Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Е ова е малер:tapp::tapp: Уште и ваков играч не земеме поради "проблеми со забите"....:nesvest::nesvest:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
нц нц нц, не ми се верува еј...


а еве ги овие со привилегија :pos:

 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Свашта.... Па се прават заби бе да му е**м мајката....Го носат на стоматолог и за 3 саати има нови...
Ќе биде многу смешно(поточно глупо) ако трансферот пропадне заради проблеми со забите! хахаха
 
Член од
28 април 2008
Мислења
294
Поени од реакции
134
ќе го средат ќе биде како нов.....затоа деца мијте се заби:pos2::pos2:
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
абе ако сакаат да го земат ке го земат, какви заби... туку работава е што ни требаат уште засилувања ... нешто за снајдер се шушка... ако е вистина дека милан има намера да го купи... Господ да ги благослови:pop:

:helou:
 
Т

Топџија

Гостин
А бе специфични проблеми со забите може да доведат и до срцеви проблеми, јез да не ја сваќам поврзаноста али така е. Затоа и не им се ризикува изгледа.:ne:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Читам на гоал дека Роси сакал да игра за Милан. Па би било многу подобро доколку го имаме него во своите редови отколку Џеко или Адебајор.

еве линк http://goal.com/en/news/10/italy/2009/06/17/1329768/giuseppe-rossi-declares-his-love-for-milan
Џузепе Роси неколку пати до сеа изјавува дека Милан му е омилен клуб, дека навива за нив од дете, ама на овие од Милан не им текнува да пратат понуда до него...

Да се надополнам од горе...
Milan Keen On Real Madrid's Trio Of Sneijder, Van der Vaart & Robben
Најдобра опција би бил Шнајдер, а може и ВДВ...
Робен го нејќем, стаклен е да му ебам :), а во Италија како грубо се игра и на него нема да му одговара, башка не им треба на Милан крило...

Трансферот на Сисоко е пред пропаѓање, не поминал на медицинскиот.....ради проблеми со ЗАБИТЕ!!!! аман еиии аман!!! :S
Хахаха кој глупости, да пропадне трансфер ради забите... па добро бе он нема да каса на теренот, не му ни требаат заби :)


Во меѓувреме управата на Милан се сретна и со агентот на Масимо Амбросини за да преговараат за продолжување на верноста на фудбалерот.
Договорот на Амбросини истекува во 2010 но по состанокот неговиот агент, Морено Роџе за медиумите само кратко изјави дека не е постигната согласност за продолжување на соработката.
Ќе си иде и Масимо... мене ми е добар само за на клупа :icon_conf
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Трансферот на Сисоко е пред пропаѓање, не поминал на медицинскиот.....ради проблеми со ЗАБИТЕ!!!! аман еиии аман!!! :S
Иначе мене Робен ми е од по омилените играчи, кога би постоела некоја гаранција дека нема да се повредува ова би било феноменално :)

а што има врска какви му се забите ???
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ќе пукнам од смеење жими сфе. :pos2:
Нашиов професионален лекарски тим е лудило :icon_lol:





Има кариес на две седмици :pos:

A лоша вест е што Палоски останува уште една година во Парма. Сметам дека тоа момче е одличен талент.
Добра вест е што Пато сепак останува.

А најлоша вест што може да ме дотолчи оваа сезона е ако и Гатузо си отиде.
Сум изјавувала 100 пати овие неколку години дека омилени фудбалери ми се Малдини, Кака и Гатузо. Не е фер ако сите Милан ги изгуби во текот на едно лето :nesum:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Нашиов професионален лекарски тим е лудило :icon_lol:
Не да е лудило...мака мачат со некои повреди,не можат да ги излечат цела сезона,а овде нашле некој проблем со забите...xD

Јас мислам дека нешто друго е во прашање,не верувам дека трансферот може да пропадне само заради некакви проблеми со забите.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
ајде ОК имал проблеми со забите.....

само не ми е јасно како можел да игра во порто :toe:

тука нешто друго е во прашање ....
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Не да е лудило...мака мачат со некои повреди,не можат да ги излечат цела сезона,а овде нашле некој проблем со забите...xD

Јас мислам дека нешто друго е во прашање,не верувам дека трансферот може да пропадне само заради некакви проблеми со забите.
Неста цела година не изигра ниеден меч ради лекарскиот тим.

Го зезнаа Кака со коленото. Ај не прави операција, ај прави, ај грешка било не требало така, ај повторно повреда, ај само нека одмара.

Ах да и Бориело. Којзнае каква мистериозна повреда има скоро цела сезона.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Update 14:10CET: Cissokho has had his extra medical exam at Milan Lab and he has left for his summer holiday's in Senegal. Galliani is set to meet the player's agent within the next hour in order to define the status of the transfer in terms of whether it goes through or not. The club have not confirmed the emerging details from Sky Sport Italia just yet though.


завршиле и дополнителните тестови... играчот заминал на одмор во Сенегал а Галијани треба да одлучи денес со неговиот агент дали ќе потпишат или не...

значи очекувајте во рок од 1-2 часа да дознаеме
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Лелеееее, ако не потпишимеееееееееее:nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest:

Па за џабе Лео не побара нов медицински тим...нашиве доктори се срање у боја!:angel1::angel1:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Неста цела година не изигра ниеден меч ради лекарскиот тим.

Го зезнаа Кака со коленото. Ај не прави операција, ај прави, ај грешка било не требало така, ај повторно повреда, ај само нека одмара.

Ах да и Бориело. Којзнае каква мистериозна повреда има скоро цела сезона.
Па затоа вика...Тој Месерман (или како и да се вика) главниот на лекарскиот тим,јас мислам дека не погоди ништо.Дури и Гатузо го зафркна и се врати порано од предвиденото.

Па и Бонера имаше пропадната сезона заради операцијата...
Исто и Каладзе...

Сеа кога дојде Леонардо се појавија и информации дека се планирале и промени на лекарската екипа.Нека донесат некои постручни...Не можат да изгубат никако.... xD

завршиле и дополнителните тестови... играчот заминал на одмор во Сенегал а Галијани треба да одлучи денес со неговиот агент дали ќе потпишат или не...

значи очекувајте во рок од 1-2 часа да дознаеме
Па не верувам дека ќе потпише агентот....Или трансферот ќе пропадне или ќе се пролонгира и ќе се остави работава додека не се врати Цисоко од Сенегал,ваљда со нови заби.... :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom