Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
znaci kakov sakam jas taka i sprotivno ??
ili ne
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Во исчекување на утрешниот ден, да се надоврзам со Миланез

Едни од најдобрите клипови за играч што ги имам видено, а воедно и за најдобриот играч на сите времиња!

Non si vende Kaka!

Доколку тоа утре се РЕАЛизира ке биде најтажниот ден за сите росоњери колку и да сакате да го одрекнете тоа...Да Милан губел играчи, но никогаш не ги продавал најдобрите, тие се пензионирале и слично и за нив имало замени колку толку...Бобан, Савичевич, и уште многу други биле заменливи играчи,
Кака е вонсериски талент и играч кој што неможе да се замени, он негува некои вредности кои што веќе се изумрени во професионалниот фудбал...
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Aбе шутраци не сте слушнале за приватни пораки или за џабе ви направија профили на кајгана?:)
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Ајдееееее беззззз галамааааа.........
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
280
Поени од реакции
25
Galliani bil vo sarajevo vcera na nekolku casa .. da se dogovorat za Dzeko .. se nadevam deka ke bide nesto od ovaj transfer...
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Да бе и после ќе помине до кај мене Галијани еве го чекам рече ќе пиел шприцер :)

Zamparini: "Kjaer costs 12 million
Овој газдата на Палермо ни вика 12 милиони па за ваков дечко и се исплаќа!
De Silvestri: Milan in the trenches
Пак некои шпекулации за дечково иако јас со две раце би го земал во Милан сепак се работи за голема Италјанкса фудбалска надеж!
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Берлускони изјавил дека се зависело од него а?! И + тоа им го рекол на фановите во лице,коа го прашувале за иднината на Кака... Е да се плукнам во излитените финти...А и коа ќе видиш,вистина така е...Ако Кака му рече дека сака да остане,овој ќе го прекине трансферот и готово.

А во врска со 12-те милиони кои ги бараат за Кјаер,јас одма би ги дал.Па ако го задржиме Сендерос,трансферот ќе не фати 10 мил,а камо ли за Кјаер.Не знам што чекаат...Има клаузула од 12 милиони,само нека ја активираат.

Ајде утре што ќе биде нека биде...Нормално дека на сите би ни било мило да остане Кака,ама и во случај да си оди само ќе му посакаме среќа понатаму и ќе се свртиме кон иднина без него во Милан.

FORZA MILAN!
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Берлускони ако сакаше да го задржи Кака немаше да се согласи на трансфер или сака пак херој да изиграва
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Берлускони те мразаааам. Дај нека каже дали Кака си иде или не...неможам веќе вака.
И нека не изиграва будала да изјавува дека доколку е до него он би го оставил Кака...е до кој е, до Кака? Знаеме дека он нема срце да напушти толкав број фанови без голема причина, парите него не му значат ништо значи до раковотството на Милан е.




Look what have you done...


И пато ако веќе Кака потпишал за Реал мрш во нивниот фан клуб и така ти не си фан на Милан:lut:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
Во исчекување на утрешниот ден, да се надоврзам со Миланез

Едни од најдобрите клипови за играч што ги имам видено, а воедно и за најдобриот играч на сите времиња!

Non si vende Kaka!

Доколку тоа утре се РЕАЛизира ке биде најтажниот ден за сите росоњери колку и да сакате да го одрекнете тоа...Да Милан губел играчи, но никогаш не ги продавал најдобрите, тие се пензионирале и слично и за нив имало замени колку толку...Бобан, Савичевич, и уште многу други биле заменливи играчи,
Кака е вонсериски талент и играч кој што неможе да се замени, он негува некои вредности кои што веќе се изумрени во професионалниот фудбал...
првата песна..е .......немам зборови...мене како голем фан на реал ме наежи...па ми дојде нешто такво..баш поради навивачите да остане во милан...каква песна му направиле...ц ц ц ... да не ја има некој во мп3 формат ?? и текст ако може??
благодарам однапред
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom