Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
>


Жими се. Ептен е тапа Пирло. Се надевам на трансфер листа дека ке биде. Некако нема мотив веќе во него. Утнува и гајле му е. Така цела сезона. Lame.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
џабе кажуваш,за кого?..:)

п.с еве ја изјавата на Берлускони

Кое е првото нешто што ми паѓа на памет за Малдини? Штета што ова е последен натпревар за дефанзивецот на Сан Сиро.” – рече Берлускони. “За Анчелоти? Истото.”
и за анчелоти,хахаха:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Па цела сезона ја изигра загреови поарно Гатузо да играше за него денес многу ја забавува играта!
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
п.с еве ја изјавата на Берлускони

Кое е првото нешто што ми паѓа на памет за Малдини? Штета што ова е последен натпревар за дефанзивецот на Сан Сиро.” – рече Берлускони. “За Анчелоти? Истото.”
Ова вистина го изјави?:) Mногу ѕверска изјава, дај боже да е точна:)
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
>


Жими се. Ептен е тапа Пирло. Се надевам на трансфер листа дека ке биде. Некако нема мотив веќе во него. Утнува и гајле му е. Така цела сезона. Lame.
секој си има лош ден,некогаш се случува и само Пирло да игра а другите да се тапа,едноставно немавме среќа :toe:
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Абе како не судијата ни е крив, како бе тоа само Анчелоти не е крив, се други ни се криви, па каков е тој постег да вадиш напаѓач и да ставаш средина и тоа да биде ушто пострашнои го вади Пато а не Пипо, и шо, после судијата е крив, ајде бркајте работа.

Карло мора у аут иначе наебавме ко пички.:jaj::jaj:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Па судијата да досудеше барем 1 пенал ке беше топ ама тој од почетокот игра за рома.а за карло си се знае-фала поздрав пријатно
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
џабе кажуваш,за кого?..:)

п.с еве ја изјавата на Берлускони

Кое е првото нешто што ми паѓа на памет за Малдини? Штета што ова е последен натпревар за дефанзивецот на Сан Сиро.” – рече Берлускони. “За Анчелоти? Истото.”
Сеа ќе биде многу тешко да се најде адекватна замена за Анчелоти.
Јас типувам на Рајкард, евентуално Лео.
>


Жими се. Ептен е тапа Пирло. Се надевам на трансфер листа дека ке биде. Некако нема мотив веќе во него. Утнува и гајле му е. Така цела сезона. Lame.
Ама и Шуми не е за заебанција, бидејќи:
=


:toe:


Остајте заебанции и двајцата се тапа. Ако не се лажам, Шуми не го пуштаат ни у Ипсвич.:)

Мора да се земе некоја замена за Пирло, очигледно дека Кардачо не е тоа. Јас типувам на Мигел Велосо/Жоа Мутињо.

@ Пеце, зарем немавме убедливо подобра игра од Рома? Зарем Анчелоти не си го сработи своето?
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
секој си има лош ден,некогаш се случува и само Пирло да игра а другите да се тапа,едноставно немавме среќа :toe:
Ама веќе многу често Пирло има лош ден... колку и да го браниме, Пирло е надвор од форма мнооогу долго време. Летово можеме да го дадеме за многу пари, а имаше и една интересна шпекулација за замена за Ето, тогаш бев против продавање Пирло. Еден од омилените играчи во Милан ми е, ама никако да се врати во форма...

:toe:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
нема што да изгубиме како и да е идеме у лига шампиони,така да плашете се само џенова да не не стигне :pos2::pos2: живели миланези !
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
цццц,оној дида бе топка не фати,клошар,
ај за првите 2 гола добро,неодбранливи беа да кажеме,али третиот бее,кај отиде сварно нз......и сеа 2 место дали ќе бидеме,ќе се печат у август да играат квалификации,:tapp::tapp:

За сите инаетчи и по принцип бавни, Милан во никој случај нема да игра квалификации за ЛШ следната година!

Такво нешто можи да се случи доколку Фиорентина во последното коло победи со 17 гола разлика.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Стварно бе Пеце. Супер изигра Милан натпреваров (со ретки искучоци) даде и 2 гола али тоа е тоа. Анчелоти направи што можеше, играчите си изиграа солидно и судијата не заеба. Конечен епилог - тесен пораз. Али играта не беше лоша па затоа не сум гневен.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
За сите инаетчи и по принцип бавни, Милан во никој случај нема да игра квалификации за ЛШ следната година!

Такво нешто можи да се случи доколку Фиорентина во последното коло победи со 17 гола разлика.
FORZA KA' PA RO ! FORZA MILAN!!!

CON EL MILAN IN CUORE!!! FORZA!
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Fa Pi Se најбоље!!!!



Сериозно. Сите овие погоре се за на трансфер листа.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
никој не го коментираше роналдињо,го видовте ли дека уште кога влезе сакаше да помогне и мислам дека супер изигра,им ја растури одбраната!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom