloarite na Milan se spekulira deka Galijani ke se obide da go ubedi Paolo Maldini (40) i Alesandro Kostakurta (42) povorno da se vratat na terenite, spored neoficijalni izvori Kostakurta e veke podgotven za novata sezona sega preostanuva samo da se ubedi Maldini da potpise ednogodisen dogovor i da se proklucat na podgotovkite vo Balzano, Svajcarija.
Vo nevrzan razgovor so bivsiot selektor na Srbija i Crna Gora Savicevik (47) izjavi deka mu e ponudeno povtrorno da go oblece dresot na golemiot Milan i toa vo paket so Zvonimir Boban(46).
Kako konsekvencija na ovie izjavi bivsiot agent na Franko Baresi (51)(Emilijano Zapata (94)) izjavi deka Franco e spremen vo sekoe vreme da gi simne kopackite od klin i da im pomogne na mladata i neiskusna ekipa na Milan za aspiracii kon sampionskata titula.

Spekulacijata so angaziranjeto na Armando Diego Maradona (48) ja demantirase samiot golem as koj izjavi deka momentalno e posveten na svojata familija i deka ne razmisluva za vrakanje vo fudbalot.

Momentalna vo igra se nekolku golemi i provereni igraci za zasiluvanje vo Milan : Pol Gaskonj (43), Erik Kantona (47), Marsel Desai (44) kako i nekolku pomladi no sepak igraci od svetski kalibar: Rivaldo (36), Gabriel Omar Batistuta (38),Redondo (37).

Interesna trivijalna vest za Makedonskite fanovi na Milan deka minatoto leto imalo taen sostanok vo Krk (Hravatska) so legendata na Makedonskiot fudbal Darko Pancev (37) za negovo angaziranje vo Milan no oficijalno od privatni pricini, a neoficijalno zosto e veren navivac na Inter Pancev ne go prifatil predizvikot.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Он само ви ја кажува голата вистина, ама очигледно пола од фан клубов е фантазерски настроен со позитивистички гледања и необјективно гледање на работите.

Го чекам сега Нино да ни објасни како стоеле работите, и дека Берлускони и Галијани се најголемите мангупи демек они се знаеле...
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Vo kuloarite na Milan se spekulira deka Galijani ke se obide da go ubedi Paolo Maldini (40) i Alesandro Kostakurta (42) povorno da se vratat na terenite, spored neoficijalni izvori Kostakurta e veke podgotven za novata sezona sega preostanuva samo da se ubedi Maldini da potpise ednogodisen dogovor i da se proklucat na podgotovkite vo Balzano, Svajcarija.
Vo nevrzan razgovor so bivsiot selektor na Srbija i Crna Gora Savicevik (47) izjavi deka mu e ponudeno povtrorno da go oblece dresot na golemiot Milan i toa vo paket so Zvonimir Boban(46).
Kako konsekvencija na ovie izjavi bivsiot agent na Franko Baresi (51)(Emilijano Zapata (94)) izjavi deka Franco e spremen vo sekoe vreme da gi simne kopackite od klin i da im pomogne na mladata i neiskusna ekipa na Milan za aspiracii kon sampionskata titula.

Spekulacijata so angaziranjeto na Armando Diego Maradona (48) ja demantirase samiot golem as koj izjavi deka momentalno e posveten na svojata familija i deka ne razmisluva za vrakanje vo fudbalot.

Momentalna vo igra se nekolku golemi i provereni igraci za zasiluvanje vo Milan : Pol Gaskonj (43), Erik Kantona (47), Marsel Desai (44) kako i nekolku pomladi no sepak igraci od svetski kalibar: Rivaldo (36), Gabriel Omar Batistuta (38),Redondo (37).

Interesna trivijalna vest za Makedonskite fanovi na Milan deka minatoto leto imalo taen sostanok vo Krk (Hravatska) so legendata na Makedonskiot fudbal Darko Pancev (37) za negovo angaziranje vo Milan no oficijalno od privatni pricini, a neoficijalno zosto e veren navivac na Inter Pancev ne go prifatil predizvikot.

хахаха,јако е ова !:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
“Разговараме и со Милан. Доколку Пирло замине, Ледесма сигурно ќе се пресели на Сан Сиро.”
“Лацио ја утрврди цената на Ледесма и таа е 15 милиони евра. Во овој момент чекаме развој на настаните на трансфер пазарот кои се поврзани со Милан и Јувентус.”
“Но сигурен сум дека Ледесма нема да игра за Лацио следната сезона.”
- агентот на Ледесма
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520

грисинкава загреови ќе биде ако го земеме..има многу напаѓачи башка за 30 милиони ќе може да избираме помеѓу:Ето,Тевез,Луис Фабијано,Фабрегас(иако не е напаѓач со него не треба да земат напаѓач),Лисандро Лопез од Порто(помалце од 30 милиони сигурно),Кеирсон од Палмеирас и други..
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Ама вие не разбирате дека Милан не бара такви играчи, Милан бара ВИСОКИ, снажни, гол играчи, а не ниски и брзи како Ето, Тевез и слично/.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Бара играчи како што е Џеко али не успеа ,Волфс не сакале да го дадат зашто им бил у плановите и бидејки понудата не била доволна:uvo: Адебајор-:nenene:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Не го земаа затоа што незнаат доволно да стиснат, неможе некој си тим вчера што станал првак да си игра со моменталната ''големина'' на Милан.

Ете баш поради тоа Милан моментално е далеку зад најголемите европски клубови...

Нека иде така на Реал, Манчестер, Барселона, Челзи и слично да им мавне некој корпа.
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Не ми е јасно зошто зборувате за Адебајор како да нема појма? Луѓе, човекот има 25 години и две финалиња во ЛШ. Има играно за Монако (во најдобрите години на клубот) и за Арсенал. Џеко тогаш играл во Железничар. Сакам да кажам дека знае како е да се игра за голем клуб, за разлика од Џеко, знае што е притисок од нививачи управа и слични работи. Адебајор е појава на теренот која Милан во моментов ја нема. Затоа тој е алката која недостасува во Милан

Изгледа заборавивте кој е Адебајор па еве ви едно клипче да ве потсети.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Мене адебајор ми е супер засилување ако дојде да го земеме и ледесма како што прочитав погоре 2 дефанзивци и на коњ сме сеа знам дека ни избегаа неколку фудбалери али тоа е ке бидеме пак конкуренти верувајте ФОРЦА МИЛАН позз до сите РОСОНЕРИ

само колку год има ледесма можете да ми кажете ако знае некој?
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
Не ми е јасно зошто зборувате за Адебајор како да нема појма? Луѓе, човекот има 25 години и две финалиња во ЛШ. Има играно за Монако (во најдобрите години на клубот) и за Арсенал. Џеко тогаш играл во Железничар. Сакам да кажам дека знае како е да се игра за голем клуб, за разлика од Џеко, знае што е притисок од нививачи управа и слични работи. Адебајор е појава на теренот која Милан во моментов ја нема. Затоа тој е алката која недостасува во Милан

Изгледа заборавивте кој е Адебајор па еве ви едно клипче да ве потсети.
изгледај ги клипчињата на youtube од Ѓеко па види за каков фудбалер стануе збор какви голеви има давано
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Да бе,не измислуваат,они лично го прашаа Цеск.:tapp:
Инаку извини/ти читај бетер страници од гол.ком.:helou:
Не сонувајте такви работи дека изјавувал дека сака во Милан,кога следниот ден на официјална демантираше се,верувајте вие на мак сајтови..плус не му е во Милан местото,ке руши просек во години.
Веќе ти кажав еднаш, не го читам многу goal.com, а кога го читам го читам заради некои изјави, рејтинзи од натревари....а пак вестите ги каснат, еве ти чист пример...вчера сабајле Галијани изјави дека нема да го купуваме Сисоко, а тоа дури денес сабајле го пишуваше на goal.com. А и секогаш вестите ги читам од milannews.it, tuttomercatoweb.com, trasnfermarketweb.com, acmilan-bg.com...
Vo kuloarite na Milan se spekulira deka Galijani ke se obide da go ubedi Paolo Maldini (40) i Alesandro Kostakurta (42) povorno da se vratat na terenite, spored neoficijalni izvori Kostakurta e veke podgotven za novata sezona sega preostanuva samo da se ubedi Maldini da potpise ednogodisen dogovor i da se proklucat na podgotovkite vo Balzano, Svajcarija.
Vo nevrzan razgovor so bivsiot selektor na Srbija i Crna Gora Savicevik (47) izjavi deka mu e ponudeno povtrorno da go oblece dresot na golemiot Milan i toa vo paket so Zvonimir Boban(46).
Kako konsekvencija na ovie izjavi bivsiot agent na Franko Baresi (51)(Emilijano Zapata (94)) izjavi deka Franco e spremen vo sekoe vreme da gi simne kopackite od klin i da im pomogne na mladata i neiskusna ekipa na Milan za aspiracii kon sampionskata titula.

Spekulacijata so angaziranjeto na Armando Diego Maradona (48) ja demantirase samiot golem as koj izjavi deka momentalno e posveten na svojata familija i deka ne razmisluva za vrakanje vo fudbalot.

Momentalna vo igra se nekolku golemi i provereni igraci za zasiluvanje vo Milan : Pol Gaskonj (43), Erik Kantona (47), Marsel Desai (44) kako i nekolku pomladi no sepak igraci od svetski kalibar: Rivaldo (36), Gabriel Omar Batistuta (38),Redondo (37).

Interesna trivijalna vest za Makedonskite fanovi na Milan deka minatoto leto imalo taen sostanok vo Krk (Hravatska) so legendata na Makedonskiot fudbal Darko Pancev (37) za negovo angaziranje vo Milan no oficijalno od privatni pricini, a neoficijalno zosto e veren navivac na Inter Pancev ne go prifatil predizvikot.
:pos::pos::pos::pos:
Брат, тебе не ти е тука местото, вработи се у goal.com и пишувај у "calcio comedy" :pos2: :pos2:

Инаку кога сме кај Ривалдо
:aplauz::aplauz:
- агентот на Ледесма
Ц ц ц ц ц...тоа ќе биде смрт за Милан и неговата средина.
грисинкава загреови ќе биде ако го земеме..има многу напаѓачи башка за 30 милиони ќе може да избираме помеѓу:Ето,Тевез,Луис Фабијано,Фабрегас(иако не е напаѓач со него не треба да земат напаѓач),Лисандро Лопез од Порто(помалце од 30 милиони сигурно),Кеирсон од Палмеирас и други..
Брат, види вака...Милан бара некој висок и корпулентен напаѓач, кој што ќе може да се снајди во шеснаесетникот по некои нафрлени топки.
Скоро ниеден од тие ти што ги наброја не е таков. Инаку мене од сите овие, најголема желба ми е Кеирсон! А би можеле и Адебајор, пред се поради тоа што Ето, бара многу голема плата, и по се изгледа ќе си бидат партнери со Робињо у Сити. А пак Тевез повеќе пати изјави дека не сака да ја напуште Премиел лигата.

Не ми е јасно зошто зборувате за Адебајор како да нема појма? Луѓе, човекот има 25 години и две финалиња во ЛШ. Има играно за Монако (во најдобрите години на клубот) и за Арсенал. Џеко тогаш играл во Железничар. Сакам да кажам дека знае како е да се игра за голем клуб, за разлика од Џеко, знае што е притисок од нививачи управа и слични работи. Адебајор е појава на теренот која Милан во моментов ја нема. Затоа тој е алката која недостасува во Милан

Изгледа заборавивте кој е Адебајор па еве ви едно клипче да ве потсети.
Супер играч е Адебајор, добро би било да го земиме, само да не се изглупираме да дадиме 30 милиони за него, можеби до кај 25. Си кажав веќе, исто така и Кеирсон го сакам, ама веќе е пред портите на Барса. :toe:
Мене адебајор ми е супер засилување ако дојде да го земеме и ледесма како што прочитав погоре 2 дефанзивци и на коњ сме сеа знам дека ни избегаа неколку фудбалери али тоа е ке бидеме пак конкуренти верувајте ФОРЦА МИЛАН позз до сите РОСОНЕРИ

само колку год има ледесма можете да ми кажете ако знае некој?
Абе не заебавај, како и можеш да помислиш Пирло да го мењаш со Ледезма. :nesvest: :nesvest: :nesvest: А и 26-7 години има Ледезма.
изгледај ги клипчињата на youtube од Ѓеко па види за каков фудбалер стануе збор какви голеви има давано
Абе едноставно, готово е со Џеко, си кажа тој-"Останувам во Волфсбург, за жал"
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Не кажав дека ке го мењам,ке си игра он на др место или ке биде ресерва али не ми се свига екој друг нека купуваат,АДЕБАЈОР Е ЅВЕР така да 25 милиони максимум и толку му е цената венгер може и за 20 ке го дае....него дај да го земеме тој андре сантош цитам и јуве сеа го сакале
Chelsea Prepare New Onslaught For Milan's Pato - Report овие колку се упорни упм тој анчелоти како може да помисли да ни го земе бе тој не е чоек,
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom