Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Ah me izneveri,a tolku veruvav vo tebe.Brkaj rabota be klosar ni eden.Napravil nesto za Milan,pa preku kur ako napravil koga go ostavi koga mu e najtesko.Barem lani letoto da si otidese da ne se ponadevav deka ke ostane do kraj na kariera vo Milan.ccc tolku sum izvaden od takt sto nemozam da pisuvam sega.Koga ke se smiram ke pisam.
Луцифер , мењај потпис :)

Тоа е тоа, изигра добри 5-6 сезони за нас, јас мислам дека го извадивме максимумот од него. Врвот од кариерата го достигна и мислам дека повеќе никогаш нема да го достигне тоа ниво на кое што беше.

Сака да смени средина, а и кога човек ќе размисли подобро па за кој к*р да игра во Милан со ташаци околу него,цела игра на него паѓа. Не се конкурентни во Сериа А, играат куп УЕФА (поштено остана човекот) и шо уште сакате од него.

П.С Со среќа во Мадрид, поради него ќе ги следам годинава :)
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
He said, "My desire was to stay at Milan, but the world crisis has affected clubs a great deal... I spoke with the Milan board and we concluded that the best thing for everyone would be if I was sold."

Ова е изјавата на Кака на прес конференцијата....УМРИ СВИЊО СТАРА ДА ТИ ЈА ЕБАМ МАМИЦАТА И СЕ НАЈМИЛО ШТО ИМАШ ВО ФАМИЛИЈА!!!
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Да бе, го избркале од клубот...жими ваквото го избркале.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Е он сигурно не рече ајде идам у Реал продавајте ме!
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Абе и он ако јавно каже: не ме продавајте, сакам да си останам во Милан до крајот на кариерата. Зарем мислиш дека некој ќе помислеше да го продаде Кака? Па знаеш ли шо можеше да се случе во Милано ако Берлу или Галијани изјавеа дека ќе го продаваат? :uvo:
Дека Кака го направи сето ова педерски, го направи.

Ама факт е дека нити управата го продаде Кака без негова воља, нити Кака си замина самоволно.:smir:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Сака да каже доколку управата сакаше тој да остане, ќе останеше.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Ме разочара Кака. Докажа дека фудбалот е само пари нешто во кое неверувавме ние фановите на Милан. Докажа дека не постои верност на клуб туку тоа се парите. Докажа дека фановите ништо не значат. Докажа дека времето поминато во клубот значи помалце од парите. Чао Кака и се надевам дека ке ја сфатиш грешката која ја направи со овој потег.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.573
Поени од реакции
6.272
жал ми е за кака што ви го земаа но тоа ти е кога берлу и галиани не знаат да го водат клубот.кака е голем играч а големите сакаат да освојуваат треофеии а тој не го правеше тоа во поседните 2 години.ај сега се надевам дека ке најдете достојни замени аз кака и ке знаете како да ги трошите парите.

PS:КОЛКУ ПАРИ ЗЕМАВТЕ ЗА КАКА?
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ме разочара Кака. Докажа дека фудбалот е само пари нешто во кое неверувавме ние фановите на Милан. Докажа дека не постои верност на клуб туку тоа се парите. Докажа дека фановите ништо не значат. Докажа дека времето поминато во клубот значи помалце од парите. Чао Кака и се надевам дека ке ја сфатиш грешката која ја направи со овој потег.
Ама касно ќе биде:devil3::devil3::devil3:

А еве го и интервјуто на Македонски.

“Мојата професионална поврзаност со Милан завршува сега, но мојата емоционална врска нема да прекине никогаш.”
Поштуем.


@ Стручњак, неофицијално 65 милиони :)
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.567
Поени од реакции
6.696
Немам намера за провокација туку само сакам да кажам да не бидете тажни поради кака повеке од јасно е дека за некој луге (берлускони и компанија) парите им се приоритет,,, се надевам дека ке најдат достојна замена и серија А ке блесне во полн сјај...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.903
Поени од реакции
23.297
И тогаш дојде луис марија кој уствари му бил брат на флорентино перез, а од братучед му цимерката му била уствари ќерка а се омужила за родениот брат пошто незнаела, оти била слепа офкорс но на крај ќе прогледа и ке свати шо напраела и ондак ќе умрат све лошите и сите ке си живеат среќно до крајот на животот.


Па да му ебам мамта шпанска серија напраевте од темава.
Едниот ми кажуе срце душа ово оно, другата срцето и престануе идолот и замина, овој гејов од блок 70 од љубов спрема Кака ќе си го бришел профилот и тн итн.

АМАН, после ваков педерски потег ја да зборим за тој чуек, сум га сакал ко играч и фала му на све што направи за Милан, но со овој потег не заслужи веќе да се спомнува овде, незнам за вас али мене ме изнервирал до даске, не што замина туку за начинот на кој замина, и уште ќе ми пее жалопојки туе не сум сакал да заминам. Ебење у здрав памет.

Но како што реков доста за него нека крши глава тамо како се викаше тимот не ми текнуе. НВМ

Се очекува утре Џеко да потпише за сума од 20 мил, за дечкото зборуваат дека бил новиот Ибра, ако биде тој пола од Ибра јас ќе сум вечно благодарен :vozbud:

Хернанес такоѓе е скоро готов така уште еден добар потег, тој може да игра позади шпицојте и ваљда ќе биде директна замена за Кака во првиот тим само што нема да биде главен, главен ќе биде тој што ќе им ги крши кичмете догодина на свите исто Ван Дам , а свите знаете кој е тој. Јас верувам во него, со Патото пред него и Џеко ќе биде ситуација која босанците ја опишуваат вака " Рекла је раја биќе белаја"


Рони ис д мен, ју вил си :smir:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
И тогаш дојде луис марија кој уствари му бил брат на флорентино перез, а од братучед му цимерката му била уствари ќерка а се омужила за родениот брат пошто незнаела, оти била слепа офкорс но на крај ќе прогледа и ке свати шо напраела и ондак ќе умрат све лошите и сите ке си живеат среќно до крајот на животот.


Па да му ебам мамта шпанска серија напраевте од темава.
Едниот ми кажуе срце душа ово оно, другата срцето и престануе идолот и замина, овој гејов од блок 70 од љубов спрема Кака ќе си го бришел профилот и тн итн.

АМАН, после ваков педерски потег ја да зборим за тој чуек, сум га сакал ко играч и фала му на све што направи за Милан, но со овој потег не заслужи веќе да се спомнува овде, незнам за вас али мене ме изнервирал до даске, не што замина туку за начинот на кој замина, и уште ќе ми пее жалопојки туе не сум сакал да заминам. Ебење у здрав памет.

Но како што реков доста за него нека крши глава тамо како се викаше тимот не ми текнуе. НВМ

Се очекува утре Џеко да потпише за сума од 20 мил, за дечкото зборуваат дека бил новиот Ибра, ако биде тој пола од Ибра јас ќе сум вечно благодарен :vozbud:

Хернанес такоѓе е скоро готов така уште еден добар потег, тој може да игра позади шпицојте и ваљда ќе биде директна замена за Кака во првиот тим само што нема да биде главен, главен ќе биде тој што ќе им ги крши кичмете догодина на свите исто Ван Дам , а свите знаете кој е тој. Јас верувам во него, со Патото пред него и Џеко ќе биде ситуација која босанците ја опишуваат вака " Рекла је раја биќе белаја"


Рони ис д мен, ју вил си :smir:
За ова инфо ако може:smir: Бидејки прочитав дека само Арсенал има испратено официјална понуда.

Инаку еве што изјавува Кака.
Kaka:-I didn't want to leave Milan but i'll win titles with Real Madrid
Тука
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Мојата професионална поврзаност со Милан завршува сега, но мојата емоционална врска нема да прекине никогаш!-Кака

:back:
Реал ке му биде една маска, секогаш ке биде росоњер во срцето.

И Берлускони се се се најлошо то посакувам!
Како што вчера плачев за Кака, така ке се радувам за тебе ако умреш.:mad:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
Светот го вртат парите, а со тоа и самиот фудбал. И самиот Кака изјави дека се е поради тие пусти пари. Со среќа нека ви е понатаму, се надевам ќе најдите достојна замена за него на таа позиција, и дека се ова ќе биде заборавено, и ќе започните со градење на еден млад, стабилен, и силен состав. Честито нека ви се 65 милиони, и со здравје да си ги служите.:smir:

P.S а што стана со Milanez', стварно ли ќе му се бриши профилот ? Дај немојте, не е фер спрема него, одлична личност е, + игра и PES, нема да го распознаваме по новиот профил. :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Немам намера за провокација туку само сакам да кажам да не бидете тажни поради кака повеке од јасно е дека за некој луге (берлускони и компанија) парите им се приоритет,,, се надевам дека ке најдат достојна замена и серија А ке блесне во полн сјај...


Истово сакав да го пишам .....

Ебати навивачите го пцуете Кака што си отишол а не ви текнува дека Берлускони и Галијани јасно кажаа дека нема да стават ни цент на сметката на Милан (која и така е во минуси) па што друго им остана ?

Штом Кака не го шитна Милан за Ман.Сити во Јануари (за подобри услови) јасно е кој е виновникот тука .....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom